تلاش برای گشایش اعتباری خرید ۶۳۰ دستگاه واگن

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: هزینه‌های قرارداد خرید ۶۳۰ دستگاه واگن برای تجهیز ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی مترو تهران باید توسط دولت تامین شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: به منظور بررسی قرارداد فاینانس خرید ۶۳۰ دستگاه واگن و گشایش اعتباری آن، جلساتی با نمایندگان بانک‌های کشاورزی و شهر برگزار خواهد شد تا این فرصت استثنایی از دست نرود.

وی افزود: طبق مصوبه شورای اقتصاد، هزینه‌های قرارداد خرید ۶۳۰ دستگاه واگن برای تجهیز ناوگان شبکه حمل و نقل ریلی مترو تهران باید توسط دولت تامین شود و در همین راستا سازمان شهرداری‌ها به عنوان دستگاه اجرایی مرتبط در سال ۱۳۹۶ اقدام به برگزاری مناقصه و عقد قرارداد مربوطه کرده است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران در ادامه گفت: طبق مفاد قرارداد منعقد شده، جهت عملیاتی شدن فاینانس مورد اشاره و بابت پیش پرداخت و هزینه‌های مرتبط با گشایش اعتبار اسنادی، نیاز به حدود ۴ هزار میلیارد تومان منابع است و علیرغم مصوبات قانونی قبلی، اخیراً از شهرداری تهران درخواست تامین ۵۰ درصد پیش پرداخت این قرارداد شده است. این در حالی است که شهرداری تهران اعتباری در سال ۱۴۰۰ در این خصوص ندارد و اساساً تعهدی در این خصوص نداشته است.

امام در پایان گفت: برای تسریع در گشایش اعتبار اسنادی و تحقق قرارداد مذکور، به زودی جلساتی با محوریت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها (به عنوان کارفرمای قرارداد) با نمایندگان بانک‌های کشاورزی و شهر برگزار خواهد شد. امیدواریم دولت محترم با تامین کل ۱۵ درصد پیش پرداخت هزینه‌های مرتبط با خرید ۶۳۰ دستگاه واگن از هر طریق ممکن، به کمک‌های خود برای توسعه حمل و نقل عمومی شدت بخشد.

کد خبر 5278860

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =