روزانه ۲۰ هزار نفر در اصفهان در برابر کرونا واکسینه می‌شوند

اصفهان-مدیرمرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: به صورت میانگین روزانه ۲۰ هزار نفر در ۱۹ مرکز تجمیعی واکسیناسیون استان اصفهان به جزمنطقه کاشان در برابر کرونا واکسینه می‌شوند.

رضا فدایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه واکسیناسیون افراد ۶۰ سال به بالا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال انجام است، اظهار داشت: به صورت میانگین روزانه ۲۰ هزار نفر در این شهرستان‌ها واکسن کرونا را دریافت می‌کنند.

۴۹۰ هزار اصفهانی یک دُز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

وی با بیان اینکه تاکنون در مجموع ۴۹۰ هزار نفر در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، ابراز داشت: ۱۳۴ هزار نفر نیز هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون ۶۱ درصد از سالمندان استان اصفهان در برابر کرونا واکسینه شده‌اند، افزود: باید توجه داشت که در مجموع تاکنون ۹.۸ درصد از جمعیت استان اصفهان یک دُز و ۲.۶ درصد از مردم استان دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تنها واکسیناسیون بیماران خاص، کادر درمان و سالمندان در حال انجام است، ابراز داشت: درخواست‌هایی برای واکسیناسیون افرادی که ارتباطات روزمره زیادی دارند و همچنین نیروهای پلیس راهور را داشته‌ایم که البته با انجام آن هنوز موافقت نشده است.

واکسیناسیون معلمان در مرداد ماه

فدایی در ادامه با بیان اینکه واکسیناسیون معلمان را در مرداد ماه آغاز خواهیم کرد، ادامه داد: جامعه هدف تاکنون حدود ۵۵ هزار نفر از کادر اداری و آموزشی معرفی شده است.

وی تاکید کرد: واکسیناسیون کرونا برای هیچ گروهی اجباری نیست و آموزش و پرورش نیز نمی‌تواند معلمانی که تمایلی به واکسیناسیون ندارند را مجبور به این کار کند.

مدیر مرکز بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان اصفهان در خصوص واکسیناسیون دانش آموزان برای بازگشایی مدارس در مهرماه سال جاری نیز گفت: هنوز خبری از واکسیناسیون دانش آموزان در برابر کرونا نیست.

واکسن تولید داخل در اصفهان توزیع نشده است

وی در ادامه در خصوص واکسیناسیون با واکسن تولید داخل نیز ابراز داشت: تعداد محدودی از واکسن تولید داخل در اختیار استان قرار گرفت که واکسن کوبرکت برای کادر برگزاری انتخابات مورد استفاده قرار گرفت.

فدایی ادامه داد: در حال حاضر واکسن تولید داخل در استان اصفهان تویع نشده است.

کد خبر 5264692

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =