وضعیت بافت میراثی شیراز خوب نیست/ساماندهی مطلب پزشکان خیابان زند

شیراز- رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: برخی از خانه های بین الحرمین شیراز با شیطنت خود را میراثی معرفی می کنند در حالیکه هیچگونه اثر تاریخی ندارد و فراموش نکنیم وضعیت بافت میراثی خوب نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی طاهری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در خصوص هوشمند سازی شهری با حضور خبرنگاران بیان کرد: دیتا سنتری که در شورای چهارم شهر شیراز مصوب شد و در آن زمان ٨۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشت در دوران پنجم شورای اسلامی شهر تنها ٢ درصد پیشرفت داشت و اکنون در شورای ششم در تلاش هستیم که نسبت به بهبود وضعیت دیتاسنتر شهر شیراز اقدام کنیم.

وی در ادامه در خصوص این پرسش خبرنگار مهر متذکر شد: شهرداری در حال الکترونیک شدن است و فاصله بسیار زیادی تا شهر هوشمند دارد از این روی باید زیرساخت‌های لازم در خصوص شهر هوشمند ایجاد شود تا بتوان زمینه‌های دیگر این مهم را محقق کرد البته باید براین اصول تاکید کرد که شهرداری هنوز نتوانسته الکترونیک شود.

طاهری در ادامه عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که در شهر شیراز بسیار حائز اهمیت است توجه به افزایش سرانه فضای سبز است این در حالی است که تاکنون فاصله طولانی تا محقق شدن فضای سبز استاندارد در شیراز وجود داشته و باید فضای سبز موجود در شیراز افزایش بیابد تا به میزان استاندارد برسد.

او در خصوص توجه به سرمایه گذاری نیز اظهار کرد: توجه به سرمایه گذاران در شیراز تنها به صورت شعار در دوره‌های پیشین مطرح شد و هیچ بهایی به سرمایه گذاران در شیراز داده نمی‌شد این در حالی است که شیراز ظرفیت قابل توجه‌ای در تمامی حوزه‌ها به خصوص در گردشگری دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز تاکید کرد: یکی از طرح‌های که به صورت یک ژرفه و به نفع واحد بهره بردار قرار داد امضا شده است طرح c-payاست از این رو این طرح باید اصلاح شود تا هر دو طرف قرارداد و مردم از این طرح بهره مند گردند.

طاهری در خصوص طرح توسعه حرم نیز متذکر شد: شورای اسلامی شهر شیراز اصلاً قرار نیست که ٢٠٠ خانه میراثی را تخریب کند اما معتقد است خانه‌هایی که میراثی نیستند و در حال تخریب بوده ولی خود را خانه میراثی معرفی می‌کنند باید در این طرح مورد مرمت، تخریب و بازسازی شوند.

به گفته این مقام مسئول برخی از خانه‌هایی که در بین الحرمین قرار گرفته‌اند با شیطنت خود را میراثی عنوان می‌کنند اما این خانه‌ها هیچ رد میراثی ندارند این در حالی است که نباید فراموش کرد که بافت میراثی شیراز شرایط مناسبی ندارد و باید اصلاح شود.

وی در ادامه این نشست خبری یادآور شد: مافیایی در شهر شیراز وجود دارد که اجازه نمی‌دهد چندین میدان میوه و تره‌بار در شیراز ایجاد شود این در حالی است که فردی ٩ سال است در تلاش است تا میدان میوه و تره بار شمال غرب ایجاد شود ولی اجازه ایجاد این طرح توسط برخی داده نمی‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه در بخش دیگری از صحبت‌های خود عنوان کرد: شیراز بزرگترین مطب کشور است و ترافیکی که در خیابان زند دیده می‌شود حتی با تعریض و دو طبقه کردن خیابان زند نیز برطرف نمی‌شود از این رو باید مطب‌های پزشکی که در خیابان زند وجود دارد باید برای مدیریت شهری بهتر ضمن همکاری با شهرداری زمینه جا به جایی را فراهم کنند.

کد خبر 5337575

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =