اقتصاد نه دادگاه است نه پادگان اما محل فلسفه بافی هم نیست

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد نه دادگاه است نه پادگان اما محل فلسفه بافی هم نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی عصر امروز پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری با اشاره به بروز مشکلات اقتصادی، گفت: ما مسئولان کشور باید شرمنده ملت ایران باشیم. با اینکه من تاکنون در مجلس و قوه قضائیه و دولت نبودم، اما من هم شرمنده ملت ایران هستم.

محسن رضایی اظهار داشت: نامحرمان و نااهلان وارد اداره کشور شده‌اند. باید چاره‌ای اندیشید. وضع کشاورزان را ببینید هر روز قیمت‌ها بالا می‌رود و آنها را عاصی کرده است. محصولشان را ارزان می خرند و به مشتریان و مصرف کنندگان گران می‌فروشند. به مردم و کشاورزان ظلم می‌شود.

وی افزود: امروز ما مسئولان کشور باید شرمنده ملت ایران باشیم. هر چند که یک روز هم من در هیچ دولت و قوه قضائیه ای نبوده‌ام اما من هم امروز شرمنده ملت ایران هستم. این بود میراث امام؟ میراث مقاومت ۴۰ ساله ملت ایران؟

محسن رضایی گفت: چرا باید فرهنگ و اقتصاد مثل دفاع، امنیت و اقتدار ایران اداره نشود؟ چه اتفاقی افتاده است؟ در بخشی از اداره کشور نامحرمان و نااهلان وارد شده‌اند.

وی با بیان اینکه وضع امروز ما خوب نیست، افزود: علاوه بر این آلودگی‌های امنیتی و محیط زیست، آسمان ما را هم بردند. فرودگاه‌های ۱۰۰ میلیون مسافری ترکیه و امارات، مزیت نسبی و منافع آسمان ما را برده‌اند. بنادر چندصد میلیون تنی عمان و امارات، سواحل ما را از مزیت و منافع خالی کرده‌اند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اظهارات داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را در این چند روز گوش کرده‌ام گفت: خیلی از این افراد از فساد صحبت کردند، از تبعیض و ناکارآمدی صحبت کردند. چرا علل این مشکلات را نگفتند؟ چرا سهم خود را در علل بروز این تبعیض‌ها نگفتند؟ امروز، روز شعار دادن نیست، روز برنامه است. امروز، روز وعده دادن نیست، روز عمل کردن است.

امروز لیله القدر ملت ایران است

رضایی با تاکید بر اینکه امروز لیله القدر ملت ایران است ادامه داد: امروز روزی است که باید از سعی و خطا جلوگیری کنیم. تکرار دولت‌های گذشته سم مهلک دولت آینده ایران است. نیاز به دولت نویی داریم و باید راه نویی در پیش بگیریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولتی که مردمی، قوی و کارآمد باشد اگر از جناح‌های سیاسی در آن شرکت می‌کنند به خاطر شایستگی و لیاقت آنها باشد نه به خاطر خرید و فروش پست‌ها و معاونت‌ها و یا به دلیل امضاهای طلایی. امروز باید همه چیز سر جای خود قرار بگیرد و آخرین ریالی که از بیت المال ایران خارج شده به سر جای خود بازگردد. ببینید چه بلایی سر بورس آورده‌اند؟

اقتصاد نه پادگان است نه دادگاه ولی محل فلسفه بافی هم نیست

وی تصریح کرد: اقتصاد نه پادگان است نه دادگاه ولی محل فلسفه بافی هم نیست. اقتصاد ایران از فلسفه بافی دولتمردان آسیب جدی دیده است. اقتصاد یک دانش است، یک علم است. نه علم به اقتصاد دارم و نه از اقتصاددان استفاه می‌کنم. به هشدار اقتصاددانان نیز توجه نمی‌کنم.

رضایی با بیان اینکه در سال ۹۲ هشدار جدی اقتصادی دادم، گفت: یک هزار تومانی را بلند کردم و گفتم ملت ایران این کلیدهای بی خاصیت هیچ دری را باز نمی‌کند اما این هزار تومانی را از ارزش می‌اندازد. چرا به هشدارها توجه نمی‌کنید؟

دولت نباید در پستوهای پاستور بنشیند و مردم را در مبارزه با کرونا رها کند

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: امروز دولت نباید برود در پستوهای پاستور بنشیند و مردم را در مبارزه با کرونا رها کند. مبارزه با کرونا نیاز به جهاد دارد. اگر دولتمردان ما بخواهند خود را از این بیماری حفظ کنند و مردم در برابر این بیماری باشند مبارزه با این بیماری ماه‌ها طول می‌کشد. ان شاءالله دولتی تشکیل خواهیم داد که کمتر از شش ماه تمام کشور را واکسیناسیون کند.
وی گفت: بازار بورس خسارت عظیمی را به وجود آورده است. دست‌هایی در کار بوده که بورس را به اینجا کشیده است. صندوق جبران ضرر مالباختگان را ایجاد خواهیم کرد و آرامش را به بازار بورس باز می‌گردانیم.

رضایی تصریح کرد: قصه ملت ایران نیاز به بازنویسی دردمندانه دارد. دولتی می‌خواهد که با روحیه جهادی و فداکارانه خود را سپر ملت ایران کند. ما آمده‌ایم تا سپر شویم نه اینکه ملت ایران را سپر خود کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما آمده‌ایم که ضمن اعلام شرمندگی به ملت ایران بگوییم ما تغییر را از خود و خانواده‌هایمان شروع می‌کنیم. ما آمده‌ایم که صادقانه با مردم صحبت کنیم. ما آمده‌ایم تا دوباره خوشی را به چهره ملت ایران بازگردانیم. دوباره مردم و شاد و با نشاط شوند.

وی با تاکید بر اینکه دوران شعار و وعده تمام شده است گفت: دوران اقدام است. اقدام برای عبور از مشکلات کنونی و رفتن به سوی آینده.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: بسیاری هستند که نمی‌گویند در ۸ سال آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. پنجره جمعیتی ملت ایران که بزرگترین سرمایه ملی ما بوده است در ۱۰ سال آینده تمام می‌شود و جامعه ما به کهنسالی می‌رسد. در ۱۰ سال آینده تغییر اقلیم صورت خواهد گرفت و کره زمین گرم می‌شود و بسیاری از شهرها باید جاکن شوند. مسائل آینده را باید دید.

وی گفت: ۵۰ سال است که با مشکل تورم، بیکاری، کاهش ارزش پولی ملی، پایین بودن رشد اقتصاد دست و پنجه نرم می‌کنیم. این وضعیت نباید ادامه پیدا کند.

رضایی گفت: ما برنامه‌هایی را ترتیب داده‌ایم تا جلوی این شیب‌های منفی را بگیریم. ثبات اقتصادی را برگردانیم، پیشرفت کشور را جهش دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه معیشت مردم برای ما دغدغه است، اظهار داشت: ارتقا منزلت ایران در منطقه و جهان مهم است. سیاست همسایگی برای ما مهم است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: از طریق ایجاد اتحادیه آسیای جنوب غربی ۲۵ کشور را با ایران متحد خواهیم کرد شبیه اتحادیه اروپا.
رضایی ادامه داد: با ۲۵ کشور اطرافمان میلیون‌ها دلار می‌توانیم درآمد داشته باشیم و صلح و برادری و امنیت را در منطقه تثبیت کنیم تا نیازی به ورود کشورهای خارجی و استعمارگر نباشد.
وی با تاکید بر اینکه در سطح روابط بین المللی به توازن می‌اندیشیم گفت: افتادن به دام هر کدام از این کشورهای بزرگ برای ایران خطرناک است. هر کشوری که برای ما منافعی داشته باشد ما به دنبال آن خواهیم بود.

برخی داوطلبان انتخابات تراژدی کمدین واری را در وزارت کشور اجرا کردند

رضایی خاطرنشان کرد: کسانی که به اینجا آمده‌اند و خودشان مسبب مشکلات کشور بوده‌اند، تراژدی کمدین واری را اجرا کردند. یک عده زدند زیر گریه، یک عده گفتند نه چکش نه کلید، آقا شما کجا بودید؟ شما عامل بدبختی‌های امروز ملت ایران بودید. دولت‌ها و مجالس گذشته اگر درست عمل کرده بودند ما به این روز گرفتار نمی‌شدیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اگر قوانین درست نوشته می‌شد و برنامه ریزی درستی صورت می‌گرفت شاهد این مشکلات نبودیم. شاهد تراژدی با نمایشنامه کمدی نبودیم. گویی این آقایان هیچ مسئولیتی نداشتند. آنها در وضعیت امروز سهیم هستند.

وی تاکید کرد: امیدواریم ملت ایران یک بار دیگر به خروش بیاید. ما نیاز به یک قیام اجتماعی و اقتصادی داریم تا بتوانیم ایران بزرگ اقتصادی را در کنار ایران بزرگ سیاسی بوجود بیاوریم. اگر این روی دوم سکه که ایران بزرگ اقتصادی است در کنار ایران بزرگ سیاسی و امنیتی ایجاد شود ما به نقطه مطلوب رسیده‌ایم.

رضایی گفت: این کار نیاز به بسیج و یک قیام عمومی دارد. در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب توصیه‌های مهمی دارند که اگر به این توصیه‌ها عمل کنیم این قیام بزرگ بوجود می‌آید.

مشکلات اقتصادی را حل می‌کردند هیچگاه به صحنه نمی‌آمدم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه اگر مشکلات اقتصادی را حل می‌کردند هیچگاه به صحنه نمی‌آمدم تصریح کرد: بیش از ۲۰ سال است که من نگران این وضعیت هستم. در دو بار گذشته که آمدم جز اعلام خطر و اینکه جوانان برومندی مثل قاسم سلیمانی‌ها، همت و باکری‌ها در دانشگاه‌ها و خیابان‌های ایران وجود دارند که باید آنها را شناسایی کرد و به آنها اعتماد کرد. اگر این اهداف و انگیزه‌ها نبود پا جلو نمی‌گذاشتم.

وی گفت: امیدواریم ملت بزرگ ایران خروش بزرگی را در انتخابات آینده داشته باشند و دولتی قوی و کارآمد و مسئولیت پذیر انتخاب کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه به یک تحول عظیم ساختاری و اداری از بالا تا پایین دست خواهیم زد گفت: دولت مرکزی برای سیاست گذاری و هدایت اختیارات را به مناطق می‌دهیم که ایالت‌های اقتصادی نامیده می‌شود.

وی گفت: بسیاری از اختیاراتی که در وزارتخانه‌ها محبوس شده است در ایالت‌های اقتصادی به مردم واگذار می‌شود. در کنار مردم سالاری سیاسی، مردم سالاری اقتصادی و اجتماعی را نیز در کشور پایه گذاری می‌کنیم.

رضایی گفت: در کنار زمامداران سیاسی، زمامداران اقتصادی و اجتماعی در کشور بوجود می‌آید و این سه گونه از رهبران با یکدیگر در زیر سایه سیاست‌های کلی و نظام جمهوری اسلامی بالندگی و پویایی کافی به جامعه خواهند داد.

جبهه انقلاب با قدرت وارد صحنه انتخابات شده است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه با توجه به حضور آقای رئیسی امکان انصراف شما و دیگر نامزدهای اصولگرا وجود دارد گفت: در صحنه این انتخابات جبهه انقلاب با قدرت وارد شده و ادامه خواهد داد.

رضایی گفت: رای مردم برای ما مهم است. رای مردم تعیین کننده است که چه کسی رئیس جمهور شود. با رعایت اخلاق و برادری‌ها مثل گذشته پرده پوشی نخواهیم کرد.

وی گفت: همه چیز را با صراحت در اختیار ملت ایران قرار خواهیم داد و از آنها تقاضا می‌کنیم با شور و هیجان در انتخابات حضور یابند.
 

کد خبر 5212453

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 8 =