بزرگترین معروف توجه به اصل نظام و ولایت فقیه است

شیراز - رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: با توجه به هجمه دشمنان، بزرگترین معروف تبیین اصل نظام و اصل ولایت فقیه است که منشاء خیرات و برکات کثیری است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله کاظم صدیقی صبح یکشنبه در بازدید از ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس تاکید کرد: انسان باید خودش را بشناسد، امکاناتی که خدا به او داده ارزیابی کند بعد نیازها رو بشناسد و متناسب با نیازها برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه در راه امر به معروف و نهی از منکر چند نکته ضرورت دارد، تصریح کرد: دیگر فرایض دینی به وسیله این اصل اقامه می‌شود و امر به معروف و نهی از منکر نظارت عمومی و بیداری و احساس مسئولیت در برابر دین و جامعه است و باید طوری برنامه ریزی کرد که آحاد مردم نسبت به خوبی‌ها شوق و نسبت به بدی‌ها نفرت پیدا کنند و فرهنگ سازی به شکلی باشد که مشوق مردم به سمت نیکی‌ها باشد و این حرکت تحقق پیدا نمی‌کند مگر در پرتو اخلاص و کار برای خداوند متعال.

امام جمعه موقت تهران افزود: سبک کار و حرکت در امر به معروف و نهی از منکر بر پایه ایجاد اعتماد مردم می‌باشد که مردم بدانند امر به معروف و نهی از منکر خیرخواهی، مهربانی، دلسوزی و افزودن خوبی‌ها و برکات در جامعه است.

آیت الله صدیقی ادامه داد: اگر در جامعه ابتدا معروف‌ها شناخته وجا انداخته شود، منکر به وجود نمی‌آید لذا هرجا معروف‌ها را برجسته کردیم، تابلو زیبایی از معروف‌ها در جامعه ترسیم کردیم انسان از بدی فاصله می‌گیرد و برعکس اگر امر به معروف و نهی از منکر بعنوان مزاحمت، برخورد سلبی و سخت گیرانه تلقی شد از اهداف زیبای این فریضه الهی دور خواهیم ماند بنابراین باید از مقبولات شروع کرد.

وی یادآور شد: همچنان که وجود مقدس و نازنین پیامبر اکرم (ص) در حرکت خود اولویت‌ها را در نظر می‌گرفتند ما هم در حوزه احیا این فریضه باید اولویت‌ها را مدنظر بگیریم، رعایت کنیم و بدانیم که با مردم و مشارکت دادن آحاد آنان احیا دین خدا شکل می‌گیرد و تا حرکت ملی را شروع نکنیم موفق نخواهیم بود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تاکید کرد: در عصر کنونی که هجمه دشمن با تمام قوا و ابزار مختلف به سمت نظام مقدس جمهوری اسلامی رفته است بزرگترین معروف جا انداختن اصل نظام و اصل ولایت فقیه می‌باشد که منشأ خیرات و برکات کثیر است.

آیت الله صدیقی تاکید کرد: نباید در این راه منیت و خودخواهی وجود داشته باشند چرا که اگر در این راه و حرکت مقدس منیت و خودخواهی وجود داشت نه دنیا آباد می‌شود و نه آخرت و خدا رو شاکریم که عالم فرزانه و مدبری همچون حضرت آیت الله دژکام در فارس سکان دار این حرکت می‌باشد و باید گوش به سخنان ایشان فرا دهیم چرا که در واقع شعاع همان حرکت امامت می‌باشد.

کد خبر 5265127

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =