تهران نیازمند تحول است/کالبد شهر نیاز به توسعه دارد

شهردار تهران گفت: تهران نیازمند تحول است و نقطه آغاز تحول آن را هم از ری شروع کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی شهردار تهران امشب در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهر ری اظهار کرد: ما باید یک نقش و طرح توسعه‌ای و پیشرفتی در ری را ببینیم تا بتوانیم مثل گذشته از ری صحبت کنیم، منظور همان شهری ری هست که مثل نگین انگشتری می‌درخشد.

وی افزود: تهران نیازمند تحول است و نقطه آغاز آن را هم از ری آغاز کردیم، تا ان‌شاءالله بتوانیم با تحول و آغاز یک شهر دیگری جز این شهری که می‌بینیم را تجربه کنیم.

زاکانی گفت: از کارهای خوبی که هر کسی در شهرسازی کرده است تشکر می‌کنیم و از کارهای غلط و اشتباه درس می‌گیریم.

شهردار تهران بیان کرد: بزرگترین معضلی که طی این ۴۲ سال به آن توجه نشده است، توجه به روح شهر است، کالبد شهر نیاز به توسعه و پیشرفت دارد، حدود ۴ هزار هکتار بافت فرسوده در تهران داریم که نیازمند بازسازی هستند.

وی ادامه داد: فاصله فرهنگی و اجتماعی شمال و جنوب فوق العاده زیاد است، ما شهر را برای آدم‌های آن می‌خواهیم نه در و دیوار آن. برای تولید و راه اندازی هفت خط متروی تهران حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

زاکانی افزود: ۳۶۴ واگن از واگن‌های متروی تهران از رده خارج است و دو سوم واگن‌های الباقی نیاز به اورهال دارد. زاکانی افزود: ۴ خط دیگر ۲۰۰ هزار میلیارد پول لازم دارد انچه برای ما مهم است این است که شهر در حال رشد و تعالی باشد و پیشرفت شهر را ببینند و بدانند که شهر قرار است الگو شود.

وی در ادامه گفت: آمریکا مثل شیر پیری است که غرش می‌کند ولی غرش‌های آن اثر ندارد، هیچ وقت در هیچ موقعی نبوده است که نظام ما به چنین انسجامی برسد، در دولت، مجلس و قوه انسجام خوبی است. شیطان تلاش می‌کند بین سه قوه اختلاف بیندازد اما موفق نمی‌شود، امروز وظیفه ما کار است و گره از زندگی مردم باز کردن است.

زاکانی افزود: در تهران نیازمند آن هستیم تا گره از زندگی مردم باز شود، نزدیک به ۲۰ هزار معتاد متجاهر در شهر است و این ننگ ما است، بزرگترین ننگ ما است. کودکان کار ننگ جمهوری اسلامی است، در شهر باید تلاش و کوشش مردمش در آن دیده شود تا بتوانیم مدیریت واحد شهری را در نظاره گر باشیم.

شهردار تهران بیان داشت: در شهرداری می‌خواهیم یک صورت جدید از شهر بسازیم و شهر ری باید یکی از الگوهای ممتاز این تغییر باشد. هدف ما این است که مسجد محور و خانه و خانواده پیرامون آن باشد.

زاکانی گفت: امروز ۲۲ مصوبه تنظیم شده تا تغییرات جدید را شروع کنیم. جنوب شهر ری باید به نحوی تغییر کند تا به قطب کشوری کارخانه‌های نوآوری به ویژه مسائل فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود. همچنین بنا شد تا یک‌مجموعه بیمارستانی در حوزه رفع نیازهای بیماران سرطانی هم در این شهر احداث شود.

شهردار تهران افزود: ضربه و آسیبی که به معیشت مردم خورده است سنگین است، در دولت گذشته تنها حدود ۵ میلیون واکسن تزریق شد اما اکنون با تلاش‌های رئیس جمهور و معاون اول آن به تزریق ۷۰ میلیون واکسن رسیده ایم.

شهردار تهران گفت: سال ۷۹ قراردادی با عنوان کرسنت بسته شد و تا سال ۸۴ الحاقیات مختلف به آن اضافه کردند و هرچه داد و فریاد زدیم و هر چه فریاد زدیم صدایمان به جایی نرسید. اکنون می‌بینید که ۲ میلیارد و ۴۲۹ میلیون دلار جریمه فاز اول این قرارداد است.

شهردار تهران گفت: این قرارداد و جریمه آن مربوط یه دولت آقای خاتمی بوده است و دولت فعلی باید شب و روز بدود تا گرفتگی‌های دولت‌های قبلی را حل کند.

زاکانی با اشاره به حمله سایبری پمپ بنزین‌ها گفت: کل مجموعه‌های پمپ بنزین با این حمله سایبری از رده خارج شدند، اما دیدید از بزرگترین مسئولین تا پایین‌ترین آنها با کمک مردم موضوع را برطرف کردند و مثل سال قبل مشکلی پیش نیامد.

شهردار تهران با اشاره به تبدیل وضعیت‌ها در شهرداری و بخشنامه اخیرش در این رابطه اظهار داشت: ۲ هزار و ۱۰۰ نفر باید در شهرداری تهران تبدیل وضعیت شوند اما در بخشنامه جدید گفته ایم که فرد جدیدی ی به شهرداری اضافه نشود چرا که ۲ سال و نیم است که شهرداری درگیر تأمین حقوقش است! برای همین هم وقت نمی‌کند به کار برای مردم رسیدگی کند.

کد خبر 5338341

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha