مهارت آموزی و چالش شغل های جدید/انقلاب صنعتی چهارم در راه است

شیراز - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای فارس گفت: مهارت آموزی به دانش آموزان از آن جهت حائز اهمیت است که ۶۵ درصد آنها اگر آموزش نبیننددر آینده با مشاغلی مواجه می‌شوند که حتی اسم آن را نمی‌دانند.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت‌الله کوشکی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: جهان کسب و کار به شدت در حال تغییر است و انقلاب صنعتی چهارم با انقلاب‌هایی که پیشتر روی داده، بسیار متفاوت است زیرا زیرساخت‌هایی برای انقلاب صنعتی چهارم نیاز است که اگر این زیرساخت‌ها وجود نداشته باشد با مشکلات متعددی مواجه خواهیم شد.

وی اضافه کرد: با تغییر نگرش در روند کسب و کار و وجود انقلاب صنعتی چهارم در چند سال آینده ۶۵ درصد دانش آموزان و فارغ التحصیلان مدارس با مشاغلی روبه‌رو می‌شوند که حتی نام آنها را هم نمی‌دانند از این رو است که آموزش مهارت به دانش آموزان حائز اهمیت بوده و موجب می‌شود که معضل بیکاری به صورت نهادینه برطرف شود.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از مواردی که باعث می‌شود اشتغال پایدار برای جوانان ایجاد شود موضوع آموزش از این رو می‌توان با آموزش شرایط ایجاد شغل پایدار را برای افراد فراهم کرد این در حالی است که ۷۵ درصد از افرادی که آموزش دیده‌اند دارای شغل پایدار هستند

او همچنین در خصوص ارتباط دانشگاه و صنعت نیز تصریح کرد: ارتباط دانشگاه و صنعت در کنار صنعتی شدن ایده‌های دانشجویان یکی از معضلاتی است که طی سالیان اخیر بیش از هر زمان دیگری با چالش مواجه شده است از این رو این سازمان در تلاش است تا با امضای تفاهم نامه میان بخش دانشگاهی کشور زمینه تجاری سازی ایده‌ها و همچنین افزایش ارتباط مؤثر میان دانشگاه و صنعت را فراهم کند.

کوشکی در ادامه متذکر شد: بر اساس سرفصل‌های آموزشی این سازمان تاکنون بالغ بر ۴۹ هزار و ۵۹۳ نفر را در دوره‌های مختلف معادل با ۹ میلیون و ۳۳۷ هزار نفر ساعت آموزش داده است این در حالی است که در بخش خصوصی نیز ۳۹ هزار و ۵۰۷ نفر دوره معادل ۷ میلیون و ۳۵۸ هزار نفر ساعت توسط این سازمان آموزش دیده‌اند.

این فعال حوزه فنی و حرفه‌ای خبر از افتتاح ۱۸ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای در سطح استان فارس داد که ۱۲ آموزشگاه در سطح شهر شیراز و ۶ آموزشگاه در سطح استان است در هفته ملی مهارت افتتاح می‌شوند.

کوشکی آموزش‌های غیرمجاز را یکی از معضلات این صنعت عنوان کرد و بیان کرد که در حوزه آرایشگاه و پیرایشگاه های زنانه بیشترین مشکل وجود دارد و برخی با ارائه آموزش‌های نادرست نسبت به جذب جوانان اقدام کرده و سودهای کلانی به جیب زده‌اند

کد خبر 5262531

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha