اولین جلسه از پنجمین دوره ارتقا دعاخوانان ممتاز کشور برگزار شد

اولین جلسه پنجمین دوره ارتقا دعاخوانان ممتاز کشور، به صورت نیمه حضوری و مجازی به میزبانی شورای عالی قرآن برگزار شد و دعاخوانان از سراسر کشور با برقراری ارتباط دوسویه، در این جلسه شرکت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حوزه ارتباطات شورای عالی قرآن، اولین جلسه پنجمین دوره ارتقا دعاخوانان ممتاز کشور، به صورت نیمه حضوری و مجازی به میزبانی شورای عالی قرآن برگزار شد و دعاخوانان از سراسر کشور با برقراری ارتباط دوسویه، در این جلسه شرکت کردند.

در ابتدای این جلسه محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن با مغتنم دانستن آغاز دوره پنجم دعاخوانان گفت: در دوره قبلی ارتقا، پانزده جلسه با حضور استادان برجسته تشکیل شد و علی رغم این که پرداختن تخصصی و حرفه ای به هنر دعاخوانی نوپاست، نکات قابل استفاده‌ای توسط اساتید بیان شد و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت. از جمله ره آورد دوره ارتقا در سال گذشته، تولید قطعات متعدد دعا و زیارت از دعاخوانان بود که بالغ بر ١۶٠ قطعه از آن با کسب نصاب لازم، جهت پخش در اختیار شبکه‌های صداوسیما قرار گرفت.
میرزاجانی اجرای دعا و مناجات توسط احمدرضا محمدیان عضو جلسه ارتقا دعاخوانان در محفل تصویری طلیعه ماه رمضان امسال با حضور رهبر معظم انقلاب را یکی از برکات دیگر دوره‌ای که سپری شد عنوان کرد.

معاون اجرایی شورای عالی قرآن ادامه داد: در دوره اخیر ارتقا که یک نوبت در ماه تا پایان سال ١۴٠٠ برگزار می‌شود، باتوجه به نیازی که وجود داشت بخش‌های جدیدی را افزودیم که بیان نکات مفاهیمی، معارفی و بصیرتی ادعیه‌ای که اجرا می‌شود از این جمله است. آموزش نغمات و مقامات ایرانی مورد استفاده در دعاخوانی بخش جدید دیگری است که در این دوره در دستور کار جلسات قرار دارد.

میرزاجانی اجرای یک قطعه دعا و ارسال آن به صورت ماهانه را هم جز تکالیف شرکت کنندگان در این دوره عنوان کرد که توسط اساتید کارشناسی می‌شود و نتیجه ارزیابی برای دعاخوانان ارسال می‌شود.

اولین جلسه از پنجمین دوره ارتقا دعاخوانان ممتاز کشور برگزار شد

براساس این گزارش، در این جلسه سید عباس انجام، کارشناس و داور رشته دعاخوانی و رضا روان بخش کارشناس مقامات و نغمات ایرانی به ارائه مطالب و تحلیل اجرای دعاخوانان پرداختند.

یوسف ایزدی از گیلان و وحید خواجوی از تهران دعاخوانانی بودند که اجرای ایشان از زیارت امین الله و دعای ابوحمزه ثمالی مورد نقد و تحلیل قرار گرفت.

قابل ذکر است، اجرای بخشی از زیارت امین الله توسط وحید خواجوی به عنوان اجرای منتخب اولین جلسه پنجمین دوره ارتقا دعاخوانان تعیین شد.

کد خبر 5249328

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =