تکلیف تعرفه مشارکت دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون مشخص می شود

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از تعیین تکلیف تعرفه مشارکت دانشجویان در طرح ملی واکسیناسیون خبر داد و گفت: بزودی مبلغ مورد نظر تعیین و ملاک عمل فعالیت دانشجویان می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت دکتر حمیدرضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در نشست با اعضای شورای مرکزی مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: در سال‌های اخیر که کشور تجربه بیماری کرونا را داشته و به نوعی ورود این بیماری در شئون مختلف زندگی مردم ظهور و بروز داشته است، در کنار اتفاقات تلخ و نامبارک، اتفاق مبارکی نیز رخ داده که آن اثرگذاری جریان دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در پی‌گیری و مدیریت برنامه مربوط به بیماری کرونا بوده است.

وی با بیان این‌که نقطه قوت و اشتراک در بازدیدهایی که از دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمان کوتاه داشته‌ایم، نشان از حضور پر شور و نشاط همراه با اثر گذاری دانشجویان در بحث کرونا دارد، گفت: برگزاری طرح‌هایی مزین به نام شهدای سلامت از جمله شهید ناظری پور و شهید سلیمانی و حدود ۱۸ هزار ساعت مشارکت و حضور دانشجویان همراه با برنامه‌ریزی و تشویق واکسیناسیون عمومی مردم استان سمنان، از سوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی سمنان باعث شادمانی و خرسندی است و از این بابت خداوند را شاکریم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که از دهه ۷۰ مجموعه‌های مختلف دانشجویی را تجربه کرده‌ام، اظهار داشت: به شما عزیزان فعال در حوزه شورای صنفی یک توصیه و یک درخواست دارم و آن این‌که در عین حال که به عنوان نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، پی‌گیری برنامه‌های دانشجویی همراه با عقلانیت و مشاوری امین برای مسؤولان در کنار شور و نشاط دانشجویی هستید، استقلال خود را نیز حفظ کنید.

وی به حضور دانشجویان در تمامی عرصه‌ها و بزنگاه‌های حساس کشور اشاره کرد و افزود: تجربه ۸ سال دفاع مقدس، جریان رخ دادهای عظیم اقتصادی، اجتماعی، حوادث گوناگون طبیعی و ... را که مرور می‌کنیم، می‌بینیم جریان دانشجویی و مجموعه جوانان در کشور عزیز ما همواره پیش قراول نهضت‌های عظیم خدمت رسانی و جهادی بوده‌اند.

اشراقی اضافه کرد: اگر فعالیت جنبش‌های دانشجویی را بخواهیم نقد و بررسی کنیم، ناخوادآگاه از باب ساختاری و کارکردی نگاه اوآنگاردی در ذهن ما نقش می‌بندد اما به نظر من در ایران اسلامی جریان جنبش دانشجوی در موضوعات متعددی نقش پیش روی خود را خوب حفظ کرده است. بنده در تجربه زلزله کرمانشاه به عینه دیدم جریان‌های دانشجویی و جهادی جوانان ما خیلی سریع‌تر از مسئولان وارد عمل شدند و تاثیر گذارترین بخش مردمی در کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله بودند.

وی حضور خیرین نظام سلامت در حوزه‌های دانشجویی را مهم دانست و گفت: حضور خیرین در برنامه‌های توسعه‌ای فرهنگی و دانشجویی از موضوعات مورد نظر بوده است و بر همین اساس از برنامه‌های مدیریت فرهنگی و دانشجویی، پیگیری حضور پر رنگ خیران نظام سلامت در حوزه‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی است. از همین جا از مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان و دستیاران دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌کنیم در شورای هم اندیشی، مشارکت و حضور داشته باشید زیرا به حضور ارزشمند شما اعتقاد داریم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که در جریان مدیریت همراه با تعالی و توسعه یافته، مدیریتی موفق خواهد بود که مبتنی بر مشارکت باشد، گفت: چه مشارکتی از مشارکت نهادها و تشکل های دانشجویی در مدیریت دانشگاهی با ارزش‌تر است و در موضوعات صنفی دانشجویی نیز ساختار شورای صنفی دانشگاه ها این ظرفیت ارزشمند را نهادینه کرده است.

وی اظهار داشت: حضرت امام (ره) فرمودند دانشگاه مبدا تحولات جامعه است و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، اگر عنایت ویژه به سرمایه‌های انقلاب در جریان رخ داد و پیروزی انقلاب می‌کنند، اگر توجه ما را به تجربه ۴۰ ساله بعد از انقلاب جلب می‌کنند و یا اگر اشاره‌ای به دورنمای فعالیت و چشم انداز مسیر حرکت و تعالی نظام مقدس اسلامی می‌کنند هر ۳ مرحله را مبتنی بر حضور جوانان آگاه، انقلابی و با بصیرت ترسیم کرده‌اند.

اشراقی با تاکید بر این‌که دانشجویان به عنوان قشر نخبه در جامعه اسلامی، ارزش‌های بسیار زیادی دارند، ابراز داشت: قدر این روزها و ساعات را بدانید که در مسیر زندگی آینده شما کمتر قابل تکرار است. وظیفه همه ما در ستاد وزارت بهداشت و در دانشگاه‌ها پی‌گیری خواسته‌های به حق شما عزیزان است زیرا اگر مشکلات شما در محیط دانشگاه با نگاه کارشناسی و همه جانبه رفع شود با فراغ ‌بال بیشتری می‌توانید تحصیل خود را دنبال کنید.

وی خاطرنشان کرد: تجربه ارزشمند حضور دانشجویان در بحث واکسیناسیون و کمک به مدیریت بیماری کرونا در کشور و از طرفی وجود متخصصان ایرانی در تولید ملی واکسن موجب موفقیت‌های بسیاری برای کشور در مسیر مبارزه با این بیماری شد. یقینا اگر نبود تولید واکسن داخل توسط متخصصان جوان این مرزوبوم، در وارد کردن واکسن برای واکسیناسیون مردم عزیز کشورمان به مشکلات بیشتری بر می‌خوردیم.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت در پاسخ به درخواست مجمع دبیران شوراهای صنفی دانشجویان وزارت بهداشت مبنی بر ارایه کار دانشجویی به دانشجویان داوطلب در طرح ملی واکسیناسیون مردم، گفت: اخیرا با مجموعه همکاران در معاونت بهداشتی وزارت بهداشت پی‌گیری‌های نهایی را انجام داده‌ایم و بنا شد بزودی مبلغ مورد نظر در بحث مشارکت دانشجویان در طرح واکسیناسیون کرونا مشخص شده و به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شود.

کد خبر 5346463

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha