بذرپاش: فروش دارایی‌ها و واگذاری طرح‌ها نزدیک به صفر بود

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در بیان نحوه اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ در ۶ماه ابتدای سال،اعلام کرد: عملکردها در حوزه فروش اموال و دارایی‌ها و واگذاری طرح‌ها نزدیک به صفر بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، مهرداد بذرپاش رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ارزیابی نحوه اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ در شش ماه ابتدای سال، گفت: در این مدت توجه جدی به احکام بودجه کاهش پیدا کرده است و اجرا نشدن احکام تقریباً به یک امر نسبتاً عادی تبدیل شده است که باید برای آن تدبیری اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: در بودجه سال آینده نباید احکامی که قابلیت اجرا ندارند یا بر اساس آنها عملکردی در سال‌های اخیر صورت نگرفته یا احکامی که اجرای آنها ناقص بوده است یا به دلیل کمبود منابع قابلیت اجرا نداشته‌اند، آورده شوند.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور تاکید کرد: برخی احکام هم که صددرصد اجرا شده‌اند و ظرفیت‌های بیش از این هم می‌توانند در بودجه داشته باشند در بودجه سال آینده مورد تاکید قرار گیرد.

بذرپاش یادآور شد: ما در حوزه درآمدهای مالیاتی و گمرکی وضعیت نسبتاً خوبی داشتیم، اما عملکردها در این ۶ ماه در حوزه فروش اموال و دارایی‌ها و واگذاری طرح‌ها نزدیک به صفر بوده است که اصلاً قابل قبول نیست، یعنی عملکردها پیرامون تأمین منابع از این محل بسیار ضعیف بوده است و این کسری را از فروش اوراق مالی اسلامی و تنخواه خزانه جبران کردیم که باید در سال آینده به حداقل برسد.

کد خبر 5352637

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =