بایدن کوبا را به تحریم های بیشتر تهدید کرد

رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با کوبایی های مخالف دولت هاوانا اعلام کرد که واشنگتن به اعمال تحریم‌ها علیه برخی مقام‌ها و نهادهای کوبا ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده به زودی تحریم های بیشتری را بر کوبا به بهانه سرکوب مردم در اعتراضات اخیر این کشور، اعمال خواهد کرد.

یکی از خبرنگاران در پرسش از بایدن مبنی بر اینکه آیا اعمال این تحریم ها در آینده نزدیک خواهد بود، با پاسخ مثبت وی مواجه شد. این تحریم ها علاوه بر آنهایی خواهد بود که روز جمعه علیه پلیس کوبا اعمال شده است.

بایدن در همین رابطه مدعی شد: تحریم های بیشتری در راه است مگر اینکه تغییرات اساسی در کوبا رخ دهد که از نظر من بعید است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه تحریم هایی علیه پلیس انقلاب ملی کوبا و همچنین رئیس و معاون این نیرو اعمال کرد.

«برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا در همین رابطه اعلام کرد: من قاطعانه گنجاندن پلیس انقلاب ملی و رئیس و معاون آن را در فهرست غیرقانونی (تحریم های) آمریکا رد می کنم. از این اقدامات ظالمانه که با اطلاعات نادرست و ستیزه جویی همراه شده است جهت توجیه محاصره غیر انسانی و منع داد و ستد با کوبا استفاده می شود.

رودریگز با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا، افزود: دیدار جو بایدن با مخالفان دولت هاوانا ظاهرسازی و فریب کاری جهت توجیه عملیات تغییر حکومت در کوبا است. وی ادامه داد که دولت آمریکا فقط به ماشین انتخاباتی (ایالت) فلوریدا علاقه دارد و ادعاهای مردم کوبا و دیگر رای دهندگان را نادیده می گیرد.

اشاره رودریگز به کوبایی های مقیم ایالت فلوریدای آمریکا است که همراستا با سیاست های واشنگتن خواستار تغییر حکومت در کوبا هستند.

هفته گذشته نیز مقامات واشنگتن وزیر نیروهای مسلح انقلابی کوبا را به همراه بریگاد ویژه وزارت کشور، تحریم کردند.

دولت هاوانا همچنین اعمال فشار «تحقیرآمیز» ایالات متحده بر شش کشور اروپایی و هشت کشور آمریکای لاتین در مسیر همراه سازی آنها با موضع ضد کوبایی واشنگتن را محکوم کرد.

پیشتر هزاران نفر از مردم کوبا در اعتراض به محدودیت‌های ایجاد شده در رابطه با ویروس کرونا، سرعت واکسیناسیون و آن‌چه بی‌توجهی دولت نامیده بودند، به خیابان‌های هاوانا، سانتیاگو و دیگر شهرهای این کشور آمده بودند و همین امر دستاویزی برای مقامات واشنگتن جهت تحریم پلیس کوبا و اعمال تحریم های بیشتر علیه این کشور شده است.

کد خبر 5269400

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha