ویژه برنامه‌های دفاع مقدس سمنان با اجتماع حداقلی برگزار می‌شود

سمنان- استاندار سمنان با بیان اینکه رژه سالروز دفاع مقدس در استان برگزار نمی‌شود، گفت: ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس با حضور حداقلی مردم و رعایت حداکثری پروتکل‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر در جلسه بزرگداشت برنامه‌های هفته دفاع مقدس همزمان با عصر پنجشنبه و به میزبانی سالن یادگار امام (ره) استانداری سمنان، با بیان اینکه هفته دفاع مقدس، فرصتی است تا از دلاور مردان عرصه دفاع، تجلیل و تقدیر صورت گیرد، بیان داشت: همانگونه که امام راحل فرمودند در این جنگ، تمام کفر در برابر تمام ایمان ایستاده لیکن پیروزی ایمان پیروزی ارزش‌ها محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه ما با عنوان افرادی که در دوران پسادفاع و آرامش حضور داریم، باید شاخص‌هایی که مجاهدان ما داشتند و شهدای ما بخاطر آن بزرگ و ارزشمند و جاودانه شدند را احصاء کنند، بیان کرد: باید به عنوان یک رسالت دینی و انقلابی و وظیفه شخصی، در ایام دفاع مقدس از این عزیزان بر حسب توان تجلیل کرده و برنامه‌ها را به خوبی اجرایی کنیم.

استاندار سمنان تاکید کرد: باید توجه داشت تجمعات حداقلی و با رعایت فاصله اجتماعی اعمال شده و پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا در اجرای برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس رعایت شود تا جان و سلامت بچه‌های ارزشی و انقلابی ما که در این برنامه‌ها حضور دارند حفظ شود و می‌توان در این مسیر از ابزار نوین همچون ویدئوکنفرانس و وبینار استفاده کر.

آشناگر ادامه داد: تبیین شاخص‌هایی که مجاهدان ما را در مقابل دیگران برجسته می‌کند، رسالت اصلی ما در بحث بزرگداشت هفته دفاع مقدس است که باید در کنار برگزاری باشکوه این برنامه‌ها صورت بگیرد تا ترغیب جوانان ما را برای به کاربردن این شاخص‌ها در زندگی خودشان به همراه داشته باشد.

وی با بیان اینکه مجاهدان ما در عرصه دوران دفاع مقدس و نبرد، تنها اتکای به خداوند متعال داشتند و از اتکای به غیر همچون مناصب سیاسی، قدرت و ثروت و …، به دور بودند و همین مهم باعث جاودانه شدن آن‌ها در بین ملت ایران اسلامی شد، افزود: چالش و جریان سیاسی نباید باعث غفلت ما از این تبار شود، تباری که در عرصه نبرد سر را به خدا داده بودند و برای تحکیم مبانی انقلاب و نظام همه وجود خود را فدا کردند، باید توجه و مراقبت ویژه داشته باشیم.

استاندار سمنان ادامه داد: اعتقاد به شعائر بنیادین نظام، ازجمله استقلال و آزادی باید با استفاده از متخصصین و اهل قلم، مورد توجه قرار گرفته و ایجاد اشتراکات بین جوانان ما از هر نوع طیف سیاسی به عنوان یک کار انقلابی انجام شود تا اجازه ندهیم تباری که با این ارزش‌ها و فداکاری‌ها در دوران دفاع مقدس حضور یافتند و موجب اقتدار و شکوه و عزت این کشور شدند، با منفعت طلبی برخی افراد تخریب شوند.

آشناگر خاطر نشان کرد: المان‌های فاخر مرتبط با دوران دفاع مقدس در شهرهای استان بسیار کم است، باید از مجسمه سازهای بنام کشور دعوت کرده و متناسب با سه هزار شهید والامقام که استان سمنان را در کشور از این لحاظ درخشان کرده‌اند، اقدام ارزشمند صورت گیرد.

وی بیان داشت: مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، یکی از اقدامات فاخر و ارزنده است، اما تمامی شهرهای ما باید با جایگزینی و تجمیع طرح‌های کوچک، این‌چنین اقدامات و طرح‌های فاخر را در دستور کار قرار دهند و فرمانداران شهرستان‌ها تلاش کنند تا برنامه‌های بزرگداشت هفته دفاع مقدس استان نیز برگزار شود.

کد خبر 5306424

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha