قرارگاه جهادگران مدرسه ساز استان فارس راه اندازی شد

شیراز - رئیس بسیج سازندگی استان فارس گفت: با راه اندازی قرارگاه جهادگران مدرسه ساز در فارس هم افزایی نوسازی مدارس و بسیج سازندگی برای ساخت مدرسه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل قزل سفلی صبح چهارشنبه در اولین جلسه قرارگاه جهادگران مدرسه ساز استان فارس با اشاره به اهداف راه اندازی قرارگاه جهادگران مدرسه ساز گفت: کمک به هم‌افزایی بین بخشی برای رفع مشکلات و کمبودهای زیرساختی، فضاهای آموزشی پرورشی مناطق محروم و کم‌برخوردار روستایی و شهری در سطح استان یکی از این اهداف است.

وی ادامه داد: این قرارگاه تلاش می‌کند برای اینکه رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری در راستای محرومیت زدایی عمرانی و آبادانی مناطق محروم و کم‌برخوردار روستایی عملیاتی شود، خدمت رسانی برای احداث تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق روستایی و شهری کم‌برخوردار استان، استفاده از ظرفیت تخصصی جهادگران مدرسه ساز به این امر مقدس مدرسه سازی کمک کنیم.

رئیس بسیج سازندگی استان فارس اضافه کرد: برای این موضوع یک قرارگاه شکل گرفته است که نوسازی مدارس استان، مجمع خیرین مدرسه ساز، بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی مدرسه ساز در قالب این قرارگاه سازماندهی می‌شوند.

قزل سفلی بیان کرد: اولین قرارگاه جهادگران مدرسه در صورت استانی در سطح کشور در استان فارس شکل گرفته است و بنا است یک دفتر در محل نوسازی مدارس راه اندازی گردد.

وی ادامه داد: مسئول این قرارگاه از طریق سازمان سازمان نوسازی مدارس استان و بسیج سازندگی انتخاب می‌شود که اعضای این قرارگاه متشکل از ۵ عضو حقیقی مسئولین گروه‌های جهادی که سابقه مدرسه سازی دارند، مدیرکل نوسازی مدارس استان، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز، رئیس بسیج سازندگی و مدیر حرکت‌های جهادی بسیج سازندگی استان فارس در آن حضور دارند.

رئیس بسیج سازندگی استان فارس بیان کرد: این قرارگاه به صورت فصلی جلسات منظم با دستور کار هماهنگی در امر احداث، بهسازی و نوسازی مدارس در مناطق به صورت هدفمند برگزار می‌کند که تلاش می‌شود در جهت شعار «عدالت و پیشرفت» بتوانیم اقدامات مؤثری انجام دهیم.

کد خبر 5221112

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =