مسئولین ارشد فارس نسبت به مشکلات دانش آموزان توجه داشته باشند

شیراز - رئیس مجلس دانش آموزان پسر استان فارس از مسئولین ارشد استان خواست تا نسبت به مشکلات و آسیب های اجتماعی دانش آموزان توجه بیشتری داشته باشند.

محمد مهدی کدیور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر و با تاکید بر اینکه توجه به مشکلات دانش آموزان و کنترل آسیب‌های اجتماعی باید از مهمترین اولویت برنامه‌های مسئولین ارشد استان اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی دانش آموزان بحث اعتیاد به مواد مخدر در سطح مدارس است.

وی تصریح کرد: نرخ شیوع مصرف مواد مخدر در دانش آموزان به ویژه در دوره متوسطه دوم و هنرستان‌های استان فارس از میانگین کشوری بالاتر است، که یک هشدار بی سابقه در نظام آموزشی استان است که باید ویژه رسیدگی شود.

رئیس مجلس دانش آموزی استان فارس بیان داشت: هر چند بر اساس آمار دبیر ستاد مواد مخدر استان آمار مصرف مواد مخدر در بین دانش‌آموزان مقطع متوسطه کاهش پیدا کرده اما اگر بخواهیم با عزمی جدی تر وارد این عرصه قرار بگیریم راهی جز حمایت و تأمین اعتبار برای اجرای آموزش مهارت‌ها مثل مهارت ابراز وجود، جرأت مندی، مهارت نه گفتن و ارتباط مؤثر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه در مناطق محروم و شهرهای مرزی با استان‌های جنوبی نداریم.

کدیور ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های مداخله در مبارزه با مواد مخدر، اجرای طرح یاریگران زندگی است که الگویی برای خود مراقبتی دانش‌آموزان است.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس ادامه داد: طرح یاریگران زندگی با هدف آموزش دانش آموزان و خانواده‌ها در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اجرایی شده تا مدرسه به مکان زندگی و فضایی لذت بخش برای یادگیری تبدیل شود.

کدیور اضافه کرد: با شروع ویروس کرونا اجرای این طرح کم رنگ شد ولی در چند ماه اخیر با اجرای این طرح با همکاری دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر و اداره کل آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی و شبکه شاد، بیش از دو هزار و ۵۲۹ کانون در استان فارس تشکیل شد که بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز در این کانون‌ها عضو شدند و نتایج بسیار مثبتی در زمینه پیشگیری افراد تحت پوشش حاصل شد.

کد خبر 5248318

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =