پیاده‌روی جاماندگان اربعین در تهران برگزار شد

تهران- مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسیرهای پنجگانه برگزار شد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مسیرهای پنج‌گانه برگزار شد.

عزاداران حسینی و عاشقان ساحت اهل‌بیت عصمت و طهارت در یکی از مسیرهای راهپیمایی جاماندگان اربعین پیاده‌روی خود را از میدان امام حسین (ع) آغاز کردند.

عزاداران پس از طی ۱۷ کیلومتر از مسیر به سمت خیابان ۱۷ شهریور، حدفاصل میدان امام حسین (ع) تا خیابان شوش حرکت کرده و سپس خیابان شوش را تا میدان شوش و سپس خیابان فداییان اسلام از میدان شوش تا میدان حرم راهپیمایی و سپس از خیابان قم تا محدوده میدان فرمانداری و حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) طی کردند.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، عزاداران حسینی و جاماندگان اربعین اباعبدالله (ع) از مسیر میدان جمهوری نیز پیاده‌روی خود را برگزار کرده‌اند، این عزاداران در پیاده‌روی امروز وارد مسیر نواب، میدان ۹ دی، میدان بهمن، خیابان بعثت، شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، دستواره، میدان نماز، میدان غیبی، میدان فرمانداری، خیابان قم و میدان حرم مطهر شدند.

این پیاده‌روی همچنین از امام‌زاده حسن (ع) تهران برگزار شد و دلدادگان حسینی با عبور از خیابان‌های امین الملک، قزوین، شیخ محمدی، میدان ۹ دی، میدان بهمن، بزرگراه بعثت، شهید رجایی، بزرگراه شهید کریمی، دستواره، میدان نماز، میدان غیبی، میدان فرمانداری، خیابان قم و میدان حرم مطهر به عزاداری پرداختند.

از جنوب تهران و باقرشهر نیز پیاده‌روی جاماندگان اربعین برگزار شد که این راهپیمایی از جاده قدیم قم (بزرگراه شهید رجایی)، بزرگراه شهید آوینی، خیابان سلمان فارسی، میدان سلمان فارسی به‌سوی حرم مطهر عبدالعظیم حسنی (ع) ادامه یافت.

ورامینی‌ها و اهالی قرچک، پیشوا و پاکدشت نیز خود از طریق جاده ورامین به خیابان مصطفی خمینی رسانده و سپس از سه راه امین آباد، خیابان سلمان فارسی به بزرگراه شهید آوینی، میدان سلمان فارسی و سپس حرم عبدالعظیم حسنی (ع) راهپیمایی کردند.

این عزاداران حسینی که حجج الاسلام سید محسن محمودی، امام جمعه موقت ورامین و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران و حجت الاسلام اسماعیلی را نیز در جمع خود داشتند، در حالی که نوحه خوانی کرده و مدح اهل بیت عصمت و طهارت را می‌گفتند، به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گام برداشتند.

بر اساس اعلام قبلی مسئولان، راهپیمایان در مبادی پنج گانه، طول مسیرها و نیز حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) توقفی نداشتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری که در جمع جاماندگان اربعین حسینی حضور داشت در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ما حرکت خودجوش مردمی جاماندگان اربعین و پیاده روی مردم تهران و شهرهای اطراف به سوی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را پیش بینی می‌کردیم و بر همین اساس با ایجاد تشکلی به نام ستاد مردمی اربعین متشکل از هیأت‌های مذهبی، مساجد، کانون‌های فرهنگی و حسینیه‌ها اقدام کردیم.

حجت الاسلام علی کنگرلو افزود: غرفه‌های فرهنگی، اجتماعی و پذیرایی در دستور کار قرار گرفت و در همه مسیرهای پنج گانه که مردم به سوی ری حرکت کردند، با همکاری مسئولان ری، مسئولان آستان مقدس حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، فرماندار ری این اتفاق رخ داده است، غرفه‌های پذیرایی و فرهنگی هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر شده است.

وی گفت: امیدواریم با ریشه کن شدن کرونا سال آینده حضور چندین میلیونی مردم تهران را به سوی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) داشته باشیم.

این مسئول گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مردم در نقاط مختلف تهران و حوالی و جاده ورامین، کهریزک و… به سوی حرم می آیند، ما تا غروب نیز شاهد حضور مردم به سوی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خواهیم بود، به مردم نیز اعلام کردیم، تجمعی در حرم و اطراف آن نخواهیم داشت و از مردم خواستیم، پس از سلام دادن به سرعت از وسایل نقلیه استفاده کرده و به سوی مبادی خود حرکت کنند.

کد خبر 5314464

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 1 =