تخریب ساحل  گناوه توسط حفاظت محیط زیست  متوقف شد

گناوه- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه گفت: در پی اعتراض دوستداران طبیعت، اجرای پروژه تعریض واحداث خیابان در خور ساحلی«چورشلی» بندر گناوه توسط حفاظت محیط زیست متوقف شد.

کامبیز عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پی اعتراض فعالان زیست محیطی نسبت به اجرای پروژه تعریض و احداث خیابان در خور ساحلی «چورشلی» بندر گناوه و پس از اطلاع از جریان پیش آمده به همراه دوستداران محیط زیست چندین بار از محل یادشده بازدید انجام شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه افزود: اقدامات لازم برای جلوگیری از اتفاق پیش آمده در دستور کار قرار گرفت و با پیگیری‌های صورت گرفته از خاکبرداری که توسط لودر انجام می‌شد و ادامه دادن اجرای پروژه جلوگیری و پروژه متوقف شد.

وی با اشاره به اینکه بازدید میدانی از این محل با همراهی معاون عمرانی فرماندار و رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نیز در روز گذشته صورت گرفت اضافه کرد: با پیگیری‌ها و تماس با سرپرست شهرداری گناوه وی اعلام کرد منطقه مورد اعتراض مربوط به پروژه‌های شهرداری گناوه نیست.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه با تقدیر از همکاری و دغدغه مندی همه دوستداران محیط زیست افزود: فعالان و دوستداران محیط زیست همیشه یار و یاور این اداره هستند، و در این مورد نیز نگرانی وجود ندارد و مراحل قانونی از طریق دادستانی و فرمانداری صورت گرفته است.

تخریب ساحل  گناوه توسط حفاظت محیط زیست  متوقف شد

طی روزهای گذشته، اجرای پروژه تعریض و احداث خیابان در خور ساحلی «چورشلی» بندر گناوه باعث اعتراض دوستداران محیط زیست در این بندر شد و آنها خواستار ممانعت از اجرای این پروژه و تخریب محیط زیست این منطقه بکر و طبیعی در این منطقه شدند.

دوستداران محیط زیست بندر گناوه اجرای پروژه تعریض و احداث خیابان در این محل را باعث تخریب یک نقطه بکر و مستعد زیست محیطی در ساحل این بندر می‌دادند.

اعتراض و خواسته دوستداران محیط زیست که تصاویری و خبرهایی از آن در فضای مجازی انتشار یافت، با بررسی موضوع توسط دستگاه‌های نظارتی شهرستان گناوه باعث متوقف کردن پروژه شده است.

تخریب ساحل  گناوه توسط حفاظت محیط زیست  متوقف شد

منطقه خور «چور شلی» گناوه دارای پوشش گیاهی بکر و بسیار مفیدی است که چندین سال است با تلاش‌های گسترده فعالان زیست محیطی محل کشت درخت حرا و سایر گونه‌های گیاهی متناسب با شرایط آب و هوایی گناوه در آن انجام شده است.

کد خبر 5305124

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha