تولید یک میلیون دز واکسن کووپارس تا پایان شهریور

کرج - سخنگوی مؤسسه رازی در پروژه واکسن کووپارس گفت: تا پایان شهریور یک میلیون دز واکسن تولید خواهد شد و تا انتهای سال برنامه‌ریزی برای تولید ۱۵ تا ۲۰ میلیون دز انجام شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین فلاح‌مهرآبادی بعد از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس و ارائه نتایج در کمیته پایش داده‌ها و تأیید آن در این کمیته اظهار کرد: گزارش مربوطه به همراه دستورالعمل‌های فاز سوم به سازمان غذا و دارو ارسال شده است که پس از داوری و بررسی برای دریافت مجوز اخلاق به کمیته اخلاق وزارت بهداشت ارسال خواهد شد.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا هفته آینده مجوز اخلاق برای شروع فاز سوم کارآزمایی بالینی صادر شود و شروع مطالعه در هفته نخست شهریورماه صورت گیرد.

سخنگوی مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی در پروژه واکسن رازی کووپارس با بیان اینکه در حال حاضر استان‌های تهران و البرز برای مطالعه انتخاب شده‌اند، خاطرنشان کرد: در فاز سوم واکسن کووپارس با یک واکسن دارای تأییدیه سازمان بهداشت جهانی مقایسه خواهد شد.

وی ادامه داد: در پروتکل مصوب که امروز چهارشنبه ۲۰ مردادماه تأیید شد، ۴۱ هزار داوطلب در دو گروه شرکت خواهند کرد، یک گروه واکسن مؤسسه رازی و یک گروه واکسن دارای تأییدیه who را دریافت خواهند کرد.

تولید ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووپارس

فلاح‌مهرآبادی در خصوص تولید صنعتی واکسن رازی کووپارس تصریح کرد: ماه گذشته نخستین بچ صنعتی واکسن رازی کووپارس با حجم ۴۰۰ هزار دز تولید و مراحل کنترل کیفی آن انجام شده و در سامانه ردیابی واکسن غذا و دارو کشور نیز به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه هر زمانی که سازمان غذا و دارو مجوز مصرف اضطراری را صادر کند، واکسن‌ها قابل استفاده هستند، اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا انتهای شهریور یک میلیون دز واکسن تولید خواهد شد و تا انتهای سال برنامه‌ریزی برای تولید ۱۵ الی ۲۰ میلیون دز صورت گرفته است.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی متذکر شد: برای ثبت نام داوطلبان ساکن استان تهران و البرز می‌توانند با مراجعه به سایت covid.rvsri.ac.ir پس از مشخص کردن استان، فرآیند ثبت نام را در این سامانه طی کنند، در پایان ثبت نام کد تأیید از طریق پیامک برای آنان ارسال خواهد شد. همچنین زمان مراجعه برای واکسیناسیون نیز به آنان اطلاع‌رسانی می‌شود.

کد خبر 5279194

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha