اجرای طرح «سرباز ماهر» به جهاد دانشگاهی واگذار شد

طی تفاهم‌نامه به امضا رسیده میان قرارگاه مرکز مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با معاونت امور جوانان وزارت ورزش اجرای طرح «سرباز ماهر» به جهاد دانشگاهی واگذار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران، طی تفاهم‌نامه به امضا رسیده میان قرارگاه مرکز مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با معاونت امور جوانان وزارت ورزش اجرای طرح «سرباز ماهر» به جهاد دانشگاهی واگذار شد.

در این راستا سازمان جهاد دانشگاهی تهران هم توانسته از ابتدای سال تاکنون ۳۴۰۰ سرباز را آموزش دهد. ۲۱۳۰ نفر در مرکز شهید انشایی و ۱۲۶۰ نفر در مرکز شهید اسدی این دوره‌های آموزشی را گذرانده‌اند.

جهاد دانشگاهی در قالب طرح کشوری «سرباز ماهر» مهارت‌های عمومی حوزه کسب و کار و زندگی را به سربازان سراسر کشور آموزش می‌دهد همچنین این طرح کشوری در مرکز آموزش شهید اسدی (دژبان آجا) و مرکز آموزش شهید انشایی (۰۲ ارتش) اجرا می‌شود.

موضوع طرح «سرباز ماهر» آموزش دوره «آشنایی با مهارت‌های عمومی حوزه کسب و کار» و «آشنایی با مهارت‌های زندگی» است. تاکنون ۲ فاز از این طرح برگزار و فاز ۳ این طرح از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ آغاز شده است و تا پایان سال ادامه دارد.

این دوره‌های آموزشی به‌صورت ماهانه برای سربازان جدید الورود برگزار می‌شود و در پایان هر دوره آموزشی برای شرکت‌کنندگان گواهینامه معتبر صادر می‌شود.

هدف از برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی برای سربازان افزایش جذابیت دوره خدمت سربازی، ارائه مدرک معتبر به شرکت‌کنندگان و آماده کردن سربازان جوان برای اشتغال پس از پایان خدمت سربازی است.

کد خبر 5308458

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =