آمده‌ام با فساد مقابله کنم/ کانون حرکت در دولتم، جهش تولید است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید تحول و حرکت جدی در شاخص‌های مختلف ایجاد کرد و کانون این حرکت در دولت من، «جهش تولید» خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه «بادوربین» که از شبکه اول سیما پخش شد به تشریح دیدگاه‌ها و برنامه‌های انتخاباتی خود در انتخابات پرداخت و با بیان اینکه پس از جنگ پا در عرصه علم آموزی گذاشتم و درسال ۶۸ پس از ۸ سال ترک تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان یک دانشجو پذیرفته شدم و تحصیلاتم را تا تخصص در پزشکی هسته‌ای ادامه دادم افزود: امروز به عنوان معلم دانشگاه و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در خدمت شما مردم هستم ودرهمه این سال‌ها می‌توانستم از تحصیلاتم درامدی کاملاً حلال داشته باشم، اما خودم را وقف شما مردم کردم و به هیچ وجه تا به امروز به جز در بیمارستان دولتی هیچ شغلی را در عرصه پزشکی نپذیرفتم.

وی با بیان اینکه همزمان در دوره دانشجویی وارد فعالیت‌های دانشجویی شدم و با مسائل اجتماعی و مشکلات و سیاست ورزی آشنا شدم، افزود: اداره بزرگترین تشکل دانشجویی کشور با ۲۲۰۰ شعبه در دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها و پرچمداری آزادی طلبی، عدالت خواهی، استقلال جویی و علم طلبی را با همراهان و دوستانم متقبل شدم و درپایان این دوره یک تجربه گرانب‌ها بدست اوردم که آغازی بود بر فعالیت‌های سیاسی و حضور در عرصه حکمرانی.

با اصرار دوستان در انتخابات مجلس هفتم شرکت کردم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت علیرغم میل باطنی و با اصرار دوستان در سال ۸۲ در انتخابات مجلس هفتم شرکت کردم و در هیئت رئیسه مجلس و هیئت رئیسه کمیسیون آموزش حضور یافتم.

زاکانی افزود: آن زمان با تلاش دوستان و همکاری مرکز پژوهش‌ها و با مصاحبه‌های متعدد با افراد با تجربه مجلس، طرح تحول مجلس هفتم را نوشتم در هیئت رئیسه مصوب کردم.

وی با اشاره به اینکه این طرح اجرایی نشد و در آن زمان دریافتم که کسی به دنبال تحول نیست، تاکید کرد: آنجا بودم که دیدم کشور دچار یک بلای اساسی است. یک اژدهای بزرگ دنیا گرایان قدرت پرست و قدرت پرستان بی فکر و عالمان بی عمل که همه دست در دست هم داده اند تا مثلث ثروت، قدرت و خودباختگی در مقابل بیگانه را پیشه کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: هزاران پلشتی و مشکل و زشتی امروز مشاهده می‌شود و من از همان ابتدا که خود را با این پلشتی‌ها مواجه دیدم، از هیچ کس نترسیدم و به اذن الهی با مفاسد اقتصادی قاطع برخورد کردم.

زاکانی تحقیق و تفحص از قوه قضاییه و نظام آموزش عالی و تحقیق و تفحص از آزمون دستیاری را نمونه‌ای فعالیت‌های خود برای مقابله با فساد عنوان کرد و افزود: علی رغم تهدیدات متعدد جانی این گام‌های بلند را برداشتم و برای برخورد با فساد چیزی جز خدا را در نظر نگرفتم و در مبارزه با فساد، مقابله با عناصر گردن کلفت را هدف‌گذاری کردم.

به دنبال تحول همه جانبه برای زندگی خوب هستم

وی با بیان اینکه در این زمینه از هیچکس نترسیدم و با مفاسد اقتصادی قاطع برخورد کردم، تاکید کرد: حاصل این اراده تا امروز حدود ۱۵ شکایت بزرگ از همین عناصر و حضور در دادگاه‌های متعدد برای صیانت از ده‌ها میلیارد دلار و صدها هزار میلیارد تومان از امکانات شما مردم بود که به‌دنبال به یغما بردن آن‌ها بودند.

زاکانی گفت: همزمان در کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس هشتم موضوعات را دنبال کردم و در مجلس نهم به عنوان رئیس کمیسیون ویژه برجام خدمت گزاری کردم که خود شماها بهتر از هر کسی آن ایام را به یاد دارید که چگونه به دنبال صیانت از حق و از موضع شما مردم عزیز بودم.

وی گفت: بعد از آن در مجلس یازدهم ریاست مرکز پژوهش‌های مجلس را برعهده گرفتم و قبل از مجلس یازدهم در مجمع عالی بسیج با ۸۸ هزار نفر از عناصر موثر و افرادی که در ۲۱ اندیشکده حضور داشتند، در تمام شهرستان‌ها ارتباط برقرار کردم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: در مرکز پژوهش‌ها با هزاران اندیشمند و عناصر فکور و جوانانی همکارم که امروز حاضرند تا قله‌های افتخار، همراه با مسئولین کشور به پیش آیند.

زاکانی گفت: امروز توشه دوران دفاع مقدس و دوره دانشجویی و فعالیت و آشنا شدن با ده‌ها هزار عنصر موثر علمی در سراسر کشور و توشه مواجهه با فساد و عناصری که فقر و تبعیض را به ما تحمیل می‌کنند را دارم و بارها به اقصاء نقاط کشور سفر کرده ام و حداقل چهار بار کل استان‌های کشور را رفته ام.

وی گفت: در مجلس تلاش خودم را معطوف به پیوستگی با شما مردم کردم و امروز می‌بینم کسانی را که خود مسبب مشکلات و فسادها و فقر و تبعیض و نابرابری‌ها هستند خود مدعی اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کسانی با نام آزادی به دنبال فلج کردن اقتصاد کشور هستند، افزود: در ۸ سال گذشته کشور در سیاه‌ترین شرایط قرارگرفته است و هیچ کس مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گیرد و خود بانیان این موضوع در موضع فرار به جلو هستند.

زاکانی با بیان اینکه در دو نوبت تورم کشور به ۴۹ درصد رسیده است، گفت: یک دوره مربوط به دوران سازندگی است و یکی هم در همین ایام است و خجالت بار است که ما جز ۵ کشوری هستیم که تورم بالای ۲۵ درصد را تجربه می‌کنیم.

آمده‌ایم با اژدها هفت سر فساد مقابله کنیم

وی تورم نقطه به نقطه را ۵۰ درصد و تورم خاص را به بالای ۴۰ درصد عنوان کرد و افزود: امروز دولت خودش را با تورم اداره می‌کند وباید دست دزدان را قطع کرد و با اژدهای هفت سر فساد برخورد کرد. ما آمده ایم با اژدها هفت سر فساد مقابله کنیم و در این مسیر هرچه داریم را در تبغ اخلاص می‌گذاریم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما با استفاده از ظرفیت‌ها، برنامه‌ای را انتخاب کرده ایم که ۴ محور تحولی اقتصادی، مدیریت فرهنگی و اجتماعی، سیاست و امنیت و سیاست خارجی را در بر می‌گیرد که در قالب تحول همه جانبه برای زندگی خوب و طرحی نو برای زندگی خوب است.

زاکانی با بیان اینکه این برنامه برپایه عقلانیت معنویت عدالت و اخلاق شکل می‌گیرد و متضمن تحقق آزادی استقلال و جمهوری اسلامی است، افزود: در بخش اقتصاد ما باید با فوریت در عرصه مدیریت وارد شویم و بخش فرهنگ و اجتماع اولویت رسیدگی ماست و سیاست و امنیت یک ضرورت است و بحث سیاست خارجی نیز یک فرصت به حساب می‌آید تا از این طریق بتوانیم از ایران یک الگو بسازیم.

وی تاکید کرد: باید تحول و حرکت جدی در شاخص‌های مختلف ایجاد کرد و کانون این حرکت در دولت من، جهش تولید خواهد بود.

ریشه کنی فقر در سال اول وظیفه دولت «اقدام و اصلاح» است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ریشه کنی فقر در سال اول وظیفه دولت اقدام و اصلاح است، گفت: این اقدام باعث می‌شود تا معرفت، کرامت و اندیشه در جامعه بالا برود.

وی با بیان برنامه‌های خود خاطرنشان کرد: در حوزه سلامت و رفاه اجتماعی در دولت اقدام و اصلاح نمی‌گذاریم به جز درد بیماری برای افراد جامعه درد دیگری وجود داشته باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: به عنوان یک پزشک می‌گویم پزشکی که در چندین سال خدمت خود تنها در بیمارستان‌های دولتی انجام وظیفه کرده است و با طبقات مصون در تماس بوده است نظام سلامت باید تحول جدی را به خود ببیند.

زاکانی با اشاره به بحث کرونا، افزود: کرونا زودتر باید مهار می‌شد، اسفند ۹۸ به همین منظور قرارگاهی در قم تشکیل دادم با شرایطی خاص، ولی گوش شنوا و حرکت همراهی برای این اقدام نبود.

وی در ادامه به موضوع سیاست و امنیت پرداخت و یادآور شد: توجه به مردم سالاری دینی را جزء کانون اساسی خود قرار دادیم دولت اقدام و اصلاح تلاش می‌کند اولا نخبگان جامعه را در کشور شبکه بندی کند و برای تصمیم سازی، ایده پردازی، بهره بردن از نظارت تخصصی به ویژه بر دولت بهره‌مند شوند.

اولین اقدام اصلاح خود دولت است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اولین اقدام اصلاح خود دولت است تصریح کرد: تلاش کنیم نظارت و حق آزادی‌های مدنی را بپذیریم و به نوعی نهادسازی نوین را در کشور نهادینه کنیم.

زاکانی تصریح کرد: محور قراردادن شهرستان‌ها و ایجاد کانون‌هایی که بتواند با توجه به اصل ۸ و ۲۷ قانون اساسی در پذیرش اعتراض عمومی زمینه را فراهم کند و نهادسازی نوین را پایه بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه حق اعتراض در جامعه باید پذیرفته شود،افزود: این مسیری است که خواهیم رفت به گونه‌ای که با هماهنگی‌های که صورت می‌گیرد شنبه تا چهارشنبه در محل‌های نماز جمعه یا هر محل دیگری مردم باید مسئولین را ببینند و اگر حرف و اعتراضی دارند آنجا مطرح کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: مهم‌ترین بخش امر به معروف و نهی از منکر، امر به معروف مردم نسبت به مسئولان است.

زاکانی گفت: مبارزه با خودکامگی و خودرایی اساس حرکت ماست ما به اسلام افتخار می‌کنیم و ظرفیت اقلیت‌ها و مذاهب اسلامی و اقوام عزیز را پاس می‌داریم و به آن‌ها به عنوان فرصت بزرگ نگاه می‌کنیم آنچه که اتفاق می‌افتد باید به انسجام ملی با مشارکت همگانی و اقدام ملی منجر شود.

سیاست خارجی باید در خدمت اقتصاد، فرهنگ اجتماعی، سیاست و امنیت باشد

وی به تحول چهارم در حوزه سیاست خارجی هم اشاره کرد و گفت: سیاست خارجی باید در خدمت اقتصاد، فرهنگ اجتماعی، سیاست و امنیت قرار بگیرد و افق بالاتری مدنظرش باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: توجه به همسایگان ۱۵ گانه، ظرفیت محور مقاومت، توجه به شرق و امکان مراودات منطقی با غرب باید فراهم شود.

زاکانی گفت: سال ۹۸ همسایگان ۱۵ گانه ما هزار و ۱۴۸ میلیارد ریال واردات داشتند که سهم کشور ما از این عدد متاسفانه ۲۳ میلیارد ریال یعنی دو درصد بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت کلانی وجود دارد که در سال اول دولت اقدام و اصلاح می‌شود کشور را متحول کرد، سیاست خارجی ما فعال و هوشمند می‌شود و نتیجه آن عزت ملی و اقتدار ملی خواهد شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری به ظرفیت هم میهنان در سراسر دنیا نیز اشاره کرد و گفت: هم میهنان ما در سراسر دنیا را پیام آور ایران می‌دانیم و به داشته‌ها و اندوخته‌های آن‌ها چشم دوختیم و ایجاد امکان و ارتباط و تعامل دو سویه و انتقال ظرفیت‌ها به داخل کشور را در بستر دولت اقدام و اصلاح فراهم خواهیم کرد.

زاکانی در پایان با بیان اینکه باید بتوانیم ایران عزیز را بر قله بنشانیم، گفت: تاریخ ما را قضاوت می‌کند و خداوند از ما انتظار دارد تا ایران را در بام جهان بنشانیم و علیه سیاه نمایی، قدرت طلبی، انحصار طلبی، فساد و تبعیض قیام کنیم و این جز به مدد الهی نخواهد شد.

کد خبر 5227383

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =