عملکرد مسئولان باید در معرض قضاوت دائمی و شفاف مردم باشد

کاشان - عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای کاشان گفت: عملکرد مسئولان باید در معرض قضاوت دائمی و شفاف مردم باشد.

حسن صفری در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه شفافیت در هزینه‌های داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باعث جلوگیری از ریخت و پاش های بی مورد می‌شود، اظهار داشت: این موضوع همچنین باعث می‌شود از اقداماتی که منجر به کسب رأی با راه‌های غیرقانونی و شبهه ناک و با هزینه‌های خارج از عرف و قانون است، جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه شفافیت مانع تحریف و ایجاد فساد در مسیر صحیح تبلیغات انتخاباتی می‌شود، ابراز داشت: با نهادینه شدن شفافیت در موضوع انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی به خصوص در حوزه شوراهای اسلامی شهر و روستا افراد شایسته‌ای که از وضع مالی پایین‌تری برخوردارند، می‌توانند در رقابتی عادلانه خود را به مردم معرفی کنند.

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای کاشان با اشاره به اینکه داوطلبان حضور در شوراها در صورت پیروزی به عنوان نمایندگان مردم باید همواره پاسخگوی موکلان خود باشند، تصریح کرد: این افراد لازم است عملکرد خود را به صورت شفاف و با شجاعت و تواضع در معرض قضاوت مردم قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه پاسخگویی مسئولان جز حقوق اولیه مردم است، خاطرنشان کرد: مردم بهترین قضات و بازرسان عملکرد منتخبان خود در شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.

صفری با بیان اینکه باید ساختارها به گونه‌ای باشد که عملکرد مسئولان به صورت شفاف در معرض قضاوت دائمی و شفاف مردم باشد، افزود: مخفی کاری در امور و اقدامات اگر با ضعف نهادهای نظارتی همراه باشد مسلماً منجر به فساد عمیق و مزمن در سیستم می‌شود.

وی گفت: با گسترش این فساد در سایر لایه‌های مدیریتی و اجرایی پس از مدتی امکان اصلاح آن بسیار سخت و هزینه ساز برای دستگاه‌ها و حتی نظام می‌شود و بر این اساس لازم است در صورت مشاهده فساد در هر سیستم با آن برخورد جدی شود.

کد خبر 5212841

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 6 =