اگر خانواده زندانی مراقبت نشود اقدامات اصلاحی و تربیتی کم اثر است

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: اگر خانواده زندانی مراقبت نشود برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان‌ها برای تحول زندانی کم اثر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی حاج محمدی، در اولین شب قدر و در یک برنامه ۸ ساعته در منزل چهار زندانی حضور یافت و با خانواده آنان دیدار کرد.

وی در این دیدارها ضمن گفتگو با خانواده مددجویان و بررسی وضعیت معیشت آنان گفت: همه تلاش ما در زندان، تبدیل زندانی به یک فرد توانمند و با انگیزه برای بازگشت به زندگی سالم است و این مهم با همکاری و همدلی خانواده‌ها محقق می‌شود.

حاج محمدی با بیان اینکه از نظر ما زندانی فردی است که مانند بیمار، تلخی داروی زندان را به امید بهبودی و رهایی از اشتباهات گذشته تحمل می‌کند، گفت: عمده نگرانی ما از بابت خانواده زندانی است چرا که خود زندانی در زندان از امکانات زیستی، آموزشی، فرهنگی و اشتغال بهرمند است در حالی که خانواده وی در معرض آسیب می‌باشد.

رئیس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: اگر خانواده زندانی به ویژه خانواده‌های نیازمند مورد توجه نباشند، نه تنها برنامه‌های اصلاحی و تربیتی زندان‌ها برای تحول زندانی کم اثر می‌شود، بلکه خانواده در معرض آسیب‌ها و تهدیدهای بیشتری قرار خواهد گرفت.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حمایت و مراقبت از خانواده زندانیان بخشی از چرخه اصلاح و تربیت است و در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی مناسب در جامعه هستیم.

شایان ذکر است خانواده‌هایی که رئیس سازمان زندان‌ها به دیدار آنان رفته بود به دلیل نداشتن وثیقه قانونی مناسب برای مرخصی همسرانشان از یک تا سه سال نتوانسته بودند دیداری داشته باشند که در زمان حضور حاج محمدی در منزل آنان امکان ملاقات تصویری برای آنان فراهم شد.

با توجه به اینکه یکی از اولویت‌های سازمان زندان‌ها در سال ۱۴۰۰ سرکشی، مراقبت و حمایت از خانواده زندانیان است، رئیس سازمان زندان‌ها از ابتدای ماه مبارک رمضان به طور مداوم در منزل زندانیان در شهرهای مختلف استان تهران حضور یافته که برخی از این بازدیدها منجر به آزادی زندانی با کمک خیرین و یا تأمین شرایط برای مرخصی مددجو شده است.

همچنین رئیس سازمان زندان‌ها در دیدار شب گذشته با خانواده چهار زندانی جهت رفع برخی از مشکلات مادی و معیشتی آنان دستورات لازم را صادر نمود.

خانواده‌های زندانیان نیز ضمن قدردانی از حضور رئیس سازمان زندان‌ها، مشکلات و درد دل‌های خود را با وی مطرح کردند.

کد خبر 5203088

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha