تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنل در معرض خطر شهرداری تهران

مدیرعامل شرکت شهر سالم از تزریق دز سوم واکسن کرونا برای پرسنلی که در شهرداری بیشتر در معرض خطر هستند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید چوبینه درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون کارکنان شهرداری تهران و تزریق دز یادآور برای آنها، گفت: دز سوم یا دز یادآور مواقعی تزریق می‌شود که عموم مردم واکسن کرونای خود را دریافت کرده‌اند و ما متناسب با نوع واکسن دز سوم را به همکارانی که بیشتر در معرض خطر هستند، توصیه می‌کنیم.

وی افزود: دز سوم برای کارکنان بهشت زهرا (س)، میادین میوه و تره بار، آتش نشانی، سازمان مدیریت پسماند و کارکنان شرکت شهر سالم که بیشترین ارتباط را با مردم دارند، در اولویت قرار می‌گیرند تا دز سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ادامه داد: باید حداقل فاصله‌ای ۶ ماهه از تزریق دز دوم افراد گذشته باشد و علائمی از بیماری هم نداشته باشند که بتوانیم این کار را برای همکاران انجام دهیم. در حال حاضر برای کارکنانی که ۶ ماه گذشته باشد تنها کارکنان بهشت زهرا و شهر سالم هستند.

وی تاکید کرد: عملاً همه پرسنل شهرداری تهران واکسینه شده‌اند مگر افرادی که به دلایل مختلف خودشان نخواسته‌اند مثلاً گرفتار بیماری بوده‌اند، یا برخی اعلام می‌کنند واکسن کرونا مورد نظرشان در کشور وجود ندارد یا اینکه به لحاظ روحی و روانی آمادگی دریافت واکسن ندارند؛ لذا باید مکانیسم‌های فرهنگی توسط رسانه‌ها فراهم و دنبال شود تا آمادگی لازم برای این افراد برای دریافت واکسن فراهم شود.

چوبینه در پاسخ به سوالی درباره اینکه با برداشته شدن دورکاری تکلیف افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند و احتمال ایجاد محدودیت برای آنها، گفت: من به عنوان فردی که در عرصه سلامت کشور فعال هستم پیشنهاد می‌کنم با توجه به اینکه زندگی اجتماعی داریم، قواعد اجتماعی را بپذیریم.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ادامه داد: افراد اجازه ندارند به خودشان آسیب بزنند؛ بلکه اگر آسیب به خود موجب آزار و اذیت و بیماری دیگران شود باید قواعد سختگیرانه‌تری اعمال شود. باید تا جایی که می‌شود رفع نیاز واکسن برای شهروندان انجام شود و آنها هم که به لحاظ فرهنگی ممکن است با واکسن مشکل داشته باشند، فرصت بدهیم و آماده‌شان کنیم که دغدغه ذهنی و فرهنگی آنها رفع شود. چون زندگی اجتماعی است باید ضوابط به گونه‌ای ایجاد شود که نقش مؤثر ایفا کنند که افراد خود را ملزم به دریافت واکسن بدانند.

کد خبر 5332669

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =