آب شیرین وارد مدار بهره برداری شهرستان ماهنشان شد

زنجان-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان گفت: با تمهیدات اتخاذ شده توسط شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، آب شیرین وارد مدار بهره برداری شهرستان ماهنشان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا جزء قاسمی گفت: در حال حاضر و به دلیل لب شوری آب چاه‌های منطقه، شهر ماهنشان دارای سیستم توزیع آب دو شبکه ای است.

وی اظهار کرد: پس از تکمیل پروژه و تائید کیفیت آب از سوی آزمایشگاه مرجع شرکت آب و فاضلاب استان، آب شیرین از چشمه آلمالو چای وارد مدار شبکه توزیع آب بهداشتی شهرستان ماهنشان شد تا شهروندان از آب شیرین و با کیفیت برخوردار گردند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان با بیان اینکه قنات جدید به قنات قبلی شهرستان متصل خواهد شد، اظهار داشت: جهت وارد مدار نمودن آب شیرین در این شهر، حفر یک رشته قنات و کول گذاری به طول ۳۰۰ متر، لوله گذاری به طول ۳۵۰ متر، احداث حوضچه، نصب شیرهوا و ۷ هزار مترمکعب خاک برداری انجام شده است.

جزءقاسمی تصریح کرد: در صورت مدیریت مصرف و صرفه جویی شهروندان محترم در مصرف آب، اهالی از آب شرب با کیفیت بهره مند خواهند بود و دیگر نیازی به اختلاط آب لب شور با آب شیرین نیست.

وی گفت: کیفیت آب زیر زمینی هر منطقه متاثر از پارامترهای گوناگون است و شرکت آب و فاضلاب ناچار به استفاده از منابع آبی محدوده شهرها است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در ادامه تصریح کرد: آب زیرزمینی شهر ماهنشان به دلیل لب شور بودن تنها برای مصارف بهداشتی که بیش از ۹۵ درصد آب مورد نیاز هر شهروند را شامل می‌گردد، توزیع می‌شد.

جزء قاسمی خاطرنشان ساخت: تاکنون آب شرب مورد نیاز شهروندان ماهنشانی با بالاترین کیفیت از طریق دستگاه آب شیرین کن و توسط شبکه مجزا و از طریق ایستگاه‌های برداشت آب، در اختیار شهروندان قرار می‌گرفت.

وی تصریح کرد: آب شیرین علیرغم هزینه بالای خرید و نگهداری سیستم آب شیرین کن و ایستگاههای برداشت و به منظور رفاه حال شهروندان، با بیش از ۹۰ درصد یارانه، در اختیار مردم فهیم ماهنشان قرار داشت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب در ادامه افزود: شهر ماهنشان یکی از تجربیات موفق استفاده همزمان از دو شبکه توزیع آب در سطح کشور است که بارها توسط دانشگاه‌ها و مشاورین مورد ارزیابی قرار گرفته است.

جزءقاسمی در انتها از هم استانی‌های درخواست نمود که با توجه به کاهش بارندگی‌ها، با صرفه جویی در مصرف آب، شرکت آب و فاضلاب را در عبور از بحران تابستان ۱۴۰۰ یاری نمایند.

کد خبر 5190938

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =