دستگاه‌های دولتی زمین مازاد رابرای ساخت خانه ایثارگران تحویل دهند

اهواز- جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوزستان با حضور رئیس سازمان بنیاد شهید کشور برگزار و توسط مسئولان خوزستانی پیشنهاد شده که دستگاه‌های دولتی اراضی مازاد را تحویل دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوزستان با حضور رئیس سازمان بنیاد شهید کشور در محل سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در این جلسه بیان کرد: خانواده شهدا باید خط قرمز ما باشند و ارادت عملی به آنها داشته باشیم؛ همچنین در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۳۵ نفر کارمند خانواده شهید داریم که ۱۸ نفر آنها فرزند شهید هستند.

ارسلان غمگین با اشاره به اینکه در دیدار با خانواده این پرسنل متوجه شدیم که شاید سال‌ها کسی سراغ آنها را نگرفته است، افزود: احترام به خانواده شهدا ابتدا باید در دستگاه‌های اجرایی نهادینه شود تا این احترام ویژه در جامعه نیز بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه جلسات خوبی بعد از تفاهم‌نامه برای اشتغال‌زایی خانواده شهدا برگزار شده است، تصریح کرد: از قانون بازرسی کار برای فشار به شرکت‌ها و تمکین آنها به جذب ۲۵ درصدی نیروها از خانواده شهدا و ایثارگران استفاده کردیم ولی بحث ما شرکت‌های وابسته به دولت و حتی خصوصی است؛ همچنین در ادامه کار برخورد قضائی هم باید انجام شود که اگر چند مورد صورت بگیرد برای دیگر سازمان‌ها نیز الگو می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: در طول سه سال گذشته حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از تسهیلات خوداشتغالی به خانواده شهدا اختصاص پیدا کرد؛ بر اساس مراجعه متقاضیان امکان افزایش این درصد هم وجود دارد و محدودیتی در این زمینه نداریم.

غمگین خبر داد: ۳۲ کاریابی فعال در استان خوزستان داریم که در جلسات مختلف برگزار شده به آنها تکلیف کردیم تا جذب خانواده شهدا را حتی در واحدهای خصوصی در دستور کار خود داشته باشند.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان نیز در این جلسه اظهار کرد: برای طرح مسکن خانواده شهدا یک سری شهرها مثل اهواز، شوشتر، بهبهان، دزفول و ماهشهر در اولویت کاری قرار گرفت که در مرحله اول برای حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر آمادگی تأمین زمین داریم.

محمدحسین پناهی فر اضافه کرد: دولت در سالیان گذشته برای استان خوزستان فقط برای ۷۶۰ نفر واگذاری زمین به خانواده شهدا داشته است.

وی یادآور شد: اگر دستگاه‌های اجرایی اراضی مازاد را تحویل دهند، اقدام مؤثری در راستای جهش مسکن و به‌ویژه تأمین مسکن خانواده شهدا و ایثارگران صورت می‌گیرد.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی خوزستان خبر داد: بر اساس مذاکرات انجام شده ۵۶ هکتار زمین برای ساخت مسکن ایثارگران و خانواده شهدا از بنیاد مستضعفان می‌گیریم؛ همچنین علاوه بر آن دو هزار و ۵۰۰ واحد برای دو هزار نفر تأمین زمین می‌کنیم تا کار ساخت مسکن آنها انجام شود.

کد خبر 5314543

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =