بی اعتنایی مدیریت شهری پنجم به نیروهای متخصص درون سازمانی

عدم استفاده از مدیران متخصص در معاونت‌های کلیدی در شهرداری تهران نشان می‌دهد مدیریت شهری پنجم شهر تهران اعتقادی به استفاده از مدیران متخصص از بدنه شهرداری تهران ندارد.

گروه جامعه، خبرگزاری مهر: ابراهیم حسنی کارشناس مدیریت شهری نوشت: شهردار تهران در چند روز گذشته مدام این واژه را تکرار کرد " در انتصابات داخلی از کارمندان شهرداری بهره گرفتیم. "

این در حالی است که غیر از مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک باقی معاونت‌های شهرداری خارج از مجموعه شهرداری تهران انتخاب شده‌اند.

حامد مظاهریان، عبدالحمید امامی، عبدالرضا گلپایگانی، صفا صبوری و جوادی یگانه از بدنه شهرداری به معاونت نرسیده‌اند.

یکی از بزرگ‌ترین مسائل و مشکلات دیرینه شهرداری تهران نداشتن انسجام ساختاری در نگهداری نیروی متخصص شهری است.

شهرداری تهران به عنوان یکی از بزرگترین شهرداری‌های کلان شهرهای دنیا است که برای مدیریت آن و افزایش کارایی و اثر بخشی و تبدیل به یک نهاد اجتماعی نیازمند نیروی انسانی توانمند و توسعه یافته و همگام و همراه با اهداف مدیریت شهری است.

شهرداری تهران نیز در دوره پنجم مدیریت شهری مدیرانی را به خود دید که از بدنه شهرداری نبوده و همین موضوع باعث شد تا در طول چهار سال شهرداری تهران آسیب‌های زیادی ببیند.

برای مثال معاون برنامه ریزی، منابع انسانی و امور شورای شهرداری تهران از وزارت راه و شهرسازی به بدنه شهرداری تهران و در زمینه نیروی انسانی آسیب‌های زیادی به شهرداری تهران زد.

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران نیز خودش را یک جامعه شناس معرفی می‌کند و همین موضوع نشان می‌دهد وی خود را مدیر متخصص شهرداری تهران نمی‌داند.

عدم استفاده از مدیران متخصص در معاونت‌های کلیدی در شهرداری تهران نشان می‌دهد مدیریت شهری پنجم شهر تهران اعتقادی به استفاده از مدیران متخصص از بدنه شهرداری تهران ندارد و انتظار می‌رود مدیریت ششم شهرداری تهران با رویکردی متفاوت اداره شهر تهران را در دست بگیرد.

کد خبر 5227885

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 17 =