اعلام آمادگی ۱۲۰۰ واحد صنعتی برای کاهش مصرف برق در تابستان

بندرعباس - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: در تابستان امسال یک هزارو ۲۰۰ واحد صنعتی برای کاهش مصرف برق در ساعات اوج بار اعلام همکاری کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، هاجر عبدی صبح چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران در مورد تدابیر لازم برای کاهش قطعی برق در استان بیان داشت: این همکاری در چندبخش مانند جابجایی تعطیلات هفتگی، تغییر ساعت کاری و کاهش برنامه ریزی شده بار مصرفی واحد صنعتی اجرا می‌شود. این طرح موسوم به طرح ذخیره عملیاتی با هدف کاهش بار شبکه سراسری و کنترل بارصنایع از خردادماه آغاز شده و تاشهریور ادامه دارد.

به گفته وی، صاحبان صنایع که در طرح ذخیره عملیاتی شرکت می‌کنند به میزان همکاری، به آنها پاداش در نظر گرفته می‌شود به طوریکه در سال گذشته ۸۵۱ مشترک صنعتی با شرکت توزیع برق همکاری داشتند و ۱۴ میلیارد ریال پاداش نیز به آنها تعلق گرفت.

وی با اشاره به جزئیات اجرای این طرح گفت: مشترکین صنعتی می‌توانند در طرح‌های مختلف مانندجابجایی روزهای تعطیل به روزهایی غیر از جمعه، جابجایی ساعات کاری به ساعاتی غیر اوقات اوج بار و کاهش برنامه ریزی شده بار همکاری کنند. در طرح جابجایی روزهای تعطیل، صاحبان صنایع برای ایجاد تعادل در بار مصرفی روزهای کاری و ایام تعطیل، تعطیلات هفتگی خود را به روزی غیر از ایام جمعه منتقل می‌کنند.در طرح جابجایی ساعات کاری، واحد صنعتی ساعات کاری خود را به غیر از اوقات اوج بار منتقل می‌کند. ضمن اینکه در طرح کاهش بار برنامه ریزی شده، واحدهای صنعتی در ساعات بعداز ظهر، بار خود را کاهش می‌دهند.

عبدی تصریح کرد: واحدهای صنعتی که در این طرح شرکت می‌کنند، مصرف آنها از خرداد تا شهریور پایش می‌شود و به میزان همکاری، پاداش آنها در صورتحساب برق مصرفی اعمال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق در ادامه گفت: این شرکت ۷۲۷ هزار مشترک دارد که ۲ هزارو ۸۰۰ اشتراک آن را واحدهای صنعتی تشکیل می‌دهد.

کد خبر 5242400

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha