۲۶ خرداد ۱۴۰۰، ۹:۳۱

وزیر پیشین ارشاد:

بی تدبیری و عدم شفافیت دولت با مردم حوادث آبان ۹۸ را رقم زد

 بی تدبیری و عدم شفافیت دولت با مردم حوادث آبان ۹۸ را رقم زد

قزوین – وزیر پیشین ارشاد گفت: دولت با بی‌تدبیری در مسئله بنزین باعث ایجاد اعتراضاتی در کشور شد و اگر این روند درست اجرا شده بود و شفاف‌سازی صورت می‌گرفت به مردم فشار نمی‌آمد.

به گزارش خبرنگار مهر سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم شب گذشته در دیدار مردمی در استان قزوین با محوریت انتخابات و اعلام حمایت از آیت الله رئیسی اظهار کرد: کاندیداهای جبهه انقلاب در مناظره سوم نشان دادند که دست پری دارند و در مقابل، کاندیداهای اصلاح‌طلب و کارگزارانی بیشتر سعی داشتند با تخریب دیگران خودشان را اثبات کنند.

وی با اشاره به اظهارات همتی در مناظرات افزود: آقای همتی از یک سو می‌گوید ۶ ماه است در حال تخریب من هستند و از طرفی می‌گوید من دو ساعت مانده به پایان ثبت نام‌ها، به ستاد انتخابات رفته و ثبت نام کردم! اصلاً وقتی کسی نمی‌دانست که او می‌خواهد ثبت نام کند چگونه می‌توانست او را تخریب کند.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در این مناظرات کاندیداهای جبهه اصلاحات و کارگزاران با دروغ‌های های مختلف و با تحریف حقایق و ناقص بیان کردن مطالب سعی داشتند که مردم را جذب خودشان کنند. اینها ۴۰ سال است در قدرت هستند و مسئولیت‌های مختلف دارند اما به گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار تاکنون مسئولیتی نداشتند.

حسینی اظهار داشت: اینها بودند که وعده دادند قرار است چنان رونق اقتصادی ایجاد کنند که دیگر مردم نیاز به یارانه نداشته باشند. اما حالا دیگران را مقصر می‌دانند. اینها اروپا و آمریکا را همه دنیا می بیند و ظرفیت‌های کشورهای همسایه و کشورهای منطقه را نادیده گرفتند. اینها فقط شعار دادند و فقط به دنبال این بودند که با آمریکا رابطه برقرار کنند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: ما اهل تعامل با کشورها هستیم، اما این‌گونه نیست که ما فقط بخواهیم امتیاز بدهیم و چیزی هم عایدمان نشود.

حسینی تصریح کرد: می‌گویند نیروهای انقلابی اگر روی کار بیایند اجازه نمی‌دهند که سرمایه گذاری خارجی در کشور صورت گیرد اما هشت سال است که دولت در اختیار اینها بوده پس چرا خودشان این کار را نکردند! اینها با بیان چنین ادعاهایی سعی می‌کنند که یک چهره نادرستی از رقیب شأن بسازند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ادامه داد: اگر الان برخی از مردم تمایلی به رأی دادن ندارند به دلیل عملکردی است که اینها در دولت داشتند و به دلیل اینکه وعده‌هایی دادند و عمل نکردند.

وی اظهار کرد: از سویی به صدا و سیما انتقاد می‌کنند و می‌گویند مردم تنها ۱۰ درصد اخبار خود را از صدا و سیما می‌گیرند و از طرفی هم تلاش می‌کنند در صدا و سیما بیشترین انتقادات را مطرح می‌کنند و علیه نظام هر چه می‌خواهند می‌گویند.

حسینی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین در کشور تاکید کرد: دولت با بی‌تدبیری در مسئله بنزین باعث ایجاد اعتراضاتی در کشور شد و اگر این روند درست اجرا شده بود و شفاف‌سازی صورت می‌گرفت به مردم فشار نمی‌آمد.

وزیر پیشین ارشاد یادآور شد: آقای مهرعلیزاده تا چند وقت پیش استاندار این دولت بوده اما حالا می‌گوید مردم صداقت می‌خواهند. بیان چنین حرف‌هایی از کسی که خودش مسئول دولت بوده عجیب است. مگر در همین دولت نبود که بحث حقوق‌های نجومی مطرح شد. مگر در همین دولت نبود که بدون برنامه‌ریزی بنزین را گران کردند؟ حالا هم که نامه آن رو شده است که آقای همتی از دولت خواسته بنزین گران شود. حتماً آقای همتی می‌خواهد همان سیاستی که در افزایش قیمت بنزین پیش گرفت را در دولتش پیاده کند!

وی گفت: اینها از شفافیت سخن می‌گوید اما به نمایندگان مجلس که باید ناظر باشند اجازه نظارت نمی‌دهند!

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: در گذشته می‌توانستیم تحریم‌ها را دور بزنیم اما اینها آمدند و راه دور زدن تحریم‌ها را بستند و اطلاعات صرافی‌ها را لو دادند تا دیگر نتوانیم پول نفت را رد و بدل کنیم.

حسینی افزود: استفاده ابزاری از مسائلی مانند قومیت‌ها، بانوان و… درست نیست، اینها خودشان به روستاییان و به زنان اعتقادی ندارند اما به گونه‌ای حرف می‌زند که انگار مدافع این اقشار هستند.

این استاد دانشگاه افزود: کاندیداهای جبهه انقلاب همه با برنامه وارد عرصه شدند و در سال‌های گذشته برای برنامه خود تلاش کرده‌اند اما با توجه به اینکه در نظرسنجی‌ها آیت الله رئیسی وضعیت بهتری دارد امیدواریم کاندیدای انقلاب به نفع آیت الله رئیسی کنار بروند و انشالله مشکلی که ما در سال ۹۲ داشتیم تکرار نشود.

وی گفت: اینها سعی می‌کنند با بیان واژه‌هایی مانند تندروها، چهره نادرستی از کاندیداهای جبهه انقلاب نشان دهند اما شخصیتی مانند آیت الله رئیسی کسی است که مشکل حدود ۲۰۰۰ کارخانه را حل کرده و عملکرد شفاف و بسیار مثبتی دارد و در قوه قضائیه به داد مظلومان رسیده است، چنین شخصیتی اگر هم تندور باشد، در مبارزه با مفاسد است!

این استاد دانشگاه اظهار داشت: یکی از نگرانی‌های دشمنان این است که با روی کار آمدن دولت انقلابی و با انسجامی که در کشور ایجاد می‌شود مشکلات مردم برطرف شود و نارضایتی‌های مردم از بین برود و آن زمان دیگر نتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.

‏ وی اظهار داشت: همه ما باید در روزهای باقیمانده تا انتخابات با تمام توان و شب و روز تلاش کنیم و در فضای حقیقی و فضای مجازی فعالیت خود را برای حضور گسترده مردم و انتخاب کاندیدای اصلح با قدرت بیشتری پی بگیریم به شبهات و ابهامات پاسخ دهیم.

کد خبر 5236083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha