رهبر انقلاب: پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

وزیر کشور با اعلام اینکه شمارش آرا به اتمام رسید گفت: از تعداد ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ رای ماخوذه سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون ۹۲۶ هزار رای رئیس جمهور دولت سیزدهم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از ۱۹ ساعت رأی‌گیری توسط ۶۷ هزار شعبه اخذ رأی شهری و ۷۵ هزار شعبه اخذ رأی روستایی، ستاد انتخابات کشور پایان فرآیند اخذ رأی در سراسر کشور را اعلام کرد.

۱۹:۵۷ تبریک سعید جلیلی به حجت‌الاسلام رئیسی برای پیروزی در انتخابات

سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی انتخاب حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در انتخابات سیزدهین دوره ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.

جلیلی در بخشی از این پیام آورده است:

در اولویت قرار گرفتن دو موضوع مهم "ایجاد شغل" و "ارز آوری " و چند طرح فوری و عالمانه برای کاستن فشارها و ارتقا شادکامی و معیشت مردم، ضمن اینکه ساز و کارهای عملیاتی دولت را فعال و دشمنان را از اهرم‌های فشار اقتصادی ناامید خواهد کرد هم جهت‌گیری عدالتخواهانه دولت را تثبیت و هم انشاالله به جلب رضایت عمومی و الطاف خاصه الهی منجر خواهد شد.

زمان سرمایه ارزشمندی است که برخی اوقات سخاوتمندانه و شاید مسرفانه در کشور هزینه می‌شود. امیدوارم هر یک از آنات و لحظات چهار سال آینده با هوشمندی و برنامه به نفع کشور سپری شود.

۱۷:۲۱ «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌جمهور منتخب مردم ایران شد

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بعد از ظهر امروز (شنبه) در نشست خبری که در ستاد انتخابات وزارت کشور برگزار شد، گفت: لازم است از مردم و همه کسانی که در امر مهم و بسیار انتخابات نقش داشتند، تقدیر و تشکر کنم.

وزیر کشور با بیان اینکه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۸.۹۳۳.۰۰۴ نفر معادل ۴۸.۸ درصد مشارکت کردند، گفت: سید ابراهیم رئیسی با ۱۷.۹۲۶.۳۴۵ رأی بعنوان رئیس‌جمهور اسلامی ایران انتخاب شد.

۱۶:۲۵ امیدوارم دولتی قوی، فسادستیز، جوانگرا و عدالت طلب تشکیل دهید

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در پیامی پیروزی آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را تبریک گفت.

در بخشی از پیام علیرضا زاکانی آمده است: اینجانب ضمن تبریک این حماسه ملی به رهبر عزیزتر از جانم، مردم وفادار و صبور ایران اسلامی و نیز آیت الله رئیسی منتخب گرامی ملت و تشکر از همه دست اندرکاران انتخابات، امیدوارم از هم اکنون، ثانیه‌ها و دقایق منتخبین خصوصاً رئیس‌جمهور منتخب با توکل بر خداوند متعال صرف تکمیل برنامه ریزی ها برای تشکیل دولتی قوی، فسادستیز، جوانگرا، تحولخواه، عدالت طلب و بر محور شایستگان و متوجه نسبت به محرومان جامعه شود و همه گروه‌ها، افراد و موثرین اجتماعی و سیاسی کشور را به مساعدت، کمک و یاری به منتخب ملت فرا می‌خوانم.

۱۴:۳۷ همه مردم حامی رئیسی هستند / با رئیس‌جمهور منتخب همکاری می‌کنیم

حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز (شنبه) با حضور در دفتر آیت الله سید ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه با رئیس جمهور منتخب دیدار کرد و انتخاب وی با رأی ملت را تبریک گفت، همچنین ابراز امیدواری کرد کشور در دولت جدید به بهترین شکل اداره شود.

روحانی با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش ایشان قرار گرفته است، گفت: از خداوند برای رئیس جمهور منتخب مردم توفیق می‌خواهم تا به بهترین وجه مسئولیت خودشان را انجام دهند.

۱۳:۵۵ رئیسی: همه تلاش خود را برای باز کردن گره‌های کشور به کار می‌بریم

سید ابراهیم رئیسی بعد از دیدار با رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: حتماً با مجلس شورای اسلامی، نمایندگان و ریاست آن و همه نخبگان و صاحبنظران، برای شکل دادن دولت جدید و باز کردن گره‌های کشور تلاش خواهیم کرد به گونه‌ای که امیدی که در مردم عزیزمان نسبت به آینده ایجاد شده است، افزون شود و اعتمادشان به دولت روز به روز افزایش یابد و دولت و ملت در کنار هم یک زندگی بسیار روشن و دل نشینی داشته باشند.

وی افزود: از همه مردم عزیز کشور و نامزدهای محترم که با شوق و اشتیاق در تجلی انتخاباتی پرشور نقش آفرینی کردند، سپاسگزاری می‌کنم.

رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: از نقش مقام معظم رهبری در ایجاد زمینه چنین حضوری که همه مردم و جمهور در شکل گیری دولت جدید نقش ایفا کنند، صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی اظهار داشت: از همه بزرگان، مراجع تقلید و نخبگان که در سخنان و اطلاعیه‌های خود تلاش کردند تا مردم حضوری گسترده در انتخابات داشته باشند، سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم حضور مردم پای صندوق‌های رأی در کمک به دولت آینده بسیار نقش آفرین باشد.

۱۳:۴۶ قالیباف با رئیس‌جمهور منتخب دیدار و گفتگو کرد

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر سید ابراهیم رئیسی، پیروزی وی را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری تبریک گفت.

۱۳:۴۲ رهبر انقلاب: پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

در پی حضور حماسی و شورانگیز ملت بزرگ ایران در انتخابات ۲۸ خرداد، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی پیروز بزرگ انتخابات را ملت ایران دانستند و با تأکید بر اینکه نه گلایه از دشواری معیشت، نه مخالف‌خوانی‌ها با انگیزه دلسرد کردن مردم و نه عواملی مانند تهدید بیماری فراگیر و برخی اختلال‌ها در آغاز ساعات اخذ رأی نتوانست بر عزم ملت فائق بیاید، خطاب به منتخبان مردم در مسئولیت والای ریاست جمهوری یا عضویت شوراها، گفتند: فرصت خدمتگزاری به کشور و ملت را قدر بدانید و انگیزه‌های خدایی را همواره مدّ نظر داشته باشید.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت بزرگ و سربلند ایران!

حضور حماسی و شورانگیز در انتخابات ۲۸ خرداد، صفحه‌ی درخشان دیگری بر افتخارات شما افزود. در میانه‌ی عواملی که هریک به‌گونه‌ئی می‌توانست مشارکت در انتخابات را کم‌رنگ کند، مناظر چشم‌نوازِ اجتماعات شما در مراکز رأی‌گیری در سراسر کشور، نشانه‌ی آشکاری از عزم راسخ و دلِ امیدوار و دیده‌ی بیدار بود. پیروز بزرگ انتخابات دیروز، ملت ایران است که یک‌بار دیگر در برابر تبلیغات رسانه‌های مزدور دشمن و وسوسه‌ی خام‌اندیشان و بدخواهان، قد برافراشت و حضور خود در قلب میدان سیاسی کشور را نشان داد. نه گلایه از دشواری معیشت طبقات ضعیف، نه دلتنگی از تهدید بیماریِ فراگیر، نه مخالف‌خوانیهائی که با انگیزه‌ی دلسرد کردن مردم از ماه‌ها پیش آغاز شده بود، و نه حتی برخی اختلالات در جریان رأی‌گیری در ساعاتی از روزِ انتخاب، هیچیک نتوانست بر عزم ملت ایران فائق آید و انتخابات مهم ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستا را دچار مشکل سازد.

اینجانب جبهه سپاس بر خاک میسایم و خداوند علیم و قدیر را بر توفیقی که به ملت ایران عطا کرد و نظر رحمتی که بر ایران و جمهوری اسلامی افکند، شکر بی‌پایان می‌گذارم. به ملت ایران شادباش میگویم و به حضرات محترمی که با انتخاب مردم به مسئولیت والای ریاست‌جمهوری یا عضویت شوراها در سراسر کشور دست یافته‌اند، همراه با عرض تبریک، قدردانی از این ملت باوفا و پایبندی کامل به وظایفی را که در قانون برای آنان شمرده شده است، یادآوری می‌کنم. فرصت خدمتگزاری به کشور و ملت را قدر بدانید و انگیزه‌های خدایی را همواره مدّ نظر داشته باشید.

لازم میدانم از شورای محترم نگهبان و وزارت کشور و دستگاه‌های حافظ امنیت و سلامت و رسانه‌ی پرتلاش ملی و نامزدهای محترم و همه‌ی کسانی که به‌نحوی به این آزمون بزرگ کمک کرده‌اند تشکر کنم.

به حضرت ولی‌الله‌الاعظم ارواحنا فداه که صاحب اصلی این کشور و این نظام است سلام عرض می‌کنم و درود می‌فرستم، علو درجات امام عزیز که سلسله‌جنبان حرکت عظیم ملت ایران بود و شهیدان والامقام را که برترین افتخارات کشورند، از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۲۹ خرداد ۱۴۰۰

 رهبر انقلاب: پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

۱۳:۰۲ آیت الله نوری همدانی: انتخاب مردم ایران مایه مسرت است / حماسه دیروز نمایش انسجام ملی

آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در پیامی انتخاب حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی را به مقام ریاست جمهوری ایران تبریک گفت.

۱۲:۳۳ قالیباف: مجلس آماده همکاری همه‌جانبه با دولت منتخب ملت است

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی، انتخاب «سید ابراهیم رئیسی» را به عنوان رئیس جمهور منتخب ایران تبریک گفت و نوشت: مجلس شورای اسلامی در راستای پیاده‌سازی اهداف بیانیه گام دوم انقلاب، آمادگی خود را برای همکاری همه‌جانبه با دولت منتخب ملت، اعلام می‌دارد و امید جدی دارد که در سایه هم‌افزایی قوه مجریه و قوه مقننه، فصل جدیدی از مدیریت انقلابی و جهادی برای حل مشکلات مردم آغاز شود.

۱۲:۲۱ مهرعلیزاده پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات را تبریک گفت

محسن مهرعلیزاده نامزد مستعفی انتخابات ریاست‌جمهوری، پیروزی در انتخابات را به سید ابراهیم رئیسی تبریک گفت.

۱۱:۵۱ روحانی به دیدار رئیس‌جمهور منتخب رفت

حجت الاسلام حسن روحانی برای تبریک پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در محل حوزه ریاست قوه قضائیه حضور یافت.

در این دیدار، دو طرف درباره مسائلی از جمله مشارکت پرشور مردم در انتخابات و تأثیر آن بر اقتدار هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی گفتگو کردند.

 رهبر انقلاب: پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

۱۱:۰۰ نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری / پیشتازی رئیسی با ۱۷.۸۰۰ میلیون رأی

به گزارش خبرنگار مهر، جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور صبح امروز (شنبه) با حضور در جمع خبرنگاران مستقر در وزارت کشور نتیجه شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۱۱ را به شرح زیر اعلام کرد:

بر این اساس کل آرای شمارش شده: ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار رأی

آرای سید ابراهیم رئیسی: ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار

آرای سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی: یک میلیون

آرای محسن رضایی: ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار

آرای عبدالناصر همتی: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار

 رهبر انقلاب: پیروز بزرگ انتخابات ملت ایران است

۱۰:۴۷ قاضی‌زاده هاشمی پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات را تبریک گفت

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، طی پیامی به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، پیروزی وی را در انتخابات تبریک گفت.

متن پیام سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی به این شرح است:

بنده به سهم خود این حضور حماسی و اقتدار آفرین را به رهبر انقلاب که با بیانات هدایتگر خود در آستانه انتخابات، راه را بر همگان آشکار کرد، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم و ضمن حمایت از رأی مردم، به برگزیده ملت، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تبریک عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای ایشان توفیق خدمت روز افزون به ملت بزرگ ایران را خواستارم.

۱۰:۱۴ تبریک روحانی به منتخب مردم

۱۰:۰۷ همتی پیروزی «سید ابراهیم رئیسی» در انتخابات را تبریک گفت

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، پیروزی در انتخابات را به آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تبریک گفت.

متن پیام او به شرح زیر است:

برادر گرامی

آیت الله جناب آقای سید ابراهیم رئیسی

با سلام و احترام،

انتخاب جنابعالی را به عنوان سیزدهمین رئیس‌جمهور اسلامی ایران تبریک می‌گویم.

مردم نجیب و سرافراز ایران به حق انتظار دارند زندگی سرشار از امید، آرامش و رفاه داشته باشند. امیدوارم دولت حضرتعالی با تدابیر و اقدامات خود در صفحه داخلی و بین‌المللی تحت زعامت حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، موجبات سرافرازی جمهوری اسلامی ایران، بهبود معیشت و زندگی همراه با آسایش و رفاه ملت بزرگ ایران را فراهم سازند.

۰۹:۵۱ محسن رضایی به سید ابراهیم رئیسی تبریک گفت

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در نامه‌ای پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰، در مقابل چشم ناظران و تحلیلگران جهانی، یک

بار دیگر ثابت کرد که ملت سرافراز ایران، در پاسداشتِ نظام اسلامی و تقویت اقتدار و امنیت آن، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزند و بی تردید این آزمون بزرگ، برگ زرین دیگری بر تاریخ مجاهدات ملت تاریخ ساز ما افزود.

این حماسه شکوهمند را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف و فداکار ایران و به منتخب ملت، برادر ارجمندم آیت الله جناب آقای حاج سید ابراهیم رئیسی تبریک عرض نموده، از محضر الهی، دوام توفیقات ایشان را در این مسئولیت خطیر، طلب می‌کنم.

۰۹:۳۱ مشارکت حدود ۵۳ درصدی مردم قزوین در انتخابات

منوچهر حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه به مردم بزرگ استان باید بابت خلق حماسه ۲۸ خرداد تبریک گفت، اظهار کرد: تا ساعت ۶ صبح شنبه ۲۹ خرداد میزان مشارکت جمع بندی شده در شعب بالغ بر ۴۹۲ هزار و ۸۱۵ نفر بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان قزوین با بیان اینکه آمارها گویای این است که مردم استان قزوین حضور پررنگی داشته‌اند عنوان کرد: این میزان آمار گویای مشارکت ۵۳ درصدی مردم قزوین در پای صندوقهای رأی است.

۰۹:۲۱ مشارکت ۶۱ درصدی گلستانی‌ها در انتخابات ۱۴۰۰

هادی حق شناس اظهار کرد: بیش از ۸۰۰ هزار تعرفه در گلستان مصرف شده که نشان از مشارکت نزدیک به ۶۱ درصد مردم استان در انتخابات است.

استاندار گلستان افزود: شمارش آرا در بساری از روستاها به اتمام رسیده است.

۰۹:۱۸ ۴۴ درصد مردم اصفهان در انتخابات ۱۴۰۰ مشارکت داشتند

حیدرعلی قاسمی صبح شنبه در جمع خبرنگاران در ستاد انتخابات استان اصفهان با اشاره به اینکه رأی‌گیری در استان اصفهان تا ساعت ۲ بامداد ادامه داشت، اظهار داشت: خوشبختانه مردم استان با بینش و فهم خوب سیاسی که داشتند مشارکت خوبی را از خود نشان دادند.

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان افزود: ۴۴ درصد از افراد واجد شرایط رأی دادن در استان اصفهان در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ پای صندوق رأی آمدند.

پیشتازی رئیسی با ۱۷ میلیون/ نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات ۱۴۰۰

۰۹:۰۱ ۶۳.۳۸ درصد واجدان شرایط خراسان شمالی در انتخابات شرکت کردند

دبیر ستاد انتخابات خراسان شمالی نتایج نهایی میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات ۱۴۰۰ را تشریح کرد و اظهار داشت: در انتخابات بیست و هشتم خرداد ۱۴۰۰، مردم خراسان شمالی مشارکت ۶۳.۳۸ درصدی داشتند.

هادی رجایی‌نیا با اشاره به مشارکت ۵۵ درصدی بجنوردی‌ها، در انتخابات گفت: شیروان ۶۷ درصد، اسفراین ۶۱ درصد، مانه و سملقان ۷۱ و فاروج ۶۹ درصد در انتخابات مشارکت داشتند.

وی همچنین گفت: میزان مشارکت در جاجرم ۷۳ درصد، گرمه ۷۴ درصد و راز و جرگلان ۶۳ درصد بود.

۰۸:۴۲ مشارکت ۶۳ درصدی مردم ایلام در انتخابات

سیدصادق موسوی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری ایلام صبح امروز شنبه، از حضور حدود ۶۳ درصدی مردم استان ایلام در انتخابات خبر داد.

انتخابات ۱۴۰۰ در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا در استان ایلام برگزار شد.

در این انتخابات ۴۵۹ هزار و ۵۷۳ نفر در استان ایلام واجد شرایط اخذ رای بودند.

۰۸:۲۶ مشارکت ۵۶.۹۳ درصدی گیلانیان در انتخابات ریاست جمهوری

محمود قاسم نژاد صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به شرکت یک میلیون و ۱۳۲ هزار و ۲۶۹ نفر در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: این میزان مشارکت ۵۶.۹۳ درصد گیلانیان در این انتخابات بوده است.

رئیس ستاد انتخابات گیلان به مشارکت گیلانیان با بیان اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز به همین اندازه است، گفت: یک میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۴۸ نفر در ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا شرکت داشتند.

۰۷:۵۲ تاکنون آمار رسمی از نتایج انتخابات اعلام نشده است

ساعت ۲ بامداد روز شنبه رأی‌گیری برای انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و فرایند شمارش آرا نامزدها آغاز شد.

تنها مقام رسمی که از ساعت ۲ بامداد تا صبح امروز در مورد انتخابات موضع‌گیری کرده، سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور بوده است. وی اعلام کرد: «آماری از مشارکت نداریم اما فکر می‌کنم میزان مشارکت، از انتخابات مجلس یازدهم بیشتر باشد.»

تاکنون ستاد انتخابات کشور آمار رسمی از نتایج انتخابات را اعلام نکرده است.

فرآیند شمارش آرای انتخابات ۱۴۰۰ در سراسر کشور آغاز شد

۰۷:۴۴ ۶۵ درصد مردم خراسان شمالی در انتخابات حضور یافتند

محمدعلی شجاعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برخی از شهرستان‌ها در میزان مشارکت فوق‌العاده عمل کرده‌اند اما در برخی شهرها دچار مشکل بودیم که آسیب شناسی ها صورت خواهد پذیرفت.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: میزان دقیق آرا هنوز مشخص نبوده و در حال شمارش است اما میزان مشارکت انتخابات امسال در استان بیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ است.

وی افزود: بالغ بر ۴۲۰ هزار نفر و تقریباً حدود ۶۵ درصد از مردم استان در انتخابات شرکت کردند؛ البته این عدد، دقیق نیست.

۰۲:۵۷ میزان مشارکت انتخابات ۱۴۰۰ بیش از مشارکت انتخابات مجلس یازدهم است

سید اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: ساعت ۲ بامداد به پایان انتخابات ۱۴۰۰ رسیدیم. اگر عده‌ای از مراجعه کنندگان هنوز موفق به رأی دادن نشدند و تصمیم گرفته شد که درب شعب بسته شود، افراد باید به درون شعبه هدایت شوند و رأی‌شان تا آخرین نفر اخذ شود.

موسوی گفت: سایر شعبه‌هایی که مراجعه کننده ندارند؛ انتخابات برای آنها تمام شده است و باید نسبت به باز کردن صندوق‌ها و شمارش آنها اقدام کنند. باید منتظر باشیم تا نتیجه آرا بیاید و تجمیع شود.

موسوی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان مشارکت مردم در انتخابات گفت: آماری از مشارکت نداریم اما فکر می‌کنم میزان آن، از انتخابات مجلس یازدهم بیشتر باشد.

۰۲:۳۶ مشارکت ۵۵ درصدی مردم خراسان رضوی در انتخابات ۱۴۰۰

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: بیش از دو میلیون و ۵۲۰ هزار نفر از مردم خراسان رضوی یعنی نزدیک به ۵۵ درصد واجدان شرایط در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان این‌که ۵۱ درصد زنان و ۴۹ درصد مردان در انتخابات ۱۴۰۰ خراسان رضوی مشارکت داشتند، خاطرنشان کرد: ۱۴ درصد ۱۸ تا ۲۵ سال، ۴۷ درصد ۲۵ تا ۴۵ سال، ۲۹ درصد ۴۵ تا ۶۵ سال و ۱۰ درصد شرکت کنندگان بالای ۶۵ سال سن داشتند.

خبر تکمیل می‌شود...

کد خبر 5238719

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 2 + 1 =

  نظرات

  • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   80 12
   نگذاشتن نتایج زنده آرا نشان دهنده آدم فرض نکردن این ملته. اینو به مسوولان بگید که این اولین قدم برای فراموش کردن مردم پس از گذشتن خر از پل است
   • مرصاد IR ۱۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    13 18
    دقیقا میشه بگین برگه کاغذ رو چطوری میشه به صورت زنده منتشر کرد؟ باید جعبه ها جمع شه بسته شه و یه جا دیگه شمارش شه بعد آرای شمارش شده چند صندوق جمع بشه و به بالاتر ارسال بشه و اونجا به تهران اعلام کنه تا بی نظمی ایجاد نشه
   • میثم IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    13 4
    برای روحانی خیلی سنگینه که در وزارت کشور خودش پیروزی رییسی رو به صورت زنده به مردم اعلام کنه، آمار استانهای مختلف بعد از تایید شورای نگهبان استان به ستاد انتخابات میاد واونها باید اعلام کنن که باعث دق روحانیه، به همین خاطر میخواد اعلام نتیجه رو با یک خبر و اعلام نتیجه تموم کنه تا زجرکش نشه
   • اشکان IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    0 0
    رییس جمهور یا رهبر چه کسی باشد فرقی نمیکند باید مردم هم خودشان آگاه باشند دیدیم خیلی از مردم که ادعای مدیریت در سطح جهانی داشتند بارها با بی علمی و بی مطالعگی بارها در سکه در دلار در بورس در بیت کوین چه ضررهای دادند چون هیچچی نمیدونستند تو سیاست هم متاسفانه فقط ادعا داریم هم مردم هم مسئولین
  • محمد LK ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   40 89
   به کوری چشم دشمنان .
   • IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    27 2
    اووووووو
  • ناشناس IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   35 58
   فک کنم مشارکت بالای 99 درصد بوده.
  • امیر IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   51 15
   یعنی باید 45روز دیگه روحاهی رو تحمل کنیم؟؟؟
   • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    12 4
    شاید این میزان برامون خاطره شد . مثل قبلی ها
   • ناشناس IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    41 19
    هنوز اونو ولش کن دوست عزیز بگو باید 8 سال هم این یکیو تحمل کنیم؟
  • متین نریمان IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   39 24
   هنوز نتیجه انتخابات اعلام نشده چرا به هم تبریک میگن. شما چرا این خبر رو درج می کنین
  • IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   11 21
   باید 25 درصد هم به این آمار به خاطر کرونا اضافه کرد.
  • مرجان IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   19 56
   روحانی ببینه که این ما نیستیم که برای امام رضا مایه میذاریم این امام رضاست که هوای ما رو داره و برامون مایه میذاره ، تبریک به سید رئیسی و پیشاپیش ولادت امام رضا (ع) مبارک
   • آرمین IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    17 4
    باشه
  • رای بی رای IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   41 15
   ای باباخوب مارو دور دادین هرچند میدونستیم کی درمیادولی خوب بازی کردین
  • رویا IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   14 27
   به امید روزای خوووب
  • IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   40 12
   ازقبل مشخص بودکه آقای رییسی انتخاب خواهدشدکسانیکه درمقابلش بودندهیچ پایگاه مردمی وحمایت حزبی تشکیلاتی حمایتشان نکردوکاملا طبیعی بود
  • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   20 58
   مشت محکمی بر دهان یاوه گویاه و خاری در چشم دشمنان. تقویت موشکی و هسته ای و نفوذ استراتژیک در اولویت
  • اخوان لنگرودی IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   9 36
   هنیا لک بی دلیل نیست رهبر عزیز و حکیممان به مردم عزیز و غیور اعتماد دارد رهبر عزیزم ممنونم خدای مهربان به رهبر حکیممان سلامتی و به مردم عزیزمان آرامش همراه با سربلندی عنایت بفرما رهبرم جان دلم همیشه دعاگویتان هستم مردم عزیز چشمان دشمن داخلی و خارجی را کور کردید و حمایت ها و کمک های شما باعث می شود..
   • احمدی IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
    10 4
    فرض محال تو بگو ۵۰ درصد واجد شرایط رای دادن تکلیف ۵۰ درصد بقیه چیه؟جمع کنن از این مملکت برن؟ تو واقعا اخوان لنگرودی هستی ؟واقعا؟
  • کاربر IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   16 4
   اصولگراها که همیشه گفتن برجام ننگ هست و همینطور FATF حالا ببینیم ریش و قیچی دست شماس چکار میکنید برامون
   • IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
    0 1
    خیلی کارها انشائ الله 8 سال خون به جگر شدیم به خاطر انتخاب غلط برخی از مردم. امتحان سختی بود اما خدا رو شکر ان مع العسر یسرا انشائ الله به حمایت از انتخاب خوبی که داشتیم به رییس جمهورمون کمک می کنیم وتا تشکیل ذولت کریمه راهی نمانده.
  • Mc IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   12 13
   خداروصدهزار مرتبه شکر.. و البته سطل آب یخ برای دماغ سوخته بعضی عزیزان موجوده😂 هرچند.. این برای افرادی هست که شعورشون رو کلا گذاشتن کنار وگرنه همه یک ملتیم و انشاءالله روزای خوبی در پیشه.به امید خدا
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   2 1
   خدایش مردم خوبی هستیم شما ریاست جمهورها اگه تنبل نبودید الآن با تعداد بیشتری باز می آمدن ترا خدا برا چهار سال بعد برنامه ریزی کنید .از جوانهای با انگیزه استفاده کنید به استانهای که رأی بالا دادند توجه کنید قطعاً مشکلات بیشتری داشتند وخواستند مورد توجه قرار بگیرند. جناب آقای رئیس با توکل به خدا ودعا
  • زهره IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   5 0
   باسلام امیدوارم رئیس جمهور منتخب به وعدهای خود عمل کند ومردم رااز این گرانیها نجات دهد واقعا تو فشار هستیم اوضاع رادرست کنید تامردم هم به دولت شما دلگرمی داشته باشد ولخواهند درسال های اینده نیز تو انتخابات شرکت کنند مردم رانجات بدین از این گرانیها ...
  • IR ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   2 5
   درود بر غیرتتان مردم انقلابی ایران اسلامی!
  • جواد IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۹
   1 4
   سلام خوش اومد از آقای رئیسی که وعده الکی نداد مثل یارانه که زیاد میکنم واز وعده سر خرمن نداد انشالله بتونه و بزارندش مشکلات و حل کنه
  • احمداقا IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۳۱
   1 1
   درود سلام به اقای ریسی خوش امدی خدا لعنت کند این مزدوران وطن فروش که صنوق رای در خارج کم بود که من دوستانی در خارج برای رای دادن به مشکل برخوردن باید برسی شود و منافقین داخلی شناسایی شوند