نگاه اسرائیلی ها به سنوار مانند نگاه آنها به سید حسن نصرالله است

رای الیوم در مطلبی با اشاره به نگاه صهیونیستها به رئیس حماس در غزه آورده است: السنوار همانند نصرالله اسرائیلی ها را خوب می شناسد و نقاط ضعف آنها را می داند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی آورده است: هفت مبارزی که خواب را بر نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی و صدها شهرک نشین صهیونیست حرام کرده اند، چه کسانی هستند؟ السنوار همانند نصرالله اسرائیلی ها را خوب می شناسد و نقاط ضعف آنها را می داند.

لیوی شرق شناس صهیونیست در گزارشی در رسانه صهیونیستی یانت وابسته به رسانه یدیعوت آحارونت به بررسی هفت مبارز فلسطین که در جریان مبادله اسیران میان حماس و رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۱ آزاد شده اند، پرداخته و از آنها به عنوان چالشی بزرگ برای نهاد امنیتی رژیم صهیونیستی و پیشقراول جنگی حماس و بازوی نظامی آن طی ده سال گذشته نام برده است.

وی به نقل از میخائیل میلشتاین یکی از ژنرالهای صهیونیست آورده است: توافق مبادله شالیت نقش بسزایی در بهبود توان حماس و تحکیم پیوند بازوی نظامی و راهبرد سیاسی آن داشت. ورود یحیی السنوار به میدان، تحول راهبردی در حماس ایجاد کرد و در بهبود توان نظامی و تقویت جایگاه آن نزد فلسطینی ها نقش موثری داشت زیرا او بخشی از مجموعه ای بود که امکانات نظامی و راهبردی در هم آمیخت.

این صهیونیست تاکید می کند خطرناکترین فرد برای اسرائیلی ها از میان این هفت مبارز، السنوار است که موفق به تغییر ماهیت ژئوپلتیک میان غزه و اسرائیل شده است. وی شخصیتی قوی در غزه است و از کاریزمای فرماندهی عالی و توان مانور و نیز فرسوده کردن تل آویو برخوردار است. وی در ورای راهپیمایی های بازگشت استخطرناکترین فرد برای اسرائیلی ها از میان این هفت مبارز، السنوار است که موفق به تغییر ماهیت ژئوپلتیک میان غزه و اسرائیل شده است. وی شخصیتی قوی در غزه است و از کاریزمای فرماندهی عالی و توان مانور میان تلاشهای سیاسی و نیز فرسوده کردن تل آویو برخوردار است. وی در ورای راهپیمایی های بازگشت است.

بر اساس این گزارش، السنوار اوضاع اقتصادی غزه را بهتر از ده سال قبل کرده است. وی مانند نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان است که جامعه اسرائیلی را به خوبی می شناسد و نقاط ضعف آنرا می داند.

دومین نام توفیق ابونعیم است که طبق گزارش این شرق شناس رژیم صهیونیستی، رهبری نهاد امنیتی را چهار سال پس از آزادی برعهده گرفت و موفق به توسعه نهادهای امنیتی و بهبود امکانات آن شد و در دستگیری جاسوسان نقش مهمی ایفا کرده است.

بر اساس گزارش این صهیونیست، سومین مبارز روحی مشتهی است که در زمره شخصیت های بسیار موثر در غزه و خارج از آن است. وی از اعضای دفتر سیاسی حماس و از موسسان نهاد امنیت داخلی آن در دهه نود قرن گذشته است. وی عضو هیاتی است که حماس برای گفتگو با اسرائیل با میانجی گری مصر تشکیل داد.

زاهر جبارین شخصیت چهارم است که یکی از موسسان بازوی نظامی حماس است. وی مسیر طولانی را از زمان آزادی تا رسیدن به منصب کنونی به عنوان جانشین فرمانده حماس در کرانه باختری طی کرده است. وی در حال حاضر مسئول مالی حماس و معاون فرمانده حماس در کرانه باختری و حامی عملیات های شهادت طلبانه است. وی یکی ازحامیان تقویت روابط با ایران است. در هیاتی که حماس به ایران فرستاد قرار داشت و روابط خوبی با سپاه قدس دارد.

عبدالرحمین غنیمات مبارز پنجم است که این شرق شناس صهیونیست از آن سخن گفته است. این شرق شناس می افزاید که وی مسئول شبکه های حماس در روستای در نزدیکی الخلیل است. و عضو شبکه مسئول اجرای عملیاتی که در ذهن اسرائیلی مانده است از جمله ربودن و قتل شارون ادری و نیز عملیاتی در تل آویو است.

نام ششم جهاد یغمور است که در عملیات ربودن ناحشون واکسمان در سال ۱۹۹۴ در قدس شراکت داشت و هم اکنون نماینده حماس درترکیه به سبب توان بالا برای ارتباط با رهبران سیاسی و امنیتی است.

موسی دودین هفتمین مبارز است که از نزدیکان به صالح العاروری معاون رئیس دفتر سیاسی حماس است.

رای الیوم در پایان می نویسد: نکته قابل توجه این است که در این فهرست اسرائیلی محمد ضیف فرمانده گردانهای عزاالدین قسام شاخه نظامی حماس که اسرائیل بارها به دنبال ترور وی بوده است و همچنان مظنون شماره یک است، جایی ندارد.

کد خبر 5318341

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha