احضار  ۵ متهم و مطلع در پرونده رشاء و ارتشاء راه و شهرسازی کرمان

کرمان - دادستان مرکز استان کرمان با اشاره به بازداشت رئیس و معاون راه و شهرسازی شهرستان کرمان به اتهام دریافت رشوه گفت: در رابطه با این پرونده ۵ متهم و مطلع به دادسرای کرمان احضار شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، دادخدا سالاری از بازداشت رئیس و معاون راه و شهرسازی شهرستان کرمان به اتهام دریافت رشوه خبر داد و گفت: در رابطه با این پرونده ۵ متهم و مطلع به دادسرای کرمان احضار شده‌اند که دو نفر در حال حاضر با صدور قرار بازداشت موقت در بازداشت به سر می‌برند.

سالاری در تشریح این خبر افزود: متهم ردیف اول این پرونده با معاونت متهم ردیف دوم ضمن دریافت رشوه‌های میلیاردی، سند اراضی و املاک دولتی در مناطق واجد ارزش افزوده را به نام افراد منتقل می کرده‌اند.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از متهمان در حین دریافت رشوه (۵ سکه تمام بهار آزادی) به منظور انتقال سند یکی از اراضی دولتی به نام فرد حقیقی، دستگیر شده است، اظهارداشت: در بازرسی از منزل مسکونی یکی از متهمان تعدادی کارت بانکی کشف و توقیف شده است.

وی ضمن بیان این مطلب که یک قطعه زمین با ارزش میلیاردی و با وسعت ۴۲۰ مترمربع نیز متعلق به متهمان که به عنوان رشوه دریافت شده بودند، کشف شده است، ادامه داد: تحقیقات به منظور بررسی ابعاد مختلف این پرونده در دست انجام است زیرا با توجه به اینکه متهمان این پرونده، سال‌ها در سمت‌های مختلف اداری فعالیت داشته‌اند، پیش بینی می‌شود که میزان رشوه‌های دریافتی و تخلفات آنها افزایش یابد.

مدعی العموم، شناسایی و دستگیری متهمان یاد شده را حاصل گزارش سازمان بازرسی، هدایت و دستورات بازپرس ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی و اقدام پلیس امنیت اقتصادی استان دانست و ادامه داد: متهمان این پرونده به صورت شبکه ای اقدامات خلاف قانون خود درزمینه واگذاری اراضی دولتی به افراد حقیقی را انجام می داده‌اند.

سالاری با اشاره به لزوم برخورد با مبادی ایجاد فساد، اظهار کرد: مبارزه با فساد به ویژه فساد اداری از اولویت‌های مورد تاکید ریاست قوه قضائیه به شمار می‌رود و دادستانی کرمان از باب جلوگیری از تضییع اموال دولتی و حقوق بیت المال به این قبیل پرونده‌ها ورود جدی داشته است.

وی یادآور شد: پرونده مربوط به رشاء و ارتشاء در اداره راه و شهرسازی کرمان به صورت خارج از نوبت در بازپرسی ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی استان در دست رسیدگی قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: بنا به تأکیدات ریاست قوه قضائیه برخورد با فرد مفسد در هر جایگاه و مقامی بدون اغماض دنبال خواهد شد تا موضوع صیانت از از حقوق بیت المال به خوبی محقق شود.

کد خبر 5221750

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =