عدالت محوری و مبارزه با فساد در دستور کار داوطلبان باشد

مشهد - رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی خواستار حضور حداکثری مردم در انتخابات شد و گفت: این حضور می‌تواند پشتوانه‌ای برای مبارزه با فساد باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم با حضور حداکثری خود در انتخابات ۲۸ خرداد ماه، در انتخاب افراد برای مسئولیت ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا مواردی نظیر کارآمدی در جهت رفع مشکلات کشور در حوزه داخلی و خارجی، عدالت محوری و مبارزه با فساد، داشتن اخلاق رضوی، آشنا بودن به مسائل مردم بویژه اقشار محروم را مد نظر قرار دهند.

احسان ارکانی اظهار کرد: در انتخابات ریاست جمهوری از سلایق و گروه‌های سیاسی مختلف کاندیدا وجود دارد از این رو گرایش‌های مختلف می‌توانند در روز ۲۸ خردادماه با حضور در پای صندوق‌های رأی از بین این هفت نفر شخص مورد نظر خود را انتخاب کنند.

وی تصریح کرد: مهمترین موضوع در زمینه انتخابات پیش رو بویژه در شرایط حساس فعلی کشور که دشمنان امید دارند حضور مردم در پای صندوق‌های رأی کمرنگ باشد مشارکت حداکثری و پر شور مردم است تا به همه آن‌هایی که در خارج و داخل کشور به دنبال تضعیف آرمان‌های انقلاب اسلامی هستند ثابت کنند که همچنان مستحکم و استوار پای جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند.

نماینده مردم نیشابور، فیروزه و زبرخان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولویت بعدی برای انتخابات ۲۸ خرداد ماه بدون در نظر گرفتن اینکه کاندیدا متعلق به کدام خط سیاسی است، انتخاب آگاهانه و بر اساس بررسی دقیق ویژگی‌های افراد نظیر کارآمدی در جهت رفع مشکلات کشور در حوزه داخلی و خارجی، تجربه، پیگیری امور، عدالت محوری و مبارزه با فساد، پاکدستی، دارای اخلاق رضوی، آشنا بودن به مسائل مردم بویژه اقشار محروم، داشتن روحیه جهادی و میدانی و ساده زیستی است تا مشکلاتی که طی سال‌های اخیر در دولت و قوه مجریه وجود داشته است کاهش پیدا کند.

ارکانی در مورد انتخابات شورای های اسلامی شهر و روستا نیز گفت: از آنجا که در جوامع محلی شهر و روستا، اجرای بسیاری از فعالیت‌ها و برنامه‌ها به شورای آن منطقه بستگی دارد از این رو این انتخابات نیز از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد و باید افرادی انتخاب شوند که توانمند، متخصص، آشنا به مسائل شهر و روستا، امانتدار و دارای سلامت اقتصادی، کارآمدی در حوزه سامان دهی خدمات شهری و روستایی باشند تا اتفاقاتی که طی سال‌های اخیر در برخی از شورای های اسلامی شهر و روستا در سطح کشور رخ داد به حداقل برسد.

وی افزود: بر اساس این اولویت‌ها و تحقق آن از سوی مردم، انتخابات پیش رو مظهر ایجاد حماسه دیگری از ملت ایران خواهد بود و گزینه اصلح توسط مردم انتخاب خواهد شد.

کد خبر 5229836

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 10 =