سند راهبردی در تمشیت امور سیاسی هر استان باید تدوین شود

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور تمشیت امور سیاسی را از وظایف خطیر این وزارتخانه دانست و گفت: سند راهبردی در تمشیت امور سیاسی هر استان باید تدوین شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت کشور، محسن اسلامی مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در آیین تکریم مدیرکل سابق این دفتر که با حضور محمدباقر خرمشاد معاون سیاسی وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه وزارت کشور بر دو بال موضوعات و ماموریت های سیاسی و امنیتی حرکت می کند، گفت: تمشیت امور سیاسی از وظایف خطیر و اصلی وزارت کشور است و این مسئولیت در وزارت کشور در حوزه ماموریت های معاونت سیاسی و متعاقبا دفتر امور سیاسی وزارت کشور قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به مسئولیت سنگین وزارت کشور در امر سیاست داخلی تلاش مان بر این خواهد بود با استفاده از حوزه کارشناسی و بهره گیری از نظرات نخبگان، ماموریت های محوله سیاسی وزارت کشور را پیش ببریم.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور خاطرنشان کرد: نیازمند بازبینی در وظایف، عملکرد و اهداف دفتر با بهره گیری از نظرات کارشناسی از داخل و خارج از مجموعه هستیم و باید با آسیب شناسی دقیق به راه حل های مورد نظر برسیم.

اسلامی با بیان اینکه باید شناسنامه سیاسی در عرصه مدیریت سیاست داخلی کشور داشته باشیم، گفت: در همین راستا شناسنامه سیاسی هر استان با درنظر داشتن شاخص های مربوطه تدوین می شود تا ارزیابی دقیقی از وضعیت سیاسی مناطق اعم از استان و شهرستان برای پیشبرد ماموریت ها صورت گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه سند راهبردی در تمشیت امور سیاسی هر استان باید تدوین شود،اظهار داشت: یکی از موضوعات همیشگی در کشور مسائل و مطالبات مناطق برای تغییرات در تقسیمات سیاسی استانهاست که این امر نیازمند آموزه های عالمانه و کارشناسانه و همکاری کارشناسی ما با دفتر تخصصی ذیربط است.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت هماهنگی سازمان یافته و هدفدار میان سیاست گذاری های کلان دولت در سطح استانداری ها و فرمانداری های کشور اشاره کرد و گفت: سیاست های عمومی دولت در راستای سیاست گذاری صورت گرفته در ستاد و با هماهنگی عمل استانداری ها و فرمانداری ها بایستی به نحو مطلوبی در مناطق مختلف کشور عملیاتی شود.

اسلامی افزود: در واقع مشابهت کارکردی دقیق و معنادار میان سیاست گذاری های دولت در مرکز با مناطق مختلف کشور شکل گیرد.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این امر منوط به حضور استانداران و فرمانداران کآرآمد و شایسته در میدان است تا خروجی سیاست دولت شکل عملی و اجرایی به خود گیرد.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور اضافه کرد: عرصه اجرا و میدان باید تقویت شود و اصولا مدیران موفق در نگرش های میدانی ارزیابی های بهتر و منسجم تری دارند.

اسلامی در پایان گفت: ارتباط ستاد و صف باید به نحو موثری برای تحقق ماموریت های کلان کشوری تقویت شود و در این بستر دفتر امور سیاسی وزارت کشور نهایت تلاش و کوشش را به عمل خواهد آورد.

کد خبر 5331607

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =