اجازه نمی‌دهیم اندک اتهامی موجب هتک حیثیت و آبرو افراد شود

اراک- رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: روند قضایی هر پرونده مستند و متقن پیگیری می‌شود اما اجازه نمی‌دهیم با اندک گزارش و اتهامی موجبات آبروریزی و هتک حیثیت برای فردی پیش آید.

به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی عصر دوشنبه در جلسه شورای قضائی استان اظهار کرد: چند برنامه مهم و محوری در دادگستری استان مرکزی به طور جد دنبال می‌شود یکی از این برنامه سند تحول دستگاه قضا است که در این راستا کارگروهی در مجموعه دادگستری استان مرکزی تشکیل و در حال فعالیت است.

دادگستری استان در اجرای سند تحول قضائی موفق عمل کرده است

وی ادامه داد: محور برنامه‌های این کارگروه چرخش‌هایی در این سند است که منجر به رضایتمندی جامعه می‌شود و دادگستری استان مرکزی به دنبال این است که این سند هر چه بهتر در استان مرکزی اجرا شود و بنابر شواهد دادگستری استان مرکزی در اجرای سند تحول قضائی موفق بوده است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: برنامه برخورد با فساد درون و بیرون مجموعه دادگستری استان مرکزی را همچنان بطور جد پیگیر هستیم، منتهی با یک استثنا و آن این است که با هتک حرمت و آبروریزی واقعاً مقابله می‌کنیم، در عدلیه اجازه نمی‌دهیم با اندک گزارشی و اتهامی موجبات آبروریزی و هتک حیثیت برای فردی پیش آید اما تمامی کارها مستند و متقن انجام می‌شود.

موسوی با بیان اینکه در حوزه اتقان آرا تلاش‌های بسیار خوبی شده است، گفت: سعی شده است اعمال ماده ۴۷۷ و نقض آرا کمتر باشد و نقض‌هایی چه در مرحله دادسرا و آرا تجدید نظر در حوزه ۴۷۷ مسائل و مشکلات آنان را بررسی کردیم.

رتبه سوم کشوری دادگستری استان مرکزی

وی ادامه داد: در حوزه کمیت، رتبه دادگستری استان مرکزی از تیرماه ۹۹ تا تیرماه ۱۴۰۰ رتبه سوم کشوری شده است و این نشان از تلاش همکاران قضائی در مجموعه دادگستری استان مرکزی دارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: در حوزه دادرسی الکترونیک رتبه استان مرکزی از رتبه آخر کشور به رتبه دوم صعود پیدا کرده است و بنا بر این داریم از فن آوری نوین حداکثر استفاده را ببریم.

لکترونیکی شدن دادرسی‌ها باعث شده اعزام و عودتی به زندان اراک نداشته باشیم

موسوی گفت: الکترونیکی شدن دادرسی‌ها باعث شده اعزام و عودتی به زندان اراک نداشته باشیم و در خیلی از شهرستان‌های استان، دادرسی صد در صد الکترونیکی است و رفت و آمدی بین زندان و دادسرا انجام نمی‌شود.

وی اظهار کرد: حدود ۱۰ تا ۱۱ هزار پرونده داریم که به صورت تمام الکترونیک بدون یک نقطه در کاغذ برگزار شده است و در زمینه ابلاغ الکترونیک از حدود ۸۸ درصد به بالای ۹۲ درصد دادگستری استان مرکزی ارتقا داشته است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی در پایان بیان کرد: در مجموع به دنبال این هستیم آن نکته محوری سند تحول قضائی که بر روی ارتقای سلامت و کارآمدی مجموعه دستگاه قضا است با انجام نظارت‌های دقیق. بازرسی‌های کمی و کیفی بسیار متناسب محقق شود.

کد خبر 5298636

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha