کلید اولیه آزمون دانشنامه تخصصی پزشکی منتشر شد

کلید اولیه شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی به همراه دفترچه سوالات منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بخش کتبی شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی از روز پنجشنبه ۱۱ شهریورماه با حضور حدود ۵ هزار داوطلب در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی به صورت الکترونیک آغاز شد، برگزاری این آزمون‌ها تا روز یکشنبه ۱۴ بر اساس رشته‌های اعلام شده ادامه دارد.

با توجه به برگزاری بخش کتبی، دفترچه سوالات رشته‌های برگزار شده به همراه کلید اولیه آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شده است.

آزمون شفاهی نیز تا ۱۴ شهریور بر اساس زمان بندی اعلام شده برای افرادی که حدنصاب لازم را در بخش کتبی به دست آورده‌اند در مراکز اعلام شده برگزار می‌شود.

در شصت و هشتمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی ۴ هزار و ۵۵۷ نفر شرکت کرده‌اند. در این دوره تمام داوطلبان در هر دو مرحله آزمون کتبی و شفاهی (فارغ از نمره مکتسبه در مرحله کتبی) شرکت خواهند کرد.

افرادی که موفق به کسب ۷۰ درصد از نمره کل آزمون کتبی می‌شوند (نمره ۱۴۰ از نمره کل ۲۰۰) به عنوان قبول شده آزمون کتبی دانشنامه تخصصی محسوب و نمره مکتسبه ایشان در مرحله آزمون شفاهی مورد احتساب قرار خواهد گرفت.

تمامی داوطلبان مراحل کتبی- شفاهی آزمون دانشنامه تخصصی و نیز تمام افرادی که در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دوره‌های گذشته قبول شده‌اند، (چنانچه بیش از ۵ سال از قبولی آزمون کتبی آنان سپری نشده باشد)، می‌توانند با رعایت ضوابط در آزمون شفاهی دانشنامه تخصصی (KFP /PMP / OSCE /MMI) شرکت کنند.

کد خبر 5296281

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =