رویداد شتاب نخود به اشتغالزایی در کرمانشاه کمک می کند

کرمانشاه- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه به حل مشکلات و توسعه پایدار کمک می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن شرفی ظهر امروز در نخستین رویداد شتاب نخود استان کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه دارای ظرفیت‌های بسیاری در حوزه کشاورزی به خصوص در حوزه تولید نخود با کیفیت قرار داشته و در رتبه نخست تولید نخود کشور و اعتبار خاصی در بازارهای جهانی برخوردار است.

وی افزود: سه موضوع تولید، زنجیره تأمین و صنایع تبدیلی از محورهای اصلی نخستین رویداد شتاب نخود در استان کرمانشاه است که منجر به شناخت ایده‌های نو در تولید و صنایع تبدیلی خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان کرمانشاه تصریح کرد: در مرحله نخست رویداد شتاب نخود ۵۰ طرح به رویداد ارسال شد که پس از بررسی صورت گرفته در کمیته‌های تخصصی با حضور داوران برجسته ۱۳ طرح به مرحله پایانی راه یافتند.

شرفی بیان کرد: نخستین رویداد شتاب نخود با همکاری جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، شورای ملی نخود و پارک علم و فناوری کرمانشاه در حال برگزاری است.

وی با بیان اهداف برگزاری رویداد شتاب نخود در استان کرمانشاه گفت: هدف از برگزاری چنین رویدادهایی طرح یک مسئله کاربردی در کشور و تبادل نظر بین صاحبان حرفه و متخصصان آن حوزه بوده که منجر به پیدایش راه حل کاربری با قابلیت تجاری و ایجاد کسب و کارهای نو پا است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطر نشان کرد: شناخت ایده‌های جدید و پرورش و هدایت به سمت تجاری سازی و اشتغالزایی به توسعه پایدار استان کرمانشاه و کشور با توجه به شعار تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی کمک شایانی خواهد کرد.

شرفی یکی از مؤلفه‌های ایجاد توسعه پایدار را استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها مطرح و بیان کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاهی برای حل مشکلات به طریق علمی با حضور متخصصان مربوطه به توسعه پایدار کمک می‌کند.

وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با ۳۰ سال سابقه فعالیت با هدف آموزش مهارتی به دانشجویان و ایجاد مهارت کارآفرینی فعالیت می‌کند.

کد خبر 5257173

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 0 =