تعیین ۱۱۸۲ بازرس برای شعب اخذ رأی در استان مرکزی

اراک- رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان مرکزی گفت: یک هزار و ۱۸۲ بازرس برای شعب اخذ رأی انتخابات پیش رو در استان مرکزی تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زندیه وکیلی عصر شنبه در هشتمین نشست هیأت بازرسی بر انتخابات استان مرکزی با اشاره به اهمیت نظارت بر شعب اخذ رأی اظهار کرد: بحث بازرسان شعب اخذ رأی انتخابات ۱۴۰۰ نهایی شده است و بر این اساس با توجه به حضور یک بازرس در هر شعبه اخذ رأی، یک هزار و ۱۸۲ بازرس وظیفه نظارت را به عهده خواهند داشت.

وی ادامه داد: در انتخابات ۱۴۰۰ در استان مرکزی ۷۶ سربازرس و ۱۹ بازرس ویژه فعالیت خواهند داشت که تاکنون بازرسان شهرستان‌های اراک، ساوه، شازند و فراهان در سامانه ثبت نشده‌اند.

تعیین ۱۱۸۲ بازرس برای شعب اخذ رأی در استان مرکزی

رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان مرکزی با بیان اینکه عمده بازرسان بالغ بر بیش از ۳۰۰ بازرس مربوط به شهرستان اراک است، گفت: از یک هزار و ۱۸۲ رأی برای استان مرکزی تاکنون یک هزار و ۱۸۰ شعبه فعال شده است

وی تصریح کرد: در بحث آموزش بازرس و سربازرسان، کتابچه‌ای تهیه شده است که با تحویل آنها، امکان آموزش فراهم می‌شود، البته در برخی از شهرستان‌ها، توانایی آموزش بازرسان وجود ندارد که باید از ظرفیت و توانمندی دیگر شهرستان‌ها استفاده شود.

زندیه وکیلی اظهار کرد: بازرسی هدفمند ضامن صحت و سلامت انتخابات و برگزاری آن است و هماهنگی لازم توسط هیأت‌های بازرسی در استان با هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور در راستای این تکلیف مهم انجام شده است.

وی ادامه داد: هیأت‌های بازرسی در استان و شهرستان‌ها از ابتدای فعالیت رسمی ستاد انتخابات تشکیل شده‌اند وظایف بازرسی و هماهنگی‌های این حوزه و عملکرد حوزه‌های اجرایی انتخابات نیز تعیین تکلیف شده است.

رئیس هیأت بازرسی بر انتخابات استان مرکزی با اشاره به اینکه برنامه‌هایی برای آموزش بازرسان، سربازرسان و بازرسان ویژه تعیین شده که در موعد مقرر برگزار می‌شود، گفت: دست اندرکاران بازرسی انتخابات استان از اکنون رویدادهای حوزه انتخابات را رصد می‌کنند و همکاری لازم با هیأت‌های اجرایی شهرستان‌ها دارند.

زندیه وکیلی عنوان کرد: با نزدیک شدن به انتخابات وظایف هیأت‌ها افزایش می‌یابد که امید است با تعامل و همکاری سایر ارکان و دست اندرکاران انتخابات هیأت‌های نظارت‌، اجرایی و ستاد انتخابات حداکثری و پرشوری رقم بخورد.

تخلفات معدود در حوزه تبلیغات زودهنگام گزارش شده است

وی با اشاره به اینکه معدود تخلفاتی مربوط به داوطلبان در حوزه تبلیغات زودهنگام گزارش شده است، گفت: تخلف گسترده‌ای تاکنون گزارش نشده و تذکر و اقدامات قانونی متناسب با این موارد معدود انجام گرفته است

معاون استانداری مرکزی افزود: شرح وظایف بازرسی و نحوه انتخاب و شرایط توسط وزارت کشور ابلاغ شده و افرادی که دارای صلاحیت در سامانه صحت سنجی شده باشند به‌عنوان بازرس انتخاب شده‌اند.

رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان مرکزی ادامه داد: تخلفات در انتخابات و هیأت‌های بازرسی باید حتماً ثبت شود، انعکاس و ثبت این تخلفات به معنی عملکرد ضعیف فرمانداری نیست.

زندیه وکیلی در پایان با بیان اینکه چنانچه تعداد شعب افزایش یابد شمار بازرسان نیز متناسب با هر شعبه یک بازرس افزایش خواهد یافت، گفت: در مقوله آموزش بازرس و سربازرسان، سرفصل‌های محتوایی به تعداد هر بازرس تهیه شده است که با تحویل آن‌ها، امکان آموزش فراهم می‌شود.

کد خبر 5217901

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha