ارائه ۱۵۸ هزار میلیارد تومان طرح شرکت‌های بزرگ به بورس

رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی، آماده ارائه ۱۵۸ هزار میلیارد تومان طرح در قالب «شرکت‌های سهامی عام پروژه» در بورس هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایمیدرو، وجیه الله جعفری امروز در نشست ویدئوکنفرانس با مدیرکل سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و نیز مدیران عامل و مدیران ارشد شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی با بیان مطلب فوق، افزود: برای هر یک از شرکت‌های "سهامی عام پروژه" کارگروهی تشکیل که پس از برطرف کردن موانع موجود، حضور این شرکت‌ها در فرابورس تسهیل شود.

معاون وزیر صمت با اشاره به تهیه پیش‌نویس دستورالعمل ورود "شرکت‌های سهامی عام پروژه" به بورس، اعلام کرد: با توجه به اینکه در دستورالعمل فوق عنوان شده که یکی از شروط پذیرش این شرکت‌ها، پیشرفت ۲۰ درصد پروژه است، نیاز است با همکاری سازمان بورس، وزارت صنعت معدن و تجارت و ایمیدرو، به گونه‌ای عمل شود که شرکت‌های دارای اعتبار بالا، مسیر هموارتری برای حضور در بورس و جذب منابع مالی طی کنند.

وی با برشمردن دغدغه‌های سازمان بورس به منظور ایجاد اطمینان از اجرای تعهدات شرکت‌ها برای اجرای پروژه‌ها، گفت: هدف اصلی همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و سازمان بورس، استفاده از پتانسیل بازار بورس و هدایت نقدینگی جامعه برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای، رشد تولید و ایجاد اشتغال است از این رو ضروری است که برای تسریع در اجرای این برنامه مهم، جایگاه و اعتبار شرکت‌ها نیز در شروط پذیرش در فرابورس، منظور شود.

جعفری تاکید کرد: جلسات کارگروه پیگیری ورود شرکت‌های سهامی عام پروژه، با همکاری ایمیدرو، وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان بورس و شرکت‌های بزرگ برگزار شود تا به جمع‌بندی مشخصی برای ارائه پیشنهادات در دستورالعمل مربوطه برسیم.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو همچنین خبر داد: طی یک هفته آتی، از نخستین بسته سرمایه‌گذاری به عنوان شرکت‌های سهامی عام پروژه، رونمایی می‌شود.

تفاهم‌نامه با بورس در راه است

از سوی دیگر نعمت الله شهبازی مدیرکل سرمایه‌گذاری و تأمین مالی وزارت صنعت معدن و تجارت، اظهار داشت: طی روزهای آینده، بین این وزارتخانه و سازمان بورس تفاهمنامه‌ای با هدف تسریع در ورود شرکت‌های سهامی عام پروژه به فرابورس، امضا می‌شود.

وی با اشاره به ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های سهامی عام پروژه، گفت: طبق بند "و" تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال، نقل و انتقال دارایی به شرکت‌های سهامی عام پروژه، از پرداخت مالیات معاف است که این مهم با همکاری ایمیدرو و وزارت صنعت معدن و تجارت به نتیجه رسیده است.

شهبازی در عین حال گفت: دستورالعمل ورود شرکت‌های سهامی عام پروژه، به دلیل اینکه برای کل کشور نوشته شده تلاش کرده که حداکثر اطمینان را نزد سرمایه‌گذاران ایجاد کند تا خللی در اعتماد مردم نسبت به کارکرد این شرکت‌ها ایجاد نشود. وی ادامه داد: می‌توان بر اساس اعتبار و جایگاه شرکت‌هایی که مورد اعتماد سهامداران هستند، مواردی را به منظور اصلاح دستورالعمل مورد اشاره، به سازمان بورس پیشنهاد داد.

کد خبر 5246324

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =