شعار هفته ناجا ۱۴۰۰ اعلام شد/ روز شما و تبیین برنامه‌های این هفته

برنامه‌های هفته نیروی انتظامی در سال جاری و همچنین «پلیس هوشمند، امنیت پایدار» به عنوان شعار هفته ناجا توسط سخنگوی نیروی انتظامی تشریح و تبیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، پیش از ظهر امروز نشست خبری سردار مهدی حاجیان سخنگوی نیروی انتظامی با خبرنگاران و اصحاب رسانه با هدف تبیین شعار هفته ناجا سال ۱۴۰۰ برگزار شد.

سردار مهدی حاجیان در ابتدای نشست خبری ضمن درود و سلام بر روح پاک و پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام عظمای ولایت امام خامنه ای عزیز مدظله العالی و عرض تسلیت به مناسبت رحلت جانگداز نبی مکرم اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) خطاب به اصحاب رسانه گفت: بسیار خرسندم که در جمع شما عزیزان حضور دارم چرا که شما خبرنگاران با درایت سربازان خط اول مبارزه در حوزه جنگ نرم هستید که این امر برای من باعث افتخار است.

تبیین برنامه‌ها و شعار هفته ناجا

وی در ادامه به تبیین برنامه‌ها و شعار هفته ناجا در سال ۱۴۰۰ پرداخت و ادامه داد: با توجه به تقارن و مصادف شدن هفته نیروی انتظامی با ایام حزن آلود آل الله، اربعین حسینی و همچنین ۲۸ صفر (سالروز رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)) به منظور حفظ حرمت این ایام و همچنین برگزاری باشکوه مراسم ایام صفر مقرر شد امسال هفته ناجا از ۱۳ مهر به ۱۷ مهرماه ۱۴۰۰ انتقال یابد. (هفته ناجا سال جاری از ۱۷ مهرماه تا ۲۳ مهرماه برگزار می‌شود)

سخنگوی نیروی انتظامی ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته مقدس نیروی انتظامی خدمت تمامی مردم عزیز ایران اسلامی تصریح کرد: این هفته را خصوصاً خدمت تمامی همکارانم در سراسر کشور و به خانواده‌های آنها و همچنین خانواده‌های معظم و معزز شهدا و جانبازان نیروی انتظامی تبریک عرض می‌کنم.

سردار حاجیان ادامه داد: این هفته را خصوصاً به خانواده‌هایی که فرزندان و یا پدرانشان از سال گذشته در هفته نیروی انتظامی تاکنون به درجه رفیع شهادت و یا جانبازی نائل شده‌اند نیز تبریک عرض می‌کنم.

وی در ادامه به مأموریت‌های خطیر نیروی انتظامی نیز اشاره و عنوان کرد: طی سال گذشته بسیاری از همکاران ما با رشادت و مجاهدت در عرصه مقابله با مخلان نظم و امنیت، سوداگران مرگ، تأمین امنیت و آسایش عمومی و … خدمت رسانی کردند و چه بسا در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند که جا دارد در این نشست پیام تبریک سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی را به همه همکاران عزیزم در سراسر کشور و خانواده‌های معزز شهدا و جانبازان نیروی انتظامی ابلاغ کنم.

سخنگوی ناجا به اهمیت برگزاری هفته نیروی انتظامی نیز اشاره کرد و گفت: این هفته فرصتی است که مردم عزیز ایران اسلامی به پاس یک سال خدمتگزاری حافظان نظم و امنیت، شب بیداری‌ها و در کنار مردم بودن، خدمت رسانی بی منت و … این عزیزان را مورد تکریم قرار دهند.

سردار حاجیان با بیان اینکه می‌توانیم یک سال کاری نیروی انتظامی را از آغاز هفته ناجا در نظر بگیریم، عنوان کرد: در این یک سال شاهد بودیم که تمامی همکارانمان از مرز تا مرکز در حوزه جمهوری اسلامی ایران و در مرزها (۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک با ۱۵ کشور همسایه) با شجاعت، درایت، تدبیر و تسلط اطلاعاتی توانستند از مرزهای ایران اسلامی حفاظت کنند.

وی ادامه داد: در حوزه پلیس راه با توجه به گستردگی جغرافیایی کشور، محدودیت‌های کرونا، وقوع بلایای طبیعی، کارکنان نیروی انتظامی همچنان با افتخار در خدمت مردم بودند.

سخنگوی ناجا همچنین عنوان کرد: همزمان با شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور و کاهش ساعت کاری و کم شدن نیروها در محل کار در سایر نهادها، نیروی انتظامی با تمامی ظرفیت و نیرو پای کار بوده، در واقع کار در نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست و تمامی کارکنان با افتخار و آماده باش کامل در خدمت مردم بودند.

سردار حاجیان گفت: نیروی انتظامی به واسطه نگاه سازمانی و مأموریت‌های محوله در تمامی اهداف و برنامه‌های خود دارای یک برنامه ریزی منسجم و دقیق است و براساس شعار سال چشم انداز کاری خود را نیز تبیین و تشریح می‌کند.

پلیس هوشمند، امنیت پایدار

سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه شعار هفته ناجا سال ۱۴۰۰ پلیس هوشمند، امنیت پایدار انتخاب شده است، تصریح کرد: موضوع پلیس هوشمند به عنوان پروژه‌ای عظیم و مهم براساس تدابیر سردار حسین اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی در دستور کار قرار دارد؛ پلیس هوشمند دارای تعریف مشخصی است، ما نیز با توجه به گستره دامنه مأموریت‌های محوله بیشترین ارتباط را با مردم داریم.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی سازمانی است که به صورت روزانه در یک هزار و ۷۰۰ نقطه با مردم در تماس است و ۳۶ مأموریت در قانون نیز برای پلیس تعریف شده است.

سردار حاجیان گفت: ناجا سازمانی خدمتگزار است و محصول آن نیز تأمین و حفظ امنیت در جامعه برای مردم است؛ از این‌رو پلیس هوشمند (هوش فردی و سازمانی) برای خدمات رسانی سریع و دقیق به مردم، محقق شدن اهداف مدنظر و بهره برداری از فناوری‌های نوین و … به طور ویژه و جدی طرح‌هایی را در دستور کار قرار داده است.

سخنگوی ناجا تاکید کرد: بایستی از الکترونیک شدن به سمت هوشمند شدن پیش برویم؛ بخشی از خدمات از طریق اپلیکیشن پلیس من در خدمت مردم قرار می‌گیرد و در هفته نیروی انتظامی نیز رونمایی خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: نیروی انتظامی اگر بتواند با نگاه دانش محوری و جامعه محوری پیش برود باید با تغییراتی که در سطح جهان اتفاق می‌افتد از حالت سنتی به سمت بهره برداری از فناوری‌های نوین برود.

سردار حاجیان همچنین گفت: در خصوص هوشمندسازی پلیس تمامی امکانات و ظرفیت‌های لازم فراهم شده تا پلیس با مردم بدون حضور مستقیم ارتباط برقرار کند.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه هوشمندسازی در راستای حرفه‌ای گرایی پلیس است، عنوان کرد: امروز نیروی انتظامی به عنوان یک پلیس حرفه‌ای، تخصصی و هوشمند، پلیس‌های خاص تخصصی را نیز توسعه می‌دهد و در حوزه‌های مختلف نقش خود را ایفا می‌کند. (پلیس هوشمند در حوزه ترافیک؛ هوش مصنوعی، استفاده از بانک‌های اطلاعاتی، در حوزه پلیس فتا امکان ارتباط آنلاین با این پلیس و ارائه آموزش همگانی در فضای مجازی، در کلانتری و پاسگاه‌ها هوشمندترین خدمات از طریق اپلیکیشن می‌توانیم به مردم ارائه دهیم).

پلیس مقتدر امروز خواسته مردم است

سردار حاجیان با تاکید بر اینکه امروز نگاه و خواسته مردم وجود پلیس مقتدر است، تصریح کرد: به همین دلیل ما عرصه اقتدار را به سمت نرم افزاری برده‌ایم؛ بایستی فرمایش مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز مدظله العالی: پلیس مقتدر و مهربان در تراز انقلاب اسلامی در تمامی برنامه‌ها جاری و ساری باشد.

وی ادامه داد: در موضوع پلیس در تراز انقلاب اسلامی پلیس باید اخلاق گرا، ولایت مدار و دارای توان عملیاتی، قدرت اجتماعی و توان برقراری ارتباط و انضباط اجتماعی باشد.

پلیس اخلاق مدار؛ امنیت پایدار

سخنگوی ناجا در توضیح امنیت پایدار که به بخش دوم شعار هفته ناجا ۱۴۰۰ اختصاص دارد، گفت: مردم می‌خواهند پلیس، رفاه و آسایش و امنیت خاطر را برای آنها در سطح جامعه فراهم کند؛ پلیس بایستی با استفاده از دانش بتواند اخلاق اسلامی را نیز رعایت کند (تعالی رفتاری کارکنان در دستور کار است)، در واقع بایستی با توجه به ظرفیت‌ها، پلیس اخلاق مدار بتواند امنیت پایدار را نیز برقرار کند.

وی در ادامه با بیان اینکه امنیت بسترساز توسعه است، عنوان کرد: بایستی شعار سال جاری با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها که توسط مقام معظم رهبری نام گذاری شده در تمامی نیروها حاکم باشد تا با ایجاد امنیت پایدار، سرمایه گذاری و برداشتن موانع، تولید داخل رونق بگیرد.

سردار حاجیان ادامه داد: با مبارزه جدی با قاچاق و احتکار، تولید داخل قطعاً رونق می‌گیرد، از این‌رو حمایت و همکاری سایر نهادهای مربوطه لازم است.

سخنگوی ناجا با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به عنوان بخشی از جامعه مسئول حافظ امنیت و آسایش مردم است، عنوان کرد: پلیس امنیت اقتصادی با استقرار در گمرک قاطعانه با قاچاق کالا و همچنین احتکار مبارزه جدی خواهد داشت و این امر قطعاً در برداشتن موانع و رونق تولید کمک خواهد کرد؛ مبارزه با فساد، برخورد با ا خلالگران و.. از خصیصه‌های پلیس در تراز انقلاب اسلامی است و ضرورت دارد امروز پلیس، هوشمند و قانون مدار باشد و در جایی که حق مردم تضییع می‌شود حضور مقتدرانه داشته باشد.

مجاهدت‌های پیدا و پنهان پلیس

سخنگوی نیروی انتظامی به برگزاری هفته ناجا نیز اشاره کرد و گفت: در هفته ناجا بخشی از برنامه‌های پلیس و مجاهدت‌های پیدا و پنهان آن از طریق رسانه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این هفته از ظرفیت دیداری، شنیداری و گفتاری استفاده خواهیم کرد، ضمن اینکه فیلم‌هایی تولید می‌شود و برنامه‌های گفت وگو محور نیز از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

سردار حاجیان تصریح کرد: تهیه و تولید ۲۴ مستند با موضوعات مأموریت‌های ناجا، تهیه و تولید ۵۰ آیتم کوتاه مفهومی، تهیه و تولید موشن گرافی با موضوع معرفی بخش‌های پلیس با ارائه هشدار و آموزش همگانی، تهیه و تولید ۶ تله فیلم تلویزیونی (۹۰ دقیقه‌ای)، تهیه و تولید کلیپ اقتداری برای هفته ناجا و … از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته اجرایی خواهد شد.

روزشمار هفته ناجا

سخنگوی ناجا با اشاره به شعار هفته نیروی انتظامی پلیس هوشمند، امنیت پایدار به تشریح روزشمار هفته ناجا پرداخت و گفت: شنبه باعنوان پلیس مقتدر، قانون مدار، امین مردم؛ یک شنبه پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی؛ دوشنبه پلیس خدمتگزار، سرباز فداکار، امنیت پایدار؛ سه شنبه پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید، مانع زدایی؛ چهارشنبه پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی، امنیت اجتماعی؛ پنج شنبه پلیس، مرزبانی، تلاش جهادی، ایثار و شهادت؛ جمعه پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش‌ها، جامعه ایمانی نام گذاری شده است.

پلیس مقتدر، قانون مدار، امین مردم

وی در این رابطه ادامه داد: پلیس مسئول حفظ امنیت و آسایش و رفاه عمومی مردم است از این‌رو در این هفته جنبه قانون مداری و اقتدار پلیس را در عرصه نمایش قرار می‌دهیم.

پلیس هوشمند، مشارکت عمومی، انضباط اجتماعی

سخنگوی ناجا تصریح کرد: پلیس با کمک مردم می‌تواند انضباط اجتماعی را حاکم کند در واقع ما معتقد هستیم پلیس نهادی اجتماعی از مردم با مردم و برای مردم است، اگر همه مردم عزیز ایران اسلامی برای تأمین و حفظ امنیت با پلیس همکاری کنند به بسیاری از اهداف خود خواهیم رسید.

پلیس خدمتگزار، سرباز فداکار، امنیت پایدار

سردار حاجیان در توضیح این شعار نیز عنوان کرد: در این روز جنبه‌های ارائه خدمات پلیسی به مردم و همچنین بهره بردن از ظرفیت سربازان و خدمت رسانی آنها به مردم به عنوان فرزندان این مرز و بوم نشان داده خواهد شد؛ نقش سربازان در راستای تأمین و حفظ امنیت مردم بسیار پررنگ است و همه مردم و مسئولان نیز قدردان سربازان فداکارهستند چرا که آنها با نگاه ولایی، قانون مداری و غیرت ایرانی تلاش می‌کنند بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

پلیس، امنیت اقتصادی، پشتیبانی تولید، مانع زدایی

سخنگوی ناجا ادامه داد: در این روز تلاش ما بر این است که امنیت را در حوزه اقتصادی نیز نشان دهیم؛ ایجاد امنیت اقتصادی یکی از اساسی‌ترین ملزومات ایجاد توسعه پایدار اقتصادی است؛ از این‌رو رفع موانع از چرخه اقتصادی و تولید به واسطه مبارزه همه جانبه با قاچاق کالا و ارز به عنوان یک امر مهم مدنظر است.

پلیس، پیشگیری اجتماعی، آموزش همگانی، امنیت اجتماعی

سردار حاجیان در این رابطه گفت: پلیس با دو نگاه سلبی و ایجابی می‌تواند پیشگیری انتظامی و با کمک مردم موجبات رفاه را به وجود آورد و از وقوع بزه نیز پیشگیری کند؛ از این‌رو توجه به نقش اجتماعی و هویت مدنی پلیس و ضرورت افزایش آگاهی عمومی و آموزش همگانی مدنظر است.

پلیس، مرزبانی، تلاش جهادی، ایثار و شهادت

سخنگوی ناجا تصریح کرد: مرزبانان غیور نیروی انتظامی در بیش از ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز مشترک با ۱۵ کشور همسایه از مرزهای ایران اسلامی حفاظت و پاسداری می‌کنند؛ مرزبانان دژبان‌های استوار و غیور ایران اسلامی هستند و به عنوان دژ محکمی در برابر هرگونه هجوم و تهدیدات برون مرزی ایستادگی می‌کنند.

وی تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران جزو امن ترین کشورها است که این امنیت نتیجه ایثارگری، رشادت و شهادت فرزندان این مرز و بوم است.

سردار حاجیان ادامه داد: از حیث جغرافیایی جمهوری اسلامی ایران در جایی قرار گرفته که در مرزها، تنش‌های بسیاری وجود دارد؛ این در حالی است که با اشراف، تسلط اطلاعاتی، غیرت مرزبانان و سایر نیروهای مسلح از جمله ارتش و سپاه و همچنین با هدایت‌های مدبرانه فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز مدظله العالی ایران اسلامی جزو امن ترین کشورها در جهان است.

پلیس، ولایت مداری، حفظ ارزش‌ها، جامعه ایمانی

سخنگوی ناجا همچنین گفت: امروز سربازان ولایت و جان برکفان ملت آماده جانفشانی، ایثار و شهادت هستند، ضمن اینکه با روحیه جهادی و اعتقاد و ایمان خود هرگز اجازه نمی‌دهند آسایش مردم به خطر بیفتد؛ داشتن روحیه جهادی، ایثار و جانفشانی برای پلیس خصوصاً در تراز انقلاب اسلامی مایه افتخار است که در این روز همزمان با هفته ناجا برنامه‌هایی نیز نمایش داده خواهد شد.

خدمات پلیس جهان شمول است

وی با بیان اینکه امروز خدمات پلیس جهان شمول است، ادامه داد: نیروی انتظامی در خط اول مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و در واقع جهان از خدمات پلیس بهره می‌برد.

سردار حاجیان تصریح کرد: طی سال گذشته بیش از ۱۰۰۰ تن انواع مواد مخدر کشف و شهدایی نیز تقدیم ایران اسلامی شد، در واقع از این خدمات همه جهان بهره مند می‌شوند، از این رو بایستی سازمان‌های بین المللی قدر نیروهای مسلح و خصوصاً نیروی انتظامی که در این راه جانفشانی و ایثار می‌کند را بدانند و پاسخگو باشند.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه نگاه بشر دوستانه در ایران حاکم است، تصریح کرد: خدمات ما برای حفظ کرامت فرزندان ایران اسلامی و مردم جهان است، پس نیروی انتظامی بایستی در جهان مورد تحسین قرار بگیرد.

کد خبر 5321435

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • m.sh IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
   0 0
   سلام و درود بنده پرسنل ناجا بودم و متاسفانه هفت ماه پیش در کمیسیون داخلی ناجا شرکت کردم و اخراج شدم اون به خاطر چندتا گزارشی که از حفاظت رو پرونده من گذاشته بودن تو رو بخدا اگه کسی راهی چاره ای میدونه کمکم کنه زندگیم از هم پاشیده سردار اشتری به داد پرسنل اخراج شده برس اگه تخلفی از کارکنان سر زده
   • IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۷
    0 0
    دوست عزیز اگر مرتکب جرم شدی و به دادسرا معرفی شدی که متاسفانه باید دنبال کار جدید باشی اما اگر مرتکب تخلف شدی به ستاد ناجا برو و سرنماز به فرماندهی محترم یا یکی از معاونین مراجعه که ان شاالله مشکل مرتفع خواهد شد و گرنه دیوان عدالت کشوری شکایت کن البته با مشورت یک وکیل خوب
  • سرباز IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۶
   0 0
   با تبریک به فرماندهان و کارکنان زحمت کش نیروی انتظامی به عرض فرماندهان و مسولین میرسانم که این کارکنان زحمتکش از تمام زندگی خود برای امنیت مردم هزینه میکنند و با حقوق و مزایای ناچیز و سختی معیشت برای خانوادهایشان دست وپنجه نرم میکنند با کوچکترین خطا یا اعتراضی کمیسیونی می شوند و .... این رسمش نیست