دولت مردم را در بورس بیچاره کرد/ تاریخ به عملکرد برخی‌ها می‌خندد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در زمان تحریم و نداری دلار، ارز ۴۲۰۰ تومانی به افرادی می‌‎دهیم، گفت: در تاریخ به ما می‎خندند، می‌‎گویند یا خائن بودید یا عقل نداشتید.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهور در برنامه«با دوربین» که عصر امروز از شبکه اول سیما پخش شد به تشریح برنامه ها و دیدگاه های خود پرداخت و گفت: من فردی هستم که مسائل و مشکلات جامعه را به خوبی لمس کرده‌ام. فردی از جنس خودشان هستم.

وی افزود: اینکه مردم چگونه در مورد سرنوشت خود و ساختن آینده‌شان فکر می‌کنند، مهم است. از این رو مهم است، آن فردی که می‌آید و ادعای مسئولیت می‌کند چقدر از جنس خودشان باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بعضی اوقات یک کارگر ساده در یک کارخانه به یک مساله تخصصی به قدری آشنا است که هرگز به فکر مهندسان آن کارخانه نرسیده است. 

مهرعلیزاده تصریح کرد: دولت و دولت‌ها نیز نباید همه بار فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور را خود بکشند. احساس کنند که وظیفه آنها است و مردم باید صرفاً تماشاگر باشند. 

وی با بیان اینکه ۴۳ سال از انقلاب گذشته است و هنوز مشکل بحران آب در دو قدمی ما است،اظهار داشت: نمی‌خواهم سیاه‌نمایی کنم. اقداماتی صورت گرفته است و سدهایی نیز ساخته شده است اما این روزها شاهد قطعی برق هستیم. واقعا خنده دار نیست؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: در زمان جنگ شاهد قطعی برق نوبتی بودیم، اما در آن زمان زیربناها در ۸ سال جنگ تحمیلی از بین رفته بود به همین جهت آنچه در پشت پرده وجود دارد، ضعف مدیریتی و همزمان ضعف عملکردی است. پس مدیر لایق نداریم.

مهرعلیزاده افزود: البته به این معنی نیست که ایرانی‌ها مدیریت بلد نیستند، یا سواد ندارند و یا اینکه دلسوز نیستند. ما همه چیز داریم اما در خیلی از جاها مردم را به حساب نیاورده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه در کشور بیش از ۳۰ درصد، بیکار هستند،اظهار داشت: جوانانی که دانشگاه رفتند و لیسانس، فوق لیسانس و دکترا گرفته اند در آژانس کار می‌کنند و یا بیکار در خانه نشسته اند. متاسفانه این سوء مدیریت است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: در بخش‌های مختلف مانند صنعت و تولید، یکسری بخشنامه های متعارض و متناقض وجود دارد که باهم کاملا متضاد و متناقض هستند.

مهرعلیزاده گفت: عدم تعامل در بین دستگاه های دولتی با مردم در دادن مجوزها برای پیش بردن امور اجرایی و همچنین بخشنامه‌های رنگارنگ متوالی متضاد، دست همه را بسته است.

وی تاکید کرد: نتیجه این است که ۵۳ هزار شهرک صنعتی در کشور داریم و بیش از ۱۰ هزار از این شهرک‌ها به صورت کامل تعطیل شده است. این سرمایه، تلف شده است. در مجموع وقتی حساب می‌کنیم کل شهرک‌های صنعتی با ۳۰ درصد ظرفیت، کار می کند و ۷۰ درصد ظرفیت معطل است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: علی‌رغم تحریم‌ها و محدودیت‌ها در تامین ارز، دلارهای ۴۲۰۰ تومانی را به بازار می ریزیم. بخشی از آن را می‌خورند و بخشی دیگر از چین جنس آشغال وارد می‌کنند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه با این ارز، سنگ قبر، سنجاق قفلی، تسبیح و صلوات شمار وارد می‌کنند و این خنده‌دار اس،اظهار داشت:. در تاریخ به ما می خندد. می‌گویند یا خائن بوده اید و یا عقل نداشته اید. به علم مدیریت اعتقاد ندارند. همه چیز را علم می دانند اما مدیریت را قبول ندارند.

وی گفت: صنعت نفت نه تنها مخرب نیست بلکه مولد است. ظرفیت خالی شبکه صنعتی بیش از دو یا سه میلیون نفر ظرفیت دارد و این‌ها افراد بیکار شده هستند. 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: اینکه چرا تولید انجام نمی شود، موانع بسیاری دارد. یک بروکراسی اداری ضد اقتصاد در کشور، دست دولت و شرکت‌های نیمه‌دولتی است.

مهرعلیزاده گفت: من از ۲۵ سالگی در صنعت بوده‌ام و از کف کارخانه نیز شروع کرده‌ام و پله پله در صنعت بوده‌ام.

وی تصریح کرد: متاسفانه با تصمیم غلطی که سال گذشته دولت گرفت. کاری کرد که سهامداران حقوقی در ظاهر سهام خود را در اختیار مردم ریختند و با هزار ترفند و مکانیزم چند برابر شد، در نهایت حباب ایجاد شد و وقتی این حباب با یک سوزن ترکید، مردم بیچاره شدند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه با چه انگیزه‌ای دولت حباب بورس را باد کرد و با یک سوزن مردم را بیچاره کرد،اظهار داشت: بعد از آن هم ۲۰۰ میلیون دلار از جیب مردم برداشتند تا خسارت کاری که کردند را جبران کنند!: دولت مجبور شده است ۲۰۰ میلیون دلار از جیب مردم، یعنی صندوق توسعه بردارد و با تبدیل آن به ریال به جبران خسارت کاری که شده است بپردازد.  این چه اقدامی است. اگر بلد نیستید آن را کنار بگذارید.

مهرعلیزاده تصریح کرد: اگر من به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، تمامی بخشنامه‌های متناقض و متضاد را کنار می‌گذارم. ۲ یا ۳ بخشنامه کافی است که صادرکننده، تولیدکننده، واردکننده و افرادی که کارهای اقتصادی می‌کنند، با یک بخشنامه دو صفحه‌ای تکلیفشان با گمرک، بانک، صنعت و معدن و دارایی مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه فرد برای اینکه یک میز را بگیرد به ۱۰ جا می‌رود و از هزاران نفر نامه می‌گیرد،گفت: دولتِ من دولت شیشه ای است. این شعار نیست. این را از صمیم قلب می‌گویم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: به جای اینکه در تابلوهای معابر، خمیردندان و یخچال تبلیغ کنند، باید تابلوهایی قرار دهند که معلوم شود امروز از بودجه کشور چقدر هزینه شده است.

مهرعلیزاده  گفت: مردم ما را انتخاب می‌کنند مثل یک خدمتگزار که در خدمت‌شان باشیم. هر یک ماه یک بار در بین مردم حضور می‌یابم. اما بدون خدم و حشم چون آن این یک شو است.

وی گفت: اگر صادقانه با مردم برخورد کنیم و شرایط اقتصادی از این نیز بدتر شود مردم تحمل می‌کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با طرح این پرسش که بعضی ها می پرسند، رویکرد شما در مقابل تحریم چیست؟گفت: رویکرد ما در مسائل سیاست خارجی، توسعه محور است. یعنی توسعه کلان کشور و توسعه اقتصادی، در شرایط فعلی یک اصل و محور است و همه چیز باید در خدمت این باشد. 

مهرعلیزاده تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس کشورهایی که الان ادعای دوستی می‌کنند، مانند روسیه، چین و ژاپن محترم که بی سر و صدا در یک گوشه نشسته است، همه به کمک صدام آمدند.

وی افزود: ۲۴۰ هزار نفر شهید دادیم و این مصیبت را کشیدیم اما مردانه ایستاده ایم. آن زمان جنگ نظامی بود و این بار جنگ اقتصادی است. 

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه در زمینه های مختلف کشاورزی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی برنامه تنظیم کرده ام،افزود:  دولت ما دولت زندگی است، مردم می‌خواهند یک بار در این چند دهه زندگی را تجربه کند.

مهرعلیزاده با بیان اینکه دولت خاتمی را به عنوان دولت نمونه در تاریخ می‌بینم،اظهار داشت: در آن زمان، آرامش را بیشتر احساس کردیم. با دنیا تعامل داشتیم و مُبلغ یک تفکر و اندیشه شدیم. گفتگوی تمدن ها، نه جنگ تمدن ها و نه خشونت.

وی تصریح کرد: تا آن سال ها، اغلب با کسری بودجه های فراوان و عدم رشد اقتصادی مواجه بودیم اما به رشد اقتصادی ۶/۵ درصد رسیدیم.
تورم از ۴۸ درصد به زیر ۱۰ درصد رسید سرمایه گذاری‌ها انجام شد و عسلویه ایجاد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نمی توانیم فقط بگوییم، لطفا تحریم‌ها را بردارید، افزود: باید خودمان اقدام کنیم؛ می توانیم از پس این مشکلات بر بیاییم.

مهرعلیزاده افزود: قومیت ها توقع دارند و می‌گویند شما قول دارید که ما با زبان خودمان بنویسیم، دانشگاه ، رادیو و تلویزیون داشته باشیم و اجازه بدهید که ما فرهنگ خودمان را داشته باشیم. بگذارید ما طبیعی زندگی کنیم. باید به تنوع قومی در ایران ارزش داده شود و به مردم اطمینان کنیم. 

وی در پایان نیز تاکید کرد: دولت من، دولت جوانان، و بانوان محترم خواهد بود. میانگین سن دولت من هم حداکثر ۴۵ خواهد بود.

کد خبر 5226769

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =