نتایج فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و ترکیه اعلام شد

طرح‌های منتخب مشترک پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای در چارچوب برنامه (وزارت عتف- توبیتاک- نیماد) معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی اعلام دومین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه در چارچوب برنامه TUBITAK-MSRT-NIMAD Joint Call ۲۰۲۰ در مهر ماه ۱۳۹۹، ۱۷۲ طرح پژوهشی مشترک محققان ایرانی و ترکیه‌ای دریافت شد.

داوری‌های فنی و علمی از طریق سامانه‌های ویژه بارگذاری و داوری طرح‌ها در دانشگاه تبریز به عنوان مسئول کارگروه همکاریهای علمی ایران و ترکیه، مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) و نیز سازمان پژوهش و فناوری ترکیه (توبیتاک) انجام شد.

فرآیند بررسی اولیه مدارک ارسالی توسط کارشناسان هر حوزه انجام گرفت و سپس ۱۵۶ طرح نهایی که مطابق موارد درخواستی هر دو طرف بارگزاری و ارسال شده بودند در دی ماه ۱۳۹۹ وارد مرحله داوری شدند.

داوری علمی طرح‌های غیر حوزه علوم پزشکی (MSRT) با دعوت از اعضای هیأت علمی و محققین از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور انجام شد و برای هر طرح ۲ داور منتخب از محققین سراسر کشور اختصاص یافت. در کشور ترکیه نیز داوری‌ها توسط توبیتاک با اختصاص ۳ داور به هر طرح انجام گرفت.

با جمع بندی نظرات داوران هر دو کشور و امتیازات کسب شده در اردیبهشت سال ۱۴۰۰، تعداد ۲۵ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای معرفی شد.

بودجه اختصاص داده شده برای هر طرح منتخب محققان ایرانی ۶۰۰ میلیون ریال و برای پژوهشگران ترکیه‌ای به صورت متغیر بین ۱۷۰.۰۰۰ تا ۳۰۰.۰۰۰ لیر ترکیه تعیین شده است که بعد از تنظیم و امضای قراردادها و انجام تعهدات مجریان طرح پرداخت خواهد شد.

پژوهشگران منتخب دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وابسته می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مدیریت همکاریهای علمی و بین المللی دانشگاه تبریز با آدرس ایمیل irtu@tabrizu.ac.ir تماس حاصل کنند.

محققین حوزه علوم پزشکی نیز می‌توانند جهت کسب اطلاع از نتیجه داوری به وبگاه مؤسسه تحقیقات علوم پزشکی (نیماد) مراجعه کنند.

علاقمندان برای اطلاع از لیست طرح‌های منتخب دومین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به اینجا مراجعه کنند.

کد خبر 5214647

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =