اتحادیه علمای مسلمان در پاکستان تشکیل شود

آیت الله رمضانی ضمن تایید حرکت مجلس وحدت مسلمانان بر مسیر تقریب و وحدت، ضرورت ایجاد اتحادیه علمای مسلمان در پاکستان را بسیار با اهمیت دانست و گفت: تفکر شیعه معتقد به دفاع از مظلوم است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مجمع جهانی اهل بیت (ع)، حجت الاسلام و المسلمین «راجه ناصر عباس» دبیرکل حزب وحدت مسلمانان پاکستان با حضور در ساختمان مجمع جهانی اهل بیت (ع) با دبیرکل مجمع دیدار و گفتگو کرد.

براساس این گزارش، آیت الله رضا رمضانی حضور شیعیان را در پاکستان ظرفیتی عظیم برشمرد و به ضرورت طراحی برنامه‌های آموزشی برای سطوح مختلف جامعه اعم از نخبگان، علما، جوانان و عموم مردم اشاره کرد.

وی فعالیت‌های پژوهشی را بسیار مهم دانست و تاکید کرد که ضرورت دارد منابع و برنامه‌های آموزشی متناسب با نیاز مخاطبان تدوین شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) ضمن تأیید حرکت مجلس وحدت مسلمانان بر مسیر تقریب و وحدت، ضرورت ایجاد اتحادیه علمای مسلمان در پاکستان را بسیار با اهمیت دانست و عنوان کرد: تفکر شیعه معتقد به دفاع از مظلوم در هر جای عالم است. لذا موضوع مقاومت در اسلام باید به خوبی تبیین شود و بحث مقاومت در اسلام از اندیشه و رفتار جریانات افراطی تفکیک گردد.

وی درباره اهمیت جهاد و مقاومت در اسلام گفت: در قرآن حدود ۴۰۰ آیه درباره موضوع جهاد وجود دارد؛ این مسئله بر اهمیت جهاد در اسلام اشاره دارد و مقاومت اسلامی در واقع همان رحمت اسلام است.

وی با اشاره به جایگاه راهپیمایی اربعین اظهار داشت: ضرورت دارد تا از ظرفیت عظیم راهپیمایی اربعین در معرفی جریان مقاومت و مقابله با استکبار استفاده نمود.

حجت الاسلام و المسلمین راجه ناصر عباس در این دیدار اظهار داشت: در زمان حیات شهید عارف حسینی، حرکت شیعیان پاکستان در اوج بود اما پس از شهادت ایشان، شرایط تغییر کرد و علما به حاشیه رفتند. به همین دلیل با تأسیس مجلس وحدت مسلمانان تلاش شد تا علما را در کنار یکدیگر نگه داریم.

وی در تشریح اصول حاکم و فعالیت‌های حزب وحدت مسلمانان پاکستان اظهار داشت: تفکر حاکم بر مجلس وحدت مسلمانان پاکستان، تفکر حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است. یکی از اهداف ما کمک کردن به مستضعفان اعم از شیعه و سنی و حتی غیرمسلمانان مثل سیک ها و مسیحی‌ها است.

وی افزود: روابط ما با برادران اهل سنت روابط بسیار خوبی است چرا که یکی از آرمانهای اصلی ما ایجاد وحدت میان شیعه و سنی است.

کد خبر 5252595

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =