حضور بیش از ۵۰۰۰ روحانی در شبکه امامت مسجد بنیاد هدایت

زنجان-مدیرعامل بنیاد هدایت از حضور بیش از ۵۰۰۰ روحانی در قالب شبکه امامت مسجد این بنیاد در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ناصر میرمحمدیان شامگاه دوشنبه در دوره آموزشی اقشار تاثیر گذار و ائمه جماعات در محل تبلیغات اسلامی استان زنجان، با بیان اینکه هدف اصلی بنیاد هدایت، تعالی شبکه امامت است، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم به این هدف دست پیدا کنیم، برنامه‌های متنوعی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با یادآوری اینکه یکی از این اقدامات، رشد دادن شبکه راهیاری این بنیاد است، گفت: این شبکه شامل ۱۰ راهیار منطقه‌ای، ۳۰ راهیار استانی و ۴۰۰ راهیار شهرستانی است که برنامه‌هایی برای ارتقای این راهیاران تدوین شده است.

میرمحمدیان با اشاره به اینکه امروز به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در جمع امامان روستاها و محله‌های آسیب‌پذیر استان حضور پیدا کردیم، ادامه داد: در این برنامه در خصوص روش حل مسئله مباحثی انجام و گروه‌های حل مسئله نیز تشکیل شد.

قائم مقام معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر اینکه هدف ما استفاده از ابزارهای متعدد و متنوع توانمندساز برای توانمندسازی امامان جماعت مساجد است، عنوان کرد: در این راستا از هر کدام از مدل‌های مختلف توانمندسازی نکته‌ای را استخراج کرده و بنا داریم آن را به مدل جامع توانمندسازی و راهیاری تبدیل کنیم.

میرمحمدیان خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که کم‌کم شبکه راهیاری را ارتقا داده و به تبع آن، شبکه امامان را رشد دهیم تا بتوانند مسائل مربوط به محله خود را حل کنند.

مدیرعامل بنیاد هدایت یادآور شد: امامت حلقه‌های میانی به عنوان مهم‌ترین عنصر برای تقویت حلقه‌های میانی است که با این اقدام شکل گرفته و تقویت خواهد شد تا بتوانیم به شبکه امت و امامت نزدیک شویم.

وی با اشاره به اینکه در گام اول حدود ۴۰۰۰ روحانی مستقر در روستا، ۱۰۰۰ روحانی روستا مستقر در شهرها و حدود ۴۰۰ روحانی مستقر در حاشیه شهرها خواهیم داشت، تصریح کرد: این افراد شبکه امامت را تشکیل می‌دهند و بنا داریم همه امامانی که در مساجد هستند را نیز مخاطب خود قرار دهیم تا ارتقای دسته‌جمعی محقق شود.

میر محمدیان بر لزوم تقویت آموزش روحانیون مستقر تاکید کرد و گفت: باید بر تحقق این امر مهم اهتمام جدی مد نظر قرار گیرد.

وی بر لزوم بهره گیری از ظرفیت روحانیون مستقر در روستاها تاکید کرد و ابراز داشت: ائمه جماعات و روحانیون مستقر نسبت به برقراری تعاملات بیشتر با مردم در روستاها مبادرت داشته باشند.

مدیرعامل بنیاد هدایت با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به بحث تمدن سازی اسلامی تاکید دارند، گفت: مبنای تمدن اسلامی توحیدی است.

میر محمدیان با بیان اینکه ائمه جماعات و روحانیون مستقر از عناصر مهم در انقلاب اسلامی هستند، تاکید کرد: این قشر از جامعه مسئولیت بسیار خطیری در حوزه تمدن سازی دارند.

وی با بیان اینکه شبکه ائمه جماعات باید مردم را پای کار بیاورند، ابراز داشت: باید این شبکه به خوبی تقویت شود.

مدیرعامل بنیاد هدایت افزود: روحانیون مستقر و مبلغین باید فعالیت خود را توسعه بدهند و برای برقراری تعاملات بیشتر خود تلاش کنند.

میرمحمدیان تصریح کرد: روحانیون برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب تلاش کرده و برنامه ریزی و مدیریت لازم را مد نظر قرار دهند.

کد خبر 5309584

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =