‌ایجاد عدالت رسانه‌ای هدف دستورالعمل انتخاباتی ساترا

پیش‌نویس مقررات تدوین‌ شده درباره اهداف و دستورالعمل‌ فعالیت‌های انتخاباتی در ساترا تشریح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ساترا، ششمین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر با حضور علی عسگری رییس رسانه ملی، احسان قاضی‌زاده نماینده مجلس شورای اسلامی، جواد بابایی معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور، قاسم خالدی معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی و سید صادق امامیان رییس ساترا برگزار شد.

در این جلسه، ضمن تبیین و تشریح پیش‌نویس مقررات تدوین‌ شده درباره اهداف و دستورالعمل‌ فعالیت‌های انتخاباتی، مقابله با اخبار جعلی و محتوای آسیب‌رسان، جلوگیری از تخلفات انتخاباتی، استفاده مناسب از ظرفیت رسانه های صوت و تصویر فراگیر در رونق بخشی به انتخابات، مصوب شد ساترا به اعمال این ضوابط در رسانه های صوت و تصویر فراگیر اقدام کند.

تبلیغات انتخاباتی باید طبق مقررات باشد

علی عسکری رییس رسانه ملی با بیان اینکه هدف ما برگزاری انتخابات سالم است و نظارت باید به‌ گونه‌ای باشد که راه را بر هرگونه تخلف ببندد، اظهار کرد: دوری از عملیات روانی در فضای مجازی و رسیدن به فضای انتخاباتی و رقابتی سالم که ساترا برای اولین بار تنظیم‌گری در انتخاباتی در این حوزه را تجربه می کند، اهمیت به سزایی دارد.

وی با تاکید بر رعایت حداکثری قانون‌مداری در این فضا گفت: باید تلاش کنیم که رعایت عدالت رسانه ای برای تبلیغات همه نامزدهای انتخابات فراهم و تبلیغات طبق ضوابط باشد.

اهمیت پلتفرم‌های فضای مجازی در انتخابات روز به روز بیشتر می‌شود

قاضی‌زاده ‌هاشمی نماینده مجلس نیز با اشاره به فعالیت‌های انتخاباتی در پلتفرم های فضای مجازی و اهمیت قاعده مند شدن آن گفت: مصوب شد با نظارت بر فعالیت پلتفرم‌های داخلی و خارجی نحوه تبلیغات، مشخص‌ و با پرهیز از هنجارشکنی فضای عادلانه و سالمی‌ برای رقابت فراهم شود.

وی افزود: علاوه بر این نحوه توزیع عادلانه پیام و مواد تبلیغی نامزدها نیز به بحث گذاشته شد و با ارائه نظرات «ساترا» نظارت بر فعالیت‌های انتخاباتی قانونمند خواهد شد.

هماهنگی ساترا با تصمیمات کمیسیون انتخابات کشور

سید صادق امامیان رییس ساترا نیز با اشاره به شعار «انتخابات فراگیر، رسانه فراگیر» گفت: دستورالعمل‌هایی را برای رسانه‌های صوت و تصویر ترسیم کردیم و در این میان فعالیت‌های مجاز آنها را برای تبلیغات انتخابات ابلاغ خواهیم کرد تا فضای امن و سالمی ‌برای نامزدها و مردم در سیزدهمین دوره ریاست جمهوری فراهم شود.

امامیان با اشاره به پایبندی ساترا به مصوبات کمیسیون انتخابات کشور متذکر شد: ورود ساترا به فضای مجازی و تنظیم‌گری در حوزه انتخابات اتفاق تازه‌ای است که به‌ واسطه گسترش پلتفرم‌ها به وجود آمده است. ساترا تابع قوانین و تصمیماتی است که این کمیسیون به همه رسانه‌ها ابلاغ می‌کند.

کد خبر 5209858

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =