احداث ۵۲۰۰ خانه برای محرومان در لرستان/ ۵۳ مدرسه ساخته شد

خرم‌آباد- رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در لرستان با اشاره به در دست ساخت بودن پنج هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برای محرومان، از ساخت ۵۳ مدرسه در این استان خبر داد.

حامد ویسکرمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به یکی از اساسی‌ترین رسالت‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، توجه به حوزه محرومیت زدایی و رفع محرومیت از چهره کشور و به خصوص در مناطق با ضریب محرومیت بالاتر است، اظهار داشت: در این راستا در بخش‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام ورود پیدا کرده و خدماتی را به مردم ارائه می‌دهد.

ساخت ۵۲۰۰ واحد مسکونی برای محرومان

وی بیان داشت: در این راستا در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، زیربنایی و… در لرستان طرح‌هایی در دست پیگیری است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان با اشاره به اینکه در حوزه مسکن محرومان بالغ بر پنج هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در حال احداث است گفت: این امر با همکاری ادارات کمیته امداد، بهزیستی، بسیج سازندگی و… در لرستان در حال انجام است.

ویسکرمی در ادامه با اشاره به آغاز احداث هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در استان افزود: در حال حاضر بخشی از این پروژه‌ها از ۲۵ درصد فیزیکی برخوردار هستند.

وی گفت: این تعداد واحد مسکونی در شهرهای خرم آباد و بروجرد در حال احداث هستند.

ساخت ۲۴۰ کلاس درس

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان با تاکید بر اینکه همچنین در سطح استان تعداد ۲۳۷ پروژه زیربنایی در دست احداث داریم گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر هزار و ۱۱ میلیارد ریال در حال اجرا هستند.

ویسکرمی با تاکید بر اینکه این پروژه‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله مدرسه سازی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام در حال ساخت هستند گفت: در این راستا تعداد ۱۰۹ مدرسه در قالب ۳۷۹ کلاس درس در دستور کار است.

وی بیان داشت: تا به امروز ۵۳ مدرسه در قالب ۲۴۰ کلاس درس در استان به بهره برداری رسیده است و امیدواریم با ریشه کن شدن ویروس کرونا و آغاز حضور دانش آموزان در کلاس درس مورد استفاده قرار بگیرند.

احداث ۲۳۷ پروژه زیربنایی

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در لرستان با بیان اینکه همچنین این نهاد در حوزه‌های دیگر از جمله ساخت مراکز بهداشت، مراکز جامع سلامت، مساجد، تکایا، حسینه ها، خانه‌های عالم، راه روستایی و… ورود پیدا کرده و فعالیت‌هایی را در دست اقدام قرار داده که زیر مجموعه ۲۳۷ طرح زیربنایی و اقتصادی هستند.

ویسکرمی عنوان کرد: هم اکنون این طرح و پروژه‌ها از نظر مالی ۵۴ درصد پیشرفت دارند.

کد خبر 5333895

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =