آزادی فلسطین امری حتمی است

نزیهه صالح تأکید کرد: حرکت به سوی آزادی فلسطین، امری حتمی‌است و حتی خود صهیونیست‌ها نیز بر این امر و نابودی اسرائیل اذعان داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، نزیهه صالح، استاد دانشگاه و پژوهشگر لبنانی، در نشست وبیناری کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، در سخنانی با موضوع "فلسطین پس از نابودی رژیم صهیونیستی" با اشاره با اینکه نابودی رژیم صهیونیستی یک موضوع حتمی‌و بدیهی است و حتمی‌بودن تاریخ و جغرافیا، گواه این حتمیت خواهد بود، گفت: اکنون که سخن از تاریخ و جغرافیا به میان آمد، لازم است تاکید شود که این دو مقوله از دیرباز تاکنون دو مقوله کاملاً مرتبط و در هم تنیده است و با مسائلی همچون ارزش‌های دینی، مفاهیم دینی، اجتماعی و سیاسی ارتباط مستقیم دارد و به هر میزان که در امر تعلیم و تربیت و انتقال این ارزش‌ها، استمرار بیشتری ورزیده شود، امکان از بین بردن این ارزش‌ها در چنین جامعه‌ای دشوارتر می‌شود.

وی تصریح کرد: ملت فلسطین، از جمله مردمانی هستند که از ارزش‌های جامعه خود محافظت کردند و از این روست که آزادی فلسطین از چنگال صهیونیست‌های پلید همچنان به عنوان هدف و آرمان آنها به شمار می‌رود. ملت فلسطین، از جمله مردمانی هستند که موضوع اشغال فلسطین از سال ۱۹۴۸ میلادی تاکنون را هنوز از خاطر نبرده‌اند و آزادسازی آن را تکلیف خود می‌دانند و با وجود توطئه‌های متعددی که بر ضد جنبش مقاومت فلسطین ایجاد شد و متأسفانه آتش این توطئه‌ها تا امروز هم خاموش نشده است، این مردم حتی برای یک لحظه نیز از تکلیف خود باز ننشسته اند.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین به شهرک سازی پرداخته و یهودیان را در منازل فلسطینیان اسکان داده است گفت: صهیونیست‌ها فلسطینیان را از خانه‌هایشان بیرون رانده، سرزمین‌هایشان را غصب و حق مالکیت سرزمین پدریشان را از آنان سلب کردند و هیچ حقی برای آنها قائل نشدند. در این میان سازمان ملل متحد که مدّعی حقوق بشر و حفظ آن است و داعیه‌ی مطالبه گری حقوق بشر را دارد، بر این باور است که در جغرافیای فلسطین و حتی ماورای مرزهای فلسطین، هیچ‌گونه ظلم و ستمی بر ضد هیچ ملتی روا داشته نمی‌شود!

نزیهه صالح تأکید کرد: ما معتقدیم که فلسطین با همت و تلاش فرزندانش آزاد خواهد شد. فرزندانی که بر خلاف تصور صهیونیست‌ها و جامعه جهانی، هرگز فلسطین را فراموش نکرده و نخواهند کرد.

وی عنوان کرد: اکنون فلسطین بیش از پیش به آزادی نزدیک شده است. اکنون فلسطین هدف و آرمان افراد شریف است و به خواست خداوند و به یاری نظام شریف و گرامی جمهوری اسلامی‌ایران، به آزادی دست خواهد یافت. نظامی که وصیت امام خمینی (قدس سره) در خصوص موضوع فلسطین را فراموش نکرده و از آن غافل نشده است و شعار امام خمینی (ره) تا امروز نیز زنده و پابرجاست: «امروز ایران و فردا فلسطین».

این پژوهشگر لبنانی تأکید کرد: فلسطینیان اراضی خود را باز پس می‌گیرند و این وعده الهی است و رهبر عظیم الشأن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز با ایمان به خداوند بدان تأکید ورزیده‌اند و سید حسن نصرالله، سید مقاومت نیز وعده نصر و پیروزی داده که این نصر و پیروزی محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه ایمان به خداوند متعال و استمرار در حرکت به سوی آزادی فلسطین، امری حتمی‌است و حتی خود صهیونیست‌ها نیز بر این امر اذعان داشته‌اند، اظهار کرد: مثلاً داوید بن‌گوریون، که یکی از پایه‌گذاران رژیم صهیونیستی است در خصوص حرکت رو به نابودی اسرائیل پیش بینی کرده است و ناحوم گلدمن که خود نیز یکی از دست اندرکاران و همکاران داوید بن‌گوریون در تأسیس رژیم صهیونیستی بوده، در کتاب خود با عنوان «مقاومت یهود»، این موضوع را در یکی از جلسات خصوصی‌اش با داوید بن‌گوریون، از وی نقل کرده که اسرائیل دوام چندانی نخواهد داشت و در اقیانوسی که هیچ پیروزی برای آن متصور نیست، به سوی نابودی در حرکت است؛ این موضوع از آنجا نشأت می‌گیرد که فلسطینیان و مسلمانان این سرزمین را که برایشان گرامی و مقدس است، فراموش نکرده‌اند.

صالح در خصوص ملت ستم‌دیده، مظلوم و مقاوم فلسطین گفت که آنها از شجاعتی غیر قابل توصیف و عظمتی نامحدود برخوردارند و با تکیه بر خود و نسل قدرتمند رو به رشدشان، این مسیر را ادامه خواهند داد و در این راه پشتیبانی و حمایت هم‌پیمانان آنها، برایشان کافی خواهد بود. در نهایت، پیروزی از آن ملت فلسطین و دوستان هم‌پیمان این ملت خواهد بود و به خواست خداوند، قدس و فلسطینِ آزاد شده با حفظ تمامیت ارضی از آن ملت فلسطین خواهد بود. این سرزمین مقدس، پاره تن امت است که مسلمانان و مسیحیان به دلیل اشغالگری صهیونیست‌ها با همکاری دولت‌های استکباری مانند انگلیس در گذشته و آمریکا در عصر کنونی، از داشتن آن محروم شده‌اند.

کد خبر 5333077

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha