قیمت‌گذاری دستوری فرآورده‌های لبنی تا اطلاع ثانوی متوقف شد

سخنگوی انجمن لبنی با بیان اینکه قیمت‌گذاری دستوری فرآورده‌های لبنی با توجه به اجرای قانون انتزاع تا اطلاع ثانوی متوقف شده است،گفت:تولیدکنندگان هیچ تقاضایی از دولت برای دریافت تسهیلات ندارند.

سید محمدرضا بنی طبا، سخنگوی انجمن لبنی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: قیمت گذاری دستوری فرآورده‌های لبنی با توجه به اجرای قانون انتزاع تا اطلاع ثانوی متوقف شده و قیمت این محصولات با استناد به قانون تجارت و آئین نامه قیمت گذاری محصولات ساخت داخل تعیین می‌شود.

وی با اشاره به تصویب نرخ ۶,۴۰۰ تومان برای شیرخام توسط وزارت جهاد به عنوان کف قیمت شیرخام، افزود: کارخانجات صنایع لبنی با توجه به تقاضای دامداران و تصریح وزارت جهاد، موظف شدند از مرداد ۱۴۰۰ شیرخام را به نرخ مصوب جدید خریداری کنند.

بنی طبا تاکید کرد: قیمت فعلی لبنیات بر اساس شیرخامی است که کارخانجات آن را به قیمت ۵۷۰۰ تا ۵,۸۰۰ تومان خریداری می‌کردند و فرآورده‌هایی که تا آخر مرداد ماه تولید می‌شوند به نرخ جدید عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت محصولات با توجه به نرخ جدید شیرخام و بحث عرضه و تقاضاست، گفت: پیش بینی‌ها حاکی از این است که افزایش قیمت فرآورده‌های لبنی در نظام عرضه و تقاضا بسیار کمتر از قیمت گذاری دستوری خواهد بود.

بنی طبا همچنین با اشاره به سخنان معاون اول رئیس جمهور درباره ارائه تسهیلات به گاو داران و صنایع لبنی برای تنظیم بازار لبنیات گفت: تولیدکنندگان هیچ تقاضایی از دولت برای دریافت تسهیلات ندارند و تقاضای جدی ما این است که هر تسهیلاتی را دولت می‌خواهد هزینه کند، به مصرف کنندگان به خصوص دهک‌های محروم اختصاص دهد و در این شرایط صنایع لبنی آماده کمک به دولت برای اجرای طرح‌های حمایتی چون احیای شیر رایگان مدارس و تأمین کالای لبنی مناطق محروم و دهک‌های کم برخوردار است.

وی اظهار امیدواری کرد: وعده معاون اول برای حضور و مشارکت انجمن‌ها و نمایندگان بخش خصوصی و صنایع لبنی در تصمیم گیری های این حوزه هرچه زودتر در دستور کل دستگاه‌های ذیربط قرار بگیرد.

کد خبر 5280358

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha