آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

قم- پیروی نسل امروز از آرمان شهید سلیمانی برای آزادسازی قدس و اهمیت مسئله فلسطین برای جهان اسلام از جمله مسائل مطرح شده در همایش بین المللی «شهید قدس» بود.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها– مجید نعمتی: نخستین همایش بین‌المللی «شهید قدس» صبح جمعه همزمان با روز جهانی قدس به همت سازمان تبلیغات اسلامی قم در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران برگزار شد.

اهمیت، جهانی و عقلانی بودن روز قدس، اهتمام ویژه سردار سلیمانی در بزرگداشت این روز، فرهنگ ضد استکباری و ضد صهیونیستی مردم منطقه، پیروی نسل امروزی از آرمان شهید سلیمانی برای آزادسازی قدس، اهمیت مساله فلسطین برای جهان اسلام در اندیشه امام خمینی (ره) از جمله مسائلی بود که در بیانات سخنرانان این مراسم مطرح شد.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

حاج قاسم سلیمانی نماد عقلانیت و حافظ منافع ایران و اسلام در غرب آسیا بود

حجت الاسلام شعبانزاده در ابتدای این همایش، با اشاره به اهمیت روز قدس گفت: اهمیت اول روز قدس از آن جهت است که به رهبری یک رهبر الهی خلق شد. ویژگی دوم روز قدس این است که یک روز جهانی برای همه مسلمانان و عامل همبستگی بین‌المللی مسلمانان عالم در حمایت از حقوق قانونی مردم مظلوم فلسطین است.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قم با بیان اینکه امام خمینی (ره) با ابتکار خودش جبهه بندی جهانی برای دفاع از امت مظلوم فلسطین ایجاد کرد، گفت: اهمیت دیگر این روز، پیام جهانی روز قدس است که مسلمانان عالم زیر بار ظلم نمی‌روند. قدس هنوز دارای اولویت اصلی جهان اسلام و ایران است و در هر شرایطی که باشیم همچون سردار سلیمانی از این همبستگی دفاع خواهیم کرد. حاج قاسم سلیمانی نماد عقلانیت و حافظ منافع ایران و اسلام در غرب آسیا بود.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

اهتمام ویژه سردار سلیمانی برای برگزاری روز جهانی قدس

سردار رونده در ادامه این همایش با بیان اینکه تشکیل نیروی قدس، اقدام مقام معظم رهبری بود، گفت: حضرت امام خمینی که روز قدس را اعلام کرد چند هدف را مشخص کرد از جمله زنده نگه داشتن نام فلسطین در جهان اسلام؛ چون صهیونیست‌ها تصمیم به نابودی فلسطین به فراموشی سپردن فلسطین داشتند که حضرت امام (رحمت الله علیه) با اقدام هوشمندانه خود و انتخاب روز جهانی قدس باعث زنده ماندن نام فلسطین شد؛ قبلاً صهیونیست‌ها هر لحظه که تصمیم می‌گرفتند به هرجایی حمله می‌کردند که با نام گذاری روز قدس، قدرت اسلام به استکبار نشان داده شد.

همرزم شهید سلیمانی گفت: اولین اقدام شهید سلیمانی اهتمام ویژه برای برگزاری روز جهانی قدس بود، شخصاً برنامه‌های روز قدس را در تمام نقاط جهان پیگیری می‌کردند و واقعاً روز جهانی قدس را شهید سلیمانی زنده کرد. دومین اقدام شهید سلیمانی، حضور در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی بود. قبل از حضور سردار سلیمانی در نیروی قدس کارهای جدی نظامی نداشتیم و همه اقدامات ما دفاعی و امنیتی بود و بیشتر کار امنیتی انجام می‌دادیم که با ورود سردار سلیمانی به سمت فرماندهی نیروی قدس، شکل و شمایل کار عوض شد.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

فرهنگ مردم منطقه با فرهنگ مقاومت آمیخته شده است

در ادامه، حجت الاسلام سید مرتضی سندی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی، انقلابی فکری و عقیدتی است، بیان کرد: فکر و عقیده را نمی‌توان به جغرافیا و مرز محدود کرد و مسئله فلسطین امروز در وجدان همه عالم اسلام و بلکه همه آزادگان عالم زنده است. دشمنان می‌خواهند ایران را محاصره کنند ولی ایران ایران اسلامی دست از قضیه قدس و فلسطین نخواهد کشید.

فعال جبهه مقاومت با بیان اینکه هدف دشمنان از محاصره ایران اسلامی، حفظ موجودیت رژیم صهیونیستی در منطقه است، تاکید کرد: دشمنان از گروه‌های جاسوسی و تروریستی مخالف جمهوری اسلامی حمایت می‌کنند و آنها می‌خواهند روابط با اسرائیل را مشروع جلوه دهند ولی انشاالله نمی‌تواند به این هدف شوم برسند و مردم منطقه از رژیم صهیونیستی برائت می‌جویند. فرهنگ مردم منطقه با فرهنگ مقاومت آمیخته شده و وجود رژیمی مانند رژیم صهیونیستی را در منطقه قبول نخواهند کرد.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

نسبت ما با مسئله قدس اعتقادی است

حجت الاسلام محمد قمی در ادامه این همایش با اشاره به اینکه امروز ضرورت حیات مومنانه مسلمین، تواصی به حق و صبر است، گفت: نسبت ما با مسئله قدس تحت تعالیم حضرت امام خمینی (ره)، اعتقادی است و بی انصافی است اگر افرادی، پایبندی با حق را با تعصبات مذهبی مخلوط کنند. پایبندی بر حق وظیفه همه ما است. جنگ ما جنگ حق و باطل است و در مسیر حق ثبات قدم خواهیم بود.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه صبر مؤمن، استقامت در مسیر قله‌هاست، گفت: امروز روز تواصی به صبر و حق بر آرمان قدس، و فردا روز نماز گزاردن در قدس است ان‌شاءالله. فرزندانی که امروز در مکتب تربیتی قهرمانان بزرگی همچون سردار سلیمانی تربیت یافته‌اند، فردا در موقع علنی شدن مقاتله ظهور، تواصی بر صبر و حق را از خود نشان خواهند داد.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

عجین شدن روز قدس با نام شهید سلیمانی

در ادامه، حجت الاسلام بِلِم با اشاره به اینکه دفاع از مظلوم و قیام در برابر ظالم وظیفه هر مسلمانی است، تصریح کرد: تمام ملت‌های مسلمان باید با بیان مظلومیت مردم فلسطین، دفاع از مظلوم را فریاد بزنند و نباید در مقابل این موضوع مهم سکوت کنند و ملت اسلام نمی‌تواند در مقابل ظلم صهیونیست‌ها بی تفاوت مانند و ساکت باشند و در روز قدس تمام آزادگان جهان اتفاق نظر دارند که سرزمین فلسطین باید از ظالمان و غاصبان پس گرفته شود و مردم فلسطین حق دارند سرزمین خود را پس بگیرند.

روحانی و فعال جبهه مقاومت از قاره آفریقا با بیان اینکه مبارزه با استکبار و افزون طلبی، در بی رهبران، اندیشمندان دینی و فرهنگی آزاده جهان وجود دارد، تاکید کرد: تلاش‌ها و مجاهدت‌های سردار شهید قاسم سلیمانی و ارزش فعالیت ایشان در ایجاد امنیت برای در سرزمین‌های اسلامی و کل جهان بود و آرمان اصلی او آزادی قدس شریف بود و برای همیشه روز قدس با نام شهید سلیمانی عجین شده است.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

مخالفان داخلی جریان روز قدس، ساده اندیش یا سازشکار هستند

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در ادامه این همایش، فرهنگی با بیان اینکه روز قدس مسئله سرزمین و مسئله مسلمانان است، گفت: امام خمینی (ره) روز قدس را فراتر از جنبه سرزمینی و جنبه مسلمانی آن مطرح کرده‌اند. ایشان روز قدس را روز مقابله مسلمانان با استکبار جهانی مطرح می‌کنند. از فرمایشات امام بر می‌آید که روز قدس روز امام زمان عجل الله است. مهدویون که به امام زمان عشق می‌ورزند باید روز قدس را به عنوان روز عملیات شدن انتظار و فرج زنده نگه دارند.

سخنران همایش شهید قدس با بیان اینکه مخالفان داخلی جریان روز قدس، ساده اندیش یا سازشکار هستند، گفت: روز قدس روز هشدار به جریان روشنفکر وابسته به مستکبران است. روزی است که دایره آن از جهان اسلام فراتراست. روز احیای کلّیّت و حقیقت اسلام و روز اجرای قوانین اسلام در همه ممالک اسلامی است. امام نقطه مرکزی استکبار را فقط آمریکا نمی‌داند و روز قدس روز مقابله با همه مستکبران قلمداد می‌کند. روز قدس بسیار عملیاتی تر از شعار دادن است. روز جدایی متعهدین از منافقین است.

آزادسازی قدس مسئله اول جهان اسلام و آرمان شهید سلیمانی

در پایان این همایش از خانواده‌های شهید محمدمهدی لطفی نیاسر شهید مبارزه با صهیونیسم، شهید صابری از سپاه فاطمیون، شهید حسین شاه از سپاه زینبیون، شهید درتراش از شهدای سپاه بدر و شهید سهیل تبریزی با اهدای مدال افتخار و حمایل خادمی مسجد مقدس جمکران به همراه کتیبه فرش متبرک آستان مقدس رضوی و مسجد جمکران تجلیل شد.

کد خبر 5206406

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =