مصوبه واگذاری سهام دولت در برخی شرکت‌ها به تأمین اجتماعی ابلاغ شد

مصوبه مربوط به واگذاری سهام دولت در برخی از شرکت‌ها به سازمان تأمین اجتماعی،با امضای معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر،مصوبه مربوط به واگذاری سهام دولت در برخی از شرکت‌ها به سازمان تأمین اجتماعی،با امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد.

هیئت وزیران در جلسه مورخ ۲۷ تیر ۱۴۰۰، به منظور تقویت تأمین اجتماعی افراد تحت پوشش صندوق‌های بازنشستگی کشوری، لشکری و فولاد، عشایر و روستاییان و همچنین بابت رد بخشی از دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی، با واگذاری سهام متعلق به دولت در برخی شرکت ها به این سازمان به ارزش تقریبی یک میلیون و یکصد هزار میلیارد ریال موافقت کرد.

قیمت نهایی سهام شرکت های موضوع این مصوبه مطابق آیین نامه اجرایی شیوه های قیمت گذاری بنگاه ها مصوب شورای عالی سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی با تصویب هیئت واگذاری تعیین می شود و سازمان خصوصی سازی موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ این مصوبه قیمت سهام شرکت های یاد شده را مطابق آیین نامه مذکور جهت تصویب به هیئت واگذاری ارایه نماید.

همچنین براساس هماهنگی صورت گرفته قبل از این تصویب نامه، انتقال گیرنده مکلف است مازاد بر ۲۰ درصد سهام خود در شرکت های موضوع این مصوبه را به صورت مرحلهای و حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۱ به بخش غیردولتی واگذار نماید.

چنانچه در مهلت مقرر این امر محقق نگردد، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مجاز است رأساً نسبت به واگذاری مازاد بر ۲۰ درصد سهام مذکور اقدام و منابع حاصل از فروش را پس از کسر هزینه های مترتب بر واگذاری را به حساب آنها پرداخت نماید.

کد خبر 5272041

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 9 =