افزایش ۲۰ درصدی کمک هزینه دستیاران پزشکی در دستور کار دانشگاه‌ها

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت گفت: مصوبه افزایش ۲۰ درصدی کمک هزینه تحصیلی دستیاران پزشکی در دستور کار همه دانشگاه های علوم پزشکی که دستیار تخصصی دارند، قرار گرفته است.

دکتر حمیدرضا اشراقی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تاکنون حدود ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی این مصوبه را به صورت مصوبه هیات امنای دانشگاه‌ها اجرایی کرده‌اند.

وی یادآور شد: به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی که دارای دستیار تخصصی، دانشجوی دکتری تخصصی و دستیار فوق تخصصی هستند اعلام شده است که می‌توانند از منابع اختصاصی خود ۲۰ درصد افزایش کمک هزینه تحصیلی که پیش از این اعلام شده بود را اعلام کنند و پس از ارائه گزارش عملکرد مصوبه هیات امنایی را دریافت کنند.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: موضوع افزایش ۲۰ درصدی کمک هزینه تحصیلی پیش از این در وزارت بهداشت مصوب شده است و به دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام شد که این کمک هزینه را برای تمام دانشجویان واجدالشرایط اجرایی کنند

وی درباره کار دانشجویی دانشجویان علوم پزشکی در حوزه واکسیناسیون گفت: دانشجویان علوم پزشکی که به عنوان واکسیناتور در واکسیناسیون کرونا همکاری کرده‌اند یک حق الزحمه تحت عنوان کار دانشجویی دریافت می‌کنند که در حال هماهنگی با معاونت بهداشتی برای تعیین آن هستیم.

اشراقی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان ساعتی به عنوان حق الزحمه کار دانشجویی واکسیناسیون کرونا تعیین شده است که پس از هماهنگی با معاونان بهداشتی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مشخص شدن میزان مشارکت دانشجویان به آنها داده می‌شود.

کد خبر 5345823

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =