اختیارات تجاری و اقتصادی را به استان‌ها واگذار می‌کنیم

اراک- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اختیارات تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌ و مراودات تجاری و اقتصادی را به استانها واگذار می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن رضایی عصر دوشنبه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم استان مرکزی با بیان اینکه هنر امام خمینی (ره) این بود که در سال ۵۷ مردم ایران را با عشق به وطن و اسلام دور هم جمع کرد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند، اظهار کرد: با اتخاذ تصمیمات غلط در دو سه دهه گذشته قامت عظیم کشور خم شده است و ما می‌خواهیم با قیام ملت ایران و با دولت اقدام و تحول حرکت جدیدی را زیر لوای ولایت و اسلام آغاز و با همت جمعی مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم.

وی ادامه داد: امام (ره) یک‌بار دیگر در جنگ تحمیلی تمامی اقوام ایرانی را دور هم جمع کرد و رژیم بعثی را که از حمایت بیش از ۴۰ کشور جهان برخوردار بود را از خاک پاک وطن بیرون کرد و اکنون دولت اقدام و تحول قصد دارد با یک قیام فرهنگی و اقتصادی، پیشرفت‌های بزرگ و در نهایت وحدت ملی را رقم بزند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: قیام سوم ملت ایران با هدایت‌های مدبرانه رهبر معظم انقلاب و مشارکت تمامی اقوام ایرانی برای بهزیستی کشاورزان، معلمان، کارگران و بازنشستگان و برای شستن گرد و غبار از روی خاک پاک وطن و برای پیشرفت و فتح قله‌های بزرگ خواهد بود به طوری که دولت و ثروت برای همه باشد.

رضایی گفت: در دولت اقدام و تحول هیچ اثری از زباله‌گردی و کولبری وجود ندارد و حفظ آبرو و کرامت انسان‌ها در اولویت کارها قرار خواهد داشت.

علاوه بر پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، مسئله اشتغال مولد نیز با جدیت دنبال می‌شود

وی ادامه داد: اولین توجه دولت اقدام و تحول توجه به اقشار آسیب‌پذیر از قبیل معلمان، کشاورزان، کارگران و بازنشستگان است و علاوه بر پرداخت یارانه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ریالی به افراد، مسئله اشتغال مولد نیز با جدیت دنبال می‌شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول اگر مردم در بانک‌ها سپرده‌گذاری می‌کنند باید در همان نقطه سرمایه‌گذاری شود نه اینکه سود سپرده مردم به تهران آمده و در آنجا تبدیل به ارز و بعد هم از کشور خارج شود و با اینکه ثروت ایران از تمام استان‌ها به تهران و سپس خارج از کشور برود مخالف هستیم.

پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان‌ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست

رضایی افزود: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده‌های بی پشت و برنامه است و دولت ما برای هر استان برنامه خاص براساس توانمندی‌ها، استعدادها و ظرفیت‌های آن استان تدوین کرده است و پیچیدن یک نسخه واحد برای تمام استان‌ها در مرکز کشور به هیچ عنوان درست نیست.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول متناسب با ظرفیت‌ها و استعدادهای هر استان نسخه بهبود شرایط زندگی و معیشتی تدوین شده که از روز نخست فعالیت خود را بر این اساس آغاز می‌کنیم.

رضایی گفت: در دولت اقدام و تحول اگر چه به استانداران اختیارات داده می‌شود اما به حال خود رها نمی‌شوند و کمک می‌شود از طریق امکانات پژوهشی به آنها راه اصلی نشان داده شود اما تصمیم‌گیری نهایی بر عهده خود استانداران خواهد بود.

استانداران دولت اقدام و تحول از مردم بومی همان استان انتخاب می‌شوند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: استانداران دولت اقدام و تحول از مردم بومی همان استان انتخاب می‌شوند به طوری که ۱۰ نفر از افراد بومی استان‌ها انتخاب و توانمندی‌های آنها در یک گروه نخبگان مورد ارزیابی قرار گرفته و در نهایت یک نفر برای استانداری انتخاب می‌شود.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول سیاسی‌کاری، پارتی‌بازی و رابطه‌بازی در انتخاب استانداران وجود ندارد و افراد بر اساس شایستگی انتخاب و طبق اصل ۱۲۷ قانون اساسی اختیارات به آنها واگذار می‌شود.

وای بر گروه‌های سیاسی که با شعبده‌بازی و بازی‌های سیاسی برای کشور هزینه ایجاد می‌کنند

رضایی در ادامه تاکید کرد: وای بر گروه‌های سیاسی که با نمایشنامه‌نویسی، شعبده‌بازی و بازی‌های سیاسی برای کشور هزینه ایجاد می‌کنند؛ به جای این کارها به فکر معیشت مردم باشید چرا که این مردم ولی‌نعمتان ما هستند و بنده در دولت اقدام و تحول همان‌طور که در زمان جنگ زیر بمباران و آماج حملات رژیم بعثی ایستادگی کردم یکبار دیگر خود را سپر مردم ایران قرار می‌دهم.

وی با ابراز تعجب از تحصیل برخی از افراد در غرب و رواج تفکر غربی توسط این افراد در کشور، گفت: در این کشورها مردم با ۱۰ درصد آورده قیمت تمام شده مسکن، خانه دار می‌شوند و بدون شک این سیاست را در کشور ما نیز می‌شود دنبال کرد.

مردم می‌توانند با آوردن ۱۰ درصد بهای مسکن صاحب خانه شوند

رضایی گفت: امروز هزینه هر متر مربع مسکن از ۳۵ تا ۵۰ میلیون ریال برآورد می‌شود و با این حساب هزینه تمام شده یک مسکن ۸۰ متری حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال است که مردم می‌توانند با آوردن ۱۰ درصد صاحب خانه شوند و ۹۰ درصد مابقی را به صورت اقساط به بانک‌ها پرداخت کنند و سود تسهیلات را هم بر عهده دولت خواهد بود.

وی ادامه داد: بدون شک اگر ساخت و ساز مسکن در کشور شتاب گیرد بیش از ۳۰۰ صنعت دیگر نیز راه می‌افتد و بازار کسب و کار نیز رونق جدی به خود می‌گیرد.

رضایی تاکید کرد: مسئله ازدواج جوانان را یک امر حیاتی است و در دولت اقدام و تحول به زنان خانه‌داری که آموزش تربیت فرزند و سه ماه آموزش بهداشت دیده باشند، حقوق ماهیانه پرداخت می‌شود البته در گام‌نخست حقوق به زنانی که بیش از ۲ فرزند داشته باشند تعلق می‌گیرد.

رضایی عنوان کرد: راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی با هدف حمایت از حقوق بانوان، اقتصادی کردن شهرها و ایجاد مناطق اقتصادی، توسعه اقتصادی پایین به بالا، بدون اتکا به پول نفت و در نهایت حفظ کرامت انسانی از خانه تا جامعه از دیگر برنامه‌های دولت اقدام و تحول است.

اختیارات تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های تجاری و اقتصادی را به استان‌ها واگذار می‌کنیم

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اختیارات تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی‌های تجاری و اقتصادی به هر استان واگذار می‌شود به طور مثال استان‌های آذربایجان می‌توانند با کشورهای عراق و ترکیه مراوده تجاری ایجاد کنند یا سیستان و بلوچستان می‌توانند با پاکستان و هندوستان فعالیت‌های صادرات و واردات انجام دهند.

وی ادامه داد: در دولت اقدام و تحول همه نقاط کشور تبدیل به کارگاه‌های تولیدی کوچک و بزرگ تبدیل می‌شوند مشروط بر اینکه شور و نشاط و آزادی‌های اجتماعی در چارچوب قانون نیز در کشور ایجاد شود.

رضایی در پایان بیان کرد: بدون شک بیرون کردن فقر و تنگدستی از کشور کمتر از خارج کردن سربازان بعثی از خاک وطن اجر و پاداش ندارد که به فضل خدا این مهم در دولت اقدام و تحول عملیاتی می‌شود.

کد خبر 5234948

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 9 =

  نظرات

  • سهیل نصیری IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
   0 0
   لطفا فقط بعنوان یک دوستدار میگم مراقب سواستفاده اطرافیان حتما باشید آنها باید بدانند هرکار غیر قانونی شاید مشکل کسی که نیازمنداست را حل کند ولی از یک نگاه واگر بدخواهي شود بهانه میشود برای تخریب ها .